SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 807567

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
Jeszcze jedno, chce wiedzieć wszystko:DD
Mam protrakcje barków, więc zamierzam coś z tym zrobić. Będe sie rollował przed treningiem, a wyciskanie zolnierskie zamienie na wyciskanie zza głowy, aby wzmaniać tył barków który jest słaby i góre pleców. Czy podciąganie nachwytem również zamienić na podciąganie do karku? Czy unikać wszelkiego rodzake wyciskań na ławeczkach? Rozpiętki bede robił z umiarkowanym ciężarem, bo przy protrakcji ważne, aby rozciągać klatke.. .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Jak jest protrakcja to ja bym nie ryzykował z ćwiczeiami zza karku. Jeśli jest konieczność wzmocnienia tyłu barków to ćwiczeniami bezpośrednimi, przy wyciskach zza karku mogą się pojawić problemy z barkami.
Wysunięte barki mają wiele przyczyn przykurcze w klatce piersiowej, słabe mięśnie wokół łopatek, odstające łopatki trzeb by znaleźć geneze.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
A jakieś ćwiczenie na barki przy protrakcji? Zakres ruchy jest tylko delikatnie ograniczony, nie przeszkadza w zyciu i ćwiczeniach. Bo slyszalem, ze zolnierskie moze pogłębiać ją, a zza karku pomaga. Jak mogą się pojawić problemy to może podciąnie do karku, lub coś innego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Wyciskanie zza karku moze Ci przeciazyc barki przy tej wadzie. Robilbym właśnie zolnierskie lub wyciskanie sztangielek.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Gr3g
I kolejne pytanie. Jak jestem obolały dzień po treningu, to moge sie rollować, rozciągać te barki i wzmacniać mieśnie odpowiedzialne za ich trzymanie? Pozdrawiam, sory za to, ale nei dało sie edytować.


Możesz ale to regeneracji nie przyspieszy. Rozciąganie bym sobie darowal i zostawil rolowanie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Gr3g
A jakieś ćwiczenie na barki przy protrakcji? Zakres ruchy jest tylko delikatnie ograniczony, nie przeszkadza w zyciu i ćwiczeniach. Bo slyszalem, ze zolnierskie moze pogłębiać ją, a zza karku pomaga. Jak mogą się pojawić problemy to może podciąnie do karku, lub coś innego?

Wyciskanie też może szkodzić ale jeśli wada jest mała to nie powinno być problemu ewentualnie wyciskanie hantli w chwycie neutralnym

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1415
Kurde, to ja już nie wiem... Chciałbym trenować każdą partie i jednocześnie korygować wade (roller i jakieś rozciąganie przed treningiem), ale słysze, że tyle z tym problemów i sie pogubiłem. Jakieś sugestie, ćwiczenia na barki (najlepiej tylną częśc)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 443 Napisanych postów 158 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7411
Cześć, trenuje systemem FBW. Na plecy mam głównie podciąganie australijskie, trenuje głównie w godzinach 19-21 jak wiadomo teraz jest już ciemno i stąd pytanie, czy mogę robić trening pleców powiedzmy o tej 16 na drążku na mieście gdy wracam ze szkoły a wieczorem resztę ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Od biedy moze być ale jak idziesz na drazek to jesteś nie rozgrzany, a mięśnia niedogrzane gorzej pracują
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Osobiście robilbym caly trening w jednej godzinie. Ale na upartego można zrobić Twoim sposobem. Byle przed druga sesja również dobrze sie rozgrzac.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium