SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
bialas55
Chciałbym zrobić kilkunastodniową przerwę od ćwiczeń. Czuję, że organizm potrzebuje regeneracji. Lepszym rozwiązaniem jest całkowite zaprzestanie ćwiczeń przez te dni czy np. zmniejszenie ich intensywności o 50%?


To zależy od tego jak mocno się czujesz przemęczony, bo jeśli to przemęczenie nie jest duże to podbicie miski+ kilka dnie lżejszego treningu powinny załatwić sprawę. Jeśli natomiast czujesz się mocno zmęczony plus jakieś drobne kontuzje to warto zrobić kilka dni wolnego ale kilkanaście dni może być za dużo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Mozesz przecież zrobić dwa w jednym:kilka dni całkowitej przerwy i kilka dni lżejszych treningow.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 55 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12347
czy na redukcji musze unikac smazonego ?

Fizjoterapeuta & Trener Personalny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie musisz, byle zmieścić wszystko w bilansie kalorycznym...i smażyć na odpowiednich tluszczach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 55 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12347
mam jakis problem w diecie, deficyt jest a mimo to bez efektu.

Od dzsiaj całkowicie odusne smażenie, zobacze czy tu lezy problem

Fizjoterapeuta & Trener Personalny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Można smażyć tylko wiadomo nie w głębokim tłuszczu, chcesz osbie pierś usmażyć, dajesz na ptelnie olej, czy jalieś masło klarowane itp, potem ręcznik papierowy rozprowadzić i usunąć nadmiar i mozna wrzucić mięsko.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 55 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12347
Jednak wolę to całkowicie odsunąć. Smażenie za dużo ma minusów. Wrócę do tego jak zrzuce balast. Może gubi mnie podjadanie między posiłkami, podjadanie w nocy, za dużo soli etc. Nie robiłem żadnych badań a często po posiłkach mam wzdety brzuch

Fizjoterapeuta & Trener Personalny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
ja miałem wzdęcia po sporej ilości owsa.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1393
rion10
Lifeisgoood
Jestem na etapie tworzenia jakiegoś treningu siłowego, jestem początkującym do tego nadwaga + zwyrodnienie prawego stawu kolanowego.

Czy w tym przypadku jest sens komponowania jakiegoś treningu fbw skoro nie mogę ćwiczyć nóg? Czy lepiej stworzyć jakieś splity lub po prostu ułożyć plan podnoszenie żelastwa tj. Hantelki, sztanga, coś na brzuch i plecy ?


Fbw jest fajną opcją treningową, a zwyrodnienie zupełnie eliminuje Cię z treningu nóg? Żadnej aktywności angażującej nogi nie możesz wykonywać?


Lekarz mi odradza obciążanie tego kolana, na codzień jakoś nie odczuwam tego ale jak jakiś czas temu próbowałem zrobić chociaż przysiad to w momencie, kiedy obniżyłem środek ciężkości to po prostu momentalnie poczułem ból, więc chyba odpada. Gdybym może ważył mniej :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 55 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12347
Kolego, jedynie jakie ćwiczenia w twoim stanie ( po odpowiednim zbadaniu) mógłbym wprowadzić to tylko w skurczu izometrycznym.

Fizjoterapeuta & Trener Personalny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium