SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 812047

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
deannz
Cześć.
Mam problem z przybraniem na wadze. Mam 18lat, 182cm wzrostu i ważę 69kg. Problem polega na tym, że 69kg ważę już około 2lat. Ćwiczę od jakichś 3lat ale nie systematycznie. Najdłuższy okres to chyba 2 pełne miesiące. Później przerwa i znowu jakiś chwilowy zapał na siłownię. Od 8 ostatnich miesięcy zacząłem ćwiczyć częściej, występują przerwy ale rzadko -tydzień (max 2). Ostatnie 3 miesiące spędziłem chyba najintensywniej. Zacząłem również jeść dużo mięsa, ryżu, makaronu, jajek, ryb itd. Wszystko w przyzwoitych porach. Nie jem smieciowego jedzenia typu MC czy Mac. Nigdy nie miałem tzw oponki, mam okolo 10% tkanki tłuszczowej, nie więcej.
Ogolnie rzecz biorąc-jem to co trzeba, ćwiczę a na wadze od 2 lat tyle samo. Moze to wszystko zależy od ćwiczeń które wykonuję?


Dużo jeść to pojęcie bardzo względne bo jak możesz to weź sobie i podstaw dzienny jadłospis do kalkulatora żeby wyliczył Ci ile rzeczywiście jesz. Bo często jest tak, że wydaje nam się, że jemy dużo a faktycznie nie dobijamy nawet do zapotrzebowania kalorycznego nie mówiąc już o nadwyżce.
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 419
Oglądnąłem jeden z filmów popularnego WK na yt i mam kilka pytań odnośnie tricepsa, ponieważ zetknąłem się ze sprzecznościami.

Ściąganie linki wyciągu w dół - drążek prosty
Uważa, że nachwyt, bądź podchwyt w tym ćwiczeniu nie ma znaczenia.



od 48 sekundy
Tutaj w obu przypadkach widać nieco różne zaangażowanie głów tricepsa.
http://static1.sfd.pl/1/images2003/20030307114045.JPG
http://static1.sfd.pl/1/images2003/20030307114058.JPG

Ściąganie linki wyciągu w dół przy użyciu liny
Tutaj mówi, że w tym ćwiczeniu nie pracuje głowa długa. Zresztą to samo uważa o wcześniejszym ćwiczeniu.



od 4 minuty i 5 sekundy
Tutaj widać, że to ćwiczenie angażuje wszystkie głowy.
http://static1.sfd.pl/1/images2003/20030307114109.JPG

Poleca także m.in francuskie wyciskanie sztangielki oburącz nad głową na głowę długą.



od 4 minuty i 34 sekundy
Tutaj widać, że to ćwiczenie nie angażuje w takim samym stopniu głowy długiej jak pozostałych.
http://static1.sfd.pl/1/images2003/20030307113642.JPG

Kto ma racje ?



Zmieniony przez - Zutige w dniu 2016-01-08 19:41:20

Zmieniony przez - Zutige w dniu 2016-01-08 19:42:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
Generalnie zamysł jest ok ale można nieco opatrznie zrozumieć przekaz.
Ogólnie co do pierwszego filmu jak ktoś jest w 100% zdrowy nie ma wad postawy itd to zmiana nachwytu do podchwytu niewiele faktycznie zmienia i tutaj po części jest racja. Natomiast często jest tak, że podchwyt może nieco mocniej zaanagażować głowę przyśrodkową mocniej.

Przy prostowaniu na wyciągu górnym oczywiście że głowa długa pracuje bo musi to jest jedna z jej dwóch funkcji więc nie ma możliwości żeby nie pracowała, nie da się jej zablokować tak aby nie pracowała i ten triceps pracuje cały.
Jeśli ramię zrotujemy na zewnątrz jak np się dzieje z linami wyciągu górnego lub z trójkątem wówczas mocniej można zaatakować głowę boczną tricepsa, która również przy wyciskaniu lubi jak łokieć jest wypychany na zewnątrz.

Z tym przenoszeniem to fakt, że głowę długą ładnie można przetrenować i nie tylko przez to, że ramię się uniesie do góry ale również samym przenoszeniem za głowę na zgiętych ramionach.

Reasumując głowa boczna i przyśrodkowa ma jedną funkcję czyli prostowanie w stawie łokciowym natomiast głowa długa ma dwie prostwoanie w łokciu i drugą funkcją jest działanie na staw ramienny. Warto pewne rzeczy wiedzieć, żeby je stosować w treningu i co warto zaznaczyć one zawsze pracuję wszystkie przy wyproście w stawie łokciowym ale odpowiednie ustawienie pozwala zwiększyć nieco prace jednej z głów.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Faktycznie według teorii rodzaj chwytu w przypadku tricepsów niczego nie zmienia. Zdaje się, że Mark Rippetoe przedstawił podobną argumentację. Jednak w praktyce wystarczy trochę zmienić kąt prowadzenia łokci i już zwiększa się angaż innej głowy. W przypadku podchwytu, jak zauważył Rion, mocniej będzie pracować głowa przyśrodkowa. Zrób to samo ćwiczenie z mocnym rozpychaniem łokci na boki, a zauważysz, że mocniej pracuje głowa lateralna. W teorii to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

Oczywiście nie ma sensu stosować takich kombinacji jeśli nie masz solidnej masy ramion.





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-01-08 20:52:07

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 118 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1737
jesli chcialbym dorzucic cardio po treningu silowym to przed cardio wypić 30g białka/wziac 5g mono czy na koniec dopiero?

PS: To prawda, ze jesli beda prowadził treningi z relatywnie dużymi jak dla mnie ciężarami, to mogę się obejsc bez BCAA podczas redukcji?


Zmieniony przez - Anitisek w dniu 2016-01-09 01:58:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Wypij po całym treningu,

Bez względu na ciężary można się obejść bez bcaa
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Jeśli masz dobrą dietę to BCAA nie jest potrzebne. Nawet jeśli katujesz się 5-6 razy w tygodniu.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20
Hej, jest to moja pierwsza wypowiedz na tym forum, także z góry przepraszam za jakieś błędy. Mam 18 lat od 1,5 miesiąca chodzę na siłownie, zaznaczam jednak ze nie jestem kompletnie 'zielona' jeśli chodzi o kwestie sportu-wcześniej biegałam przez ok 2 lata dość długie dystanse jak na swój wiek(5-10-15km) co sprawiło ze dość mocno rozbudowałam mięśnie ud. Przez moment nic nie robiłam ale postanowiłam wziąć sie za siebie i wysmuklić sylwetkę. Po miesiącu dość mocnych ćwiczeń zaobserwowałam wzrost wagi zamiast jej spadku, rozumiem ze mięśnie waza więcej, jednak mi bardziej zależy na rzeźbie niż na masie. Prosze o ocenę mojego treningu i poprawki gdyż sama nie jestem w stanie ocenić co robię zle, zaznaczam ze interesuje mnie schudnięcie przy jednoczesnym nie nadmiernym rozbudowaniu mięśni. Prosze powiedzieć czy trening który robię jest ok, czy powinnam w nim cos zmienić. Ćwiczę 4 razy w tygodniu ok.1,5-2h. Zaczynam od 30 min cardio najcześciej jest to orbitrek, następnie przechodzę do strefy treningu obwodowego i na maszynach wykonuje ćwiczenia na nogi przykładowo na odwodzicielu nóg ciężar 60kg 3 serie po 15 powtórzeń, jest to za duzo jeśli zależy mi na ich wysmukleniu? Na maszynach ćwiczę ok 30 minut i na koniec powracam do strefy cardio i biegam 30 minut na bieżni lub jeżdzę na rowerku przez taki sam okres czasu.
Poproszę o skorygowanie i odpowiedz gdyż sama nie wiem co robię zle, pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 273 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2530
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
sxrvive
Hej, jest to moja pierwsza wypowiedz na tym forum, także z góry przepraszam za jakieś błędy. Mam 18 lat od 1,5 miesiąca chodzę na siłownie, zaznaczam jednak ze nie jestem kompletnie 'zielona' jeśli chodzi o kwestie sportu-wcześniej biegałam przez ok 2 lata dość długie dystanse jak na swój wiek(5-10-15km) co sprawiło ze dość mocno rozbudowałam mięśnie ud. Przez moment nic nie robiłam ale postanowiłam wziąć sie za siebie i wysmuklić sylwetkę. Po miesiącu dość mocnych ćwiczeń zaobserwowałam wzrost wagi zamiast jej spadku, rozumiem ze mięśnie waza więcej, jednak mi bardziej zależy na rzeźbie niż na masie. Prosze o ocenę mojego treningu i poprawki gdyż sama nie jestem w stanie ocenić co robię zle, zaznaczam ze interesuje mnie schudnięcie przy jednoczesnym nie nadmiernym rozbudowaniu mięśni. Prosze powiedzieć czy trening który robię jest ok, czy powinnam w nim cos zmienić. Ćwiczę 4 razy w tygodniu ok.1,5-2h. Zaczynam od 30 min cardio najcześciej jest to orbitrek, następnie przechodzę do strefy treningu obwodowego i na maszynach wykonuje ćwiczenia na nogi przykładowo na odwodzicielu nóg ciężar 60kg 3 serie po 15 powtórzeń, jest to za duzo jeśli zależy mi na ich wysmukleniu? Na maszynach ćwiczę ok 30 minut i na koniec powracam do strefy cardio i biegam 30 minut na bieżni lub jeżdzę na rowerku przez taki sam okres czasu.
Poproszę o skorygowanie i odpowiedz gdyż sama nie wiem co robię zle, pozdrawiam :)


Bardzo proszę zajrzyj sobie do działu Ladies, załóż temat i podaj wymagane informacje i na pewno otrzymasz pomoc.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium