SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 92
Cześć wszystkim. Chcę zacząć "nowe" lepsze życie poprzez stały trening i zdrowe odżywianie. Na forum siedzę od dwóch dni czytając różne artykuły (dla początkujących) jednak i takie są dla mnie czarną magią... Jak dobrze pamiętam za dzieciaka moi bracia wchodzili na to forum i wzorowali się na nim więc dla mnie to jest kompletny haos ponieważ jest tu zbyt dużo informacji których po prostu nie ogarniam... Mam nadzieję, że rozumiecie :D Do rzeczy. Diety nie mam, wiem, że warzywa zdrowe, białko jest budulcowe, tłuszcze są potrzebne, ale nie każde, węglowodany potrzebne ale...(?) Moja obecna sytuacja z ćwiczeniami wygląda tak, że na siłownie nie chodzę i sprzętu w domu nie mam na jakiekolwiek zaawansowane(?) ćwiczenia. Na siłownię jednakże chciałbym się wybrać po tym jak wpadnę w tryb zdrowego żywienia i konsekwentnego trzymania się planu treningowego. O co proszę? O odesłanie mnie linkami głównie przeznaczonymi dla początkujących 'kulturystów' zaczynających ćwiczenia w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 92
A jeśli chodzi o dietę to powiem szczerze sam nie wiem. Nie oczekuję urosnąć na Burneike, ale chcę stopniowo rosnąć aż uznam, że starczy (tak wiem, że to zajmuję, wiele wiele czasu)
18lat
190cm
83kg
Dzięki za pomoc! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Co do treningu bez sprzetu masz do dyspozycji dział trening w domowych warunkach, odżywianie itp możesz śmiało z juniora zaczerpnąć https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
shameonme
Cześć wszystkim. Chcę zacząć "nowe" lepsze życie poprzez stały trening i zdrowe odżywianie. Na forum siedzę od dwóch dni czytając różne artykuły (dla początkujących) jednak i takie są dla mnie czarną magią... Jak dobrze pamiętam za dzieciaka moi bracia wchodzili na to forum i wzorowali się na nim więc dla mnie to jest kompletny haos ponieważ jest tu zbyt dużo informacji których po prostu nie ogarniam... Mam nadzieję, że rozumiecie :D Do rzeczy. Diety nie mam, wiem, że warzywa zdrowe, białko jest budulcowe, tłuszcze są potrzebne, ale nie każde, węglowodany potrzebne ale...(?) Moja obecna sytuacja z ćwiczeniami wygląda tak, że na siłownie nie chodzę i sprzętu w domu nie mam na jakiekolwiek zaawansowane(?) ćwiczenia. Na siłownię jednakże chciałbym się wybrać po tym jak wpadnę w tryb zdrowego żywienia i konsekwentnego trzymania się planu treningowego. O co proszę? O odesłanie mnie linkami głównie przeznaczonymi dla początkujących 'kulturystów' zaczynających ćwiczenia w domu.


Zajrzyj sobie tutaj w dziale do artykułu Pierwszy rok treningów i do podwieszonych artykułów w działach odżywianie i trening w domu. Znajdziesz wszystko co niezbędne dla Cibie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80253
czy taki zakres ruchu w uginaniu ze sztanga jest ok?



Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Opuszczaj do pełnego wyprostu ramion. Możliwe, że będzie się to wiązało z redukcją używanego ciężaru.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80253
nawet na pewno; i tak zwiekszyłęm zakres ruchu ale trudno ego do kieszeni i technika


Zmieniony przez - Qitr w dniu 2016-02-09 17:35:07

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
kurde ja wlasnie stoje w miejscu jak chodzi o progresje ciezaru w uginaniach ramion ze sztanga... słabiutki biceps bardzo bo ledwo robie gryf zwykły (ok.10kg max) + 15kg obciazenia wiec to jest malutko. Ledwo robie 3 serie po 10 powt... w bicu mam ok 36 cm. Zakres ruchu u mnie to do prawie pelnego wyprostu ramienia(tak aby nie bylo kontuzji w lokciu) i do ok 90 stopni uginam ramie.Wtedy też miesien puszcza mi napiecie.to cos nie tak?



Zmieniony przez - Pytacz_123 w dniu 2016-02-09 17:41:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Qitr
nawet na pewno; i tak zwiekszyłęm zakres ruchu ale trudno ego do kieszeni i technika



Zmieniony przez - Qitr w dniu 2016-02-09 17:35:07


Spokojnie możesz go jeszcze wydłużyć przy czym pamiętaj, żeby ramię było pionowo do ziemi przez całe ćwiczenie i przyjmij pozycję techniczną do tego uginania.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Pytacz_123
kurde ja wlasnie stoje w miejscu jak chodzi o progresje ciezaru w uginaniach ramion ze sztanga... słabiutki biceps bardzo bo ledwo robie gryf zwykły (ok.10kg max) + 15kg obciazenia wiec to jest malutko. Ledwo robie 3 serie po 10 powt... w bicu mam ok 36 cm. Zakres ruchu u mnie to do prawie pelnego wyprostu ramienia(tak aby nie bylo kontuzji w lokciu) i do ok 90 stopni uginam ramie.Wtedy też miesien puszcza mi napiecie.to cos nie tak?


Zmieniony przez - Pytacz_123 w dniu 2016-02-09 17:41:23


Jak znika napięcie to może być tak, że wysuwasz podczas ruchu łokcie do przodu przez co uginasz za bardzo i napięcie zanika. Dobrze by było jak być wrzucił też film do oceny.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium