SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 811840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 15
Witam wszystkich, postanowiłem się za siebie wziąć i kupiłem zestaw hantli z talerzami plus dokupiłem dodatkowo więcej no i ławeczką z możliwością ustawienia "skośnego". Moim celem jest powrót do dawnej wagi a i pewnie powinienem jeszcze niżej zejść, mam 180cm i 96kg. Przez wypadek za dzieciaka mam jedno kolano nieco słabsze więc dopóki z wagą nie zejdę to wolałbym go nie obciążać za bardzo i przez jakiś czas szukałem odpowiedniego planu. Czy coś takiego (-nogi) ma sens na chudnięcie czy powinienem raczej robić obwodowy?

https://ibb.co/zRZgqrT

Jeżeli chodzi o dietę to mam zamiar używać aplikacji do liczenia kalori, pewnie Fitatu i zakładam, że te 1800-2000 będzie ok. Trening pewnie co drugi dzień? Sorki jeżeli zadałem zbyt wiele pytań na raz, ale na prawdę jestem w tym nowicjuszem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Jeśli to początek drogi to nie ma sensu robić planu dzielonego. Weź sobie na ten początkowy okres plan fbw (całe ciało na każdej sesji treningowej) wróć powoli do formy, zbuduj podstawy w złożonych ćwiczeniach.
Jeśli nie wiesz co się dzieje z kolanem to konsultacja z fizjo i naprawa.
Co do diety to nic nie poradzimy w tej sprawie bo nie napisałeś nic o sobie ale patrząc, że chcesz jeść 1800-2000kcal to jak nie jesteś 65kg facetem to raczej będzie za mało w misce jedzenia. Policz to dokładnie i zobaczysz czy tyle faktycznie wychodzi.
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1861
zakupiłem do tury essentiale forte . na opak pisze zeby brac 6 tabs dziennie. tyle wystarczy ? moge je brac razem z tura czyli 2 rano 2 po poludniu i 2 pod wieczor ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Zapytaj w odpowiednim dziale

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Takie sprawy to w dziale doping a nie w dziale treningoym.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 15
Ok no więc wykonałem wszystkie pomiary (wzrost 180 cm) i tu jest zrzutka z apki

https://ibb.co/xLwZbVY

A to plan który znalazłem na forum i jest w 2 wersjach do robienia naprzemiennie

https://ibb.co/YQsDBTZ

Do dyspozycji mam hantle z obciążeniem w sumie 40 KG + ławeczkę z możliwością zmiany kąta, wiadomo, jak się wkręcę to na pewno coś dokupię jednak na obecną chwilę chciałbym zostać przy tym i oczywiście pytanie, czy to jest ok. Aplikacja pokazuje mi prawie 3 tysiące zapotrzebowania na kalorie więc o ile uciąć biorąc pod uwagę trening co drugi dzień i teraz już bez rowera pomiędzy. Z góry dzięki za wszelkie porady :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Można by było zdecydowanie lepszy plan poskładać. Podciąganie na drążku jak najbardziej klasa ćwiczenie ale warto by było dołożyć jeszcze jakiś martwy ciąg z hantlami, to można dołożyć do planu B.
Na barki daj jakieś wyciskanie hantli zamiast unoszenie w bok.
Na brzuch zamiast spięć brzucha możesz spokojnie dać jakiś plan w wersji podstawowej lub side plank.
Do tego dieta dobrze ułożona o można trenować.
Jak masz ławkę do dyspozycji to nie jest Ci potrzebne floor press możesz zastosować klasyczne wyciskanie hantli.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Zapotrzebowanie to najlepiej wylicz z tego wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1861
Można brać essentiale razem z tura ? chodzi mi że nie musze ileś tam czasu odczekać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Masz swój temat. https://www.sfd.pl/turanabol-t1195411.html

Czegoś nie rozumiesz, aby w dziale treningowym nie pisać o dopingu ?

Chcesz odpocząć od forum.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium