SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 810712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1191
Do endo mam kolejke,tescia w normie,chyba jeszcze prolaktyne i estradiol zbadam,czy cos jeszcze?Sterydow nie brałem nigdy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
To to na początek wystarczy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1191
A jeszcze pytanie,czy jak piersi powiekszone a sutki normalne to tez moze byc ginekomastia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Teoretycznie też może choć ginekomastia to rozrost gruczołu musiałby Cię ktoś zbadać na przykład endo i powie Ci z czego to wynika.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 709 Napisanych postów 1665 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23582
Cześć,
W poniedziałek po martwym ciągu miałem uczucie jakby przemęczenia lędźwi, nie jest to ból. Taki lekki dyskomfort który czasem czuje czasem nie. Dziś robiłem martwe i znowu to samo. Nagrałem się i wydaje mi się, że robię mocny koci grzbiet ;/ Wcześniej bólu nie czułem, ani razu. Ale kupiłem ostatnio paski bo przy 100kg puszcza mi chwyt i cała postawa się sypie. I szybko ciężar skoczył do góry...



To wina fatalnej techniki? Czy po prostu zmęczenie materiału? Dodam że od dłuższego czasu nie mam czasu się wyspać ani odpocząć.
PS. Jaki wynik po 5 miesiącach treningu i wadze 76kg można uznać za dobry lub bardzo dobry w martwym?



Zmieniony przez - piorun65 w dniu 2019-08-02 16:46:35

Zmieniony przez - piorun65 w dniu 2019-08-02 16:47:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Ucieka Ci pozycja techniczna o ile przy trzymaniu sztangi i przygotowaniu do podniesienia ciężaru zachowujesz technikę odpowiednią to przy podnoszeniu ciężaru robisz koci grzbiet i mocno zaokrąglasz plecy to niebezpieczny manewr i ciężar jest za duży jak na Twoje możliwości, błędy techniczne już pokazują mocniejsze zmęczenie dolnego odcinka grzbietu. Musisz wzmocnić utrzymanie pozycji technicznej, ale na pewno nie pomogą Ci w tym paski, a wręcz przeciwnie u Ciebie na razie chwyt limituje martwy ciąg i jest to w porządku.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 709 Napisanych postów 1665 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23582
rion10
Ucieka Ci pozycja techniczna o ile przy trzymaniu sztangi i przygotowaniu do podniesienia ciężaru zachowujesz technikę odpowiednią to przy podnoszeniu ciężaru robisz koci grzbiet i mocno zaokrąglasz plecy to niebezpieczny manewr i ciężar jest za duży jak na Twoje możliwości, błędy techniczne już pokazują mocniejsze zmęczenie dolnego odcinka grzbietu. Musisz wzmocnić utrzymanie pozycji technicznej, ale na pewno nie pomogą Ci w tym paski, a wręcz przeciwnie u Ciebie na razie chwyt limituje martwy ciąg i jest to w porządku.

Dzięki, czyli wrócę do 100kg pociągnę z 2-3tygodnie dla poprawy pleców i wrócę do dokładania.
PS. Kiedyś na siłowni pewien trójboista mówił mi, ze strasznie szarpie ciężar i tracę pozycje. Czy zauważasz coś takiego na filmie? Staram się o tym pamiętać, ale faktycznie czasem wyszarpuje sztangę.


Zmieniony przez - piorun65 w dniu 2019-08-02 19:53:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Nie dopatrzyłem się szarpania ale to jest też kwestia ciężaru nie szarpniesz ciężaru bliskiego swojego maksa, ale musisz opanować technikę i ustawienie, stabilizację kręgosłupa bo na dłuższą metę może się to skończyć kontuzją, a neutralne ustawienie i utrzymanie tej pozycji jest w przypadku martwego ciągu sprawą zasadniczą.
Spokojnie obetnij nieco ciężaru doprowadź technikę do dobrego stanu i wówczas zajmiesz się dodawaniem ciężaru i to w perspektywie czasu przyniesie zyski bo będzie szło do przodu ale będzie bezpiecznie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
3 centy
przy opuszczaniu ,
1 rumun poniżej kolan, dopiero potem
2 siad
taka sekwencja ruchu
tzn. opuszczasz jak podnosisz , nie wszystko na raz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 709 Napisanych postów 1665 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23582
KEBUL74
3 centy
przy opuszczaniu ,
1 rumun poniżej kolan, dopiero potem
2 siad
taka sekwencja ruchu
tzn. opuszczasz jak podnosisz , nie wszystko na raz

Wybacz ale nie rozumiem. Przy opuszczaniu mam ciężar opuszczać do pozycji jak w rumunie i dopiero później dupa w dół i ciężar pójdzie w stronę ziemi? Jutro idę na trening martwych to coś nagram i wtedy wstawię znowu do oceny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium