SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 809929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Nie masz się nad czym zastanawiać czy jesteś ekto, endo czy mezo, jesteś po prostu szczupły trzeba ułożyć dietę z dodatnim bilansem i trenować siłowo żeby coś znudować tych mięśni.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
blue_hope
ronie220
A masz pewność, że problemem jest słaba mobilność ? Jeśli nie to te ćwiczenia za wiele nie pomogą. Poza tym jeśli boli przy wyciskaniu to warto dostosować technike pod swoje problemy w obrębie układu ruchu bądź całkowicie zaprzestać wykonywania tego ćwiczenia.

Ale oczywiście możesz spróbować tych ćwiczeń i zdaj relacje czy pomogło.



Ronie ciężko stwierdzić, czy to mobilność, tak przypuszczam jak wyciskam sztangę, to to nie jest typowy ból, taki dyskomfort mimo wszystko jakby coś chciało się zablokować / przeskoczyć.
Więc jeśli będę szangą schodziła nad yyy ze tak powiem nad klatkę piersiową, to nie będzie "zła technika" zawsze mimo wszystko starałam się raczej pod , ale tak jak mówię wtedy czuć dyskomfort.

Nie wiem, czy to też może dotyczyć słabo rozgrzanych barków? Z racji, że dół mam unieruchomiony (jestem jak wspomniałam o artroskopii kolana) wiec cięzko mi się rozgrzać.


Spróbuj tych ćwiczeń i lekko zmobilizuj klatkę przed wyciskaniem (chociażby rozłóż ręce jakbyś chciała zrobić z siebie krzyż i wykonuj ruchy okrężne. To takie rozciąganie dynamiczne).

Dobrze jakbyś nagrała film. Jeśli lubisz anonimowość to możesz podesłać na PW.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
fighter7
Co robić pierwsze po treningu, rozciąganie czy rolowanie?


up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Rolujemy się po treningu ale zawsze przed rozciąganiem. Taka kolejność jest najbardziej optymalna
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
A po rolowaniu wcale nie musisz się jakoś nadmiernie rozciągać. Jeśli nie ma problemów z mobilnością to naprawdę nie potrzeba takiej ilości ćwiczeń.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-10-12 10:25:22

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
ronie220
blue_hope
ronie220
A masz pewność, że problemem jest słaba mobilność ? Jeśli nie to te ćwiczenia za wiele nie pomogą. Poza tym jeśli boli przy wyciskaniu to warto dostosować technike pod swoje problemy w obrębie układu ruchu bądź całkowicie zaprzestać wykonywania tego ćwiczenia.

Ale oczywiście możesz spróbować tych ćwiczeń i zdaj relacje czy pomogło.



Ronie ciężko stwierdzić, czy to mobilność, tak przypuszczam jak wyciskam sztangę, to to nie jest typowy ból, taki dyskomfort mimo wszystko jakby coś chciało się zablokować / przeskoczyć.
Więc jeśli będę szangą schodziła nad yyy ze tak powiem nad klatkę piersiową, to nie będzie "zła technika" zawsze mimo wszystko starałam się raczej pod , ale tak jak mówię wtedy czuć dyskomfort.

Nie wiem, czy to też może dotyczyć słabo rozgrzanych barków? Z racji, że dół mam unieruchomiony (jestem jak wspomniałam o artroskopii kolana) wiec cięzko mi się rozgrzać.


Spróbuj tych ćwiczeń i lekko zmobilizuj klatkę przed wyciskaniem (chociażby rozłóż ręce jakbyś chciała zrobić z siebie krzyż i wykonuj ruchy okrężne. To takie rozciąganie dynamiczne).

Dobrze jakbyś nagrała film. Jeśli lubisz anonimowość to możesz podesłać na PW.



Ok przy najbliższej okazji postaram się nagrać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
ronie220
A po rolowaniu wcale nie musisz się jakoś nadmiernie rozciągać. Jeśli nie ma problemów z mobilnością to naprawdę nie potrzeba takiej ilości ćwiczeń.



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-10-12 10:25:22


Dzięki ;)
A gdzie znajdę filmiki przedstawiające jak wygonywać rolowanie góry ciała (np. barki, plecy)?
Bo jest tylko dużo filmików o rolowaniu dołu ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
youtube
plecy roller back
barki roller shoulders
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
fighter7
ronie220
A po rolowaniu wcale nie musisz się jakoś nadmiernie rozciągać. Jeśli nie ma problemów z mobilnością to naprawdę nie potrzeba takiej ilości ćwiczeń.




Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-10-12 10:25:22


Dzięki ;)
A gdzie znajdę filmiki przedstawiające jak wygonywać rolowanie góry ciała (np. barki, plecy)?
Bo jest tylko dużo filmików o rolowaniu dołu ciała


Na t-nation kiedyś czytałem dobry artykuł z fotkami. Wpisz w wyszukiwarce frazy "foam roll" i "t-nation ". Powinieneś znaleźc.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
blue_hope



A

1. Wyciskanie sztangi skos dodatni 4s8-12p
2. Rozpiętki 3s10-12p
3. Wyciskanie sztangi siedząc 3s10-12p
4. Unoszenie hantli bokiem3s8-12p
5. Face pull 3s15p
6. Wznosy bioder z nogami w górze 3s15p
7. Crunch 3s10p


B
1. Ćwiczenia na roratory
2.Opuszczanie 4s10p (to ćwiczenie wolałabym "wymienić" z racji tego, że drążek mam na dworze, ale jak mus, to mus)
2. Invert rows z ugiętymi nogami 3s10p
3. Wiosłowanie hantelką w opadzie tułowia 5s8-12p
4. Uginanie ramion siedząc na biceps (supinacja nadgarstka) 3s8-12p
5. Wyciskanie francuskie siedząc 3s8-12p





Mam mały problem

Z Opuszczaniem i invertami...
W opuszczaniu (gdy noga jest w zwisie, to boli, ani jej ugiąć) więc to chyba nie ten czas, w invertach zaś jak ustawiam się i angażuję nogi, to to samo dyskomfort...

Czy mogę jakoś zadziałać na plecy, by te ćwiczenia wykluczyć?
(Chodzi mi o plan B )

Dzięki z góry


Edit. : Jakoś pokombinowałam W opuszczaniu (a bardziej opadaniu ) na drążku podstawiłam cegły wtedy łatwiej mi "doskoczyć: do góry drążka, a e invertach...jedna noga wyprostowana.
Także temat ogarnięty


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2016-10-13 18:06:27
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium