SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 19
Witacie. Jestem po mankietowej resekcji żołądka i przez ostatnie 6 miesięcy udało mi się schudnąć 45kg. W moim planie jest jeszcze ubytek mniej więcej 10-15. Od początku listopada zaczęłam chodzić do klubu fitness gdzie mam ustalony plan treningowy. Teraz nie za bardzo wiem w jakich proporcjach powinnam jeść tłuszcze, białka i węglowodany. Moja porcja jedzenia na jeden posiłek to 75g. Nie jest to jakiś tam mój wymysł czy ilość głodowa. Dla mnie jest to porcja jak dla Was niedzielny obiad u babci :) więcej się nie zmieści, a i rozciągać się nie chcę. Mam 178 cm wzrostu i ważę aktualnie 79,8kg, 32,2% tłuszczu. Dotychczas jadłam jakieś 700-800 kcal. Od rozmowy z trenerem weszłam na 1200-1300 gdyż przy tych moich 800 ponoć już więcej bym nie schudła. Niestety troszkę się gubię w tym jakiego rodzaju posiłki powinnam jeść po treningu oraz za dnia by tłuszcz chciał się spalać. Czy mogę liczyć na Waszą choćby pobieżną pomoc? Dziękuję za wszystkie wskazówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
Ale Twój przypadek jest o tyle wyjątkowy, że po zabiegu powinnaś być pod stałą kontrolą lekarza i dietetyka. Forum sportowe to nie jest dobre miejsce na zadawanie pytań w Twoim przypadku.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 19
Dziękuję za odpowiedź. Szukam pomocy już absolutnie wszędzie :) Każda wskazówka od osób doświadczonych jest dla mnie istotna. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 258
Witam. Chodzi mi o dysproporcje miesni barkow. Prawy względem lewego jest w każdym miejscu mniejszy. Nie mogę go ruszyć. Czytam fora , trenuje , próbuję i nic. Klatkę wyrównalem, biceps również. Ćwiczę od prawie 10 lat z przerwami około 3 lat i przez cały czas sięgały mnie dysproporcje. Przez barki czuje duży dyskomfort aż brakuje powoli motywacji. Praktycznie za nic zabrać się nie mogę bo nie wiem czy to psychika czy poprostu mięśnie inaczej się preza i bardziej odczuwam dysproporcje. Łopatka z prawej strony jest również inaczej ułożona względem lewej tzn jakby mniej odostawała. Proszę o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 354 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
Przy treningu klaty i pleców lepiej jest robić taki zestaw plecy/biceps czy lepiej plecy/triceps a przy treningu klatki: klata/biceps czy klata/triceps ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
jeden cykl treningowy możesz zrobić na połączaniu plecy triceps a kolejny na plecy biceps, tu nie ma że jedno będzie lepsze a drugie gorsze. Co cykl treningowy mozesz sobie testować różne metody

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
panna_janeczka
Dziękuję za odpowiedź. Szukam pomocy już absolutnie wszędzie :) Każda wskazówka od osób doświadczonych jest dla mnie istotna. Pozdrawiam!


Powiem Ci szczerze, że ciężko będzie znaleźć kogoś kompetentnego do pomocy na forum.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
driver320
Witam. Chodzi mi o dysproporcje miesni barkow. Prawy względem lewego jest w każdym miejscu mniejszy. Nie mogę go ruszyć. Czytam fora , trenuje , próbuję i nic. Klatkę wyrównalem, biceps również. Ćwiczę od prawie 10 lat z przerwami około 3 lat i przez cały czas sięgały mnie dysproporcje. Przez barki czuje duży dyskomfort aż brakuje powoli motywacji. Praktycznie za nic zabrać się nie mogę bo nie wiem czy to psychika czy poprostu mięśnie inaczej się preza i bardziej odczuwam dysproporcje. Łopatka z prawej strony jest również inaczej ułożona względem lewej tzn jakby mniej odostawała. Proszę o pomoc


Ale wątek o łopatce ewidentnie świadczy o jakiejś wadzie postawy. I bez zrobienia porządku z łopatką niestety nic w barku nie poprawisz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 258
Ale wątek o łopatce ewidentnie świadczy o jakiejś wadzie postawy. I bez zrobienia porządku z łopatką niestety nic w barku nie poprawisz co proponujesz kolego? Do kogo musiałbym się zgłosić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
Musisz uderzyć do ogarniętego fizjoterapeuty aby Cię obejrzał i zobaczył z czego wynika Twoje ustawienie łopatki. Złe ustawienie łopatki to kiepskie zaangażowanie mięśni w ćwiczeniach góry ciała.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium