SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Pytacz_123
Rion - sprobowalem te syzyfki dzisiaj, 2 serie bez żadnego ciezaru co wydało mi sie mało, nastepnie 5 kg na klacie 2s/ 10 powt, ale to rowniez wydalo sie za lekkie. Spodobało mi sie to cwiczenie, narazie tylko musze łapać rownowage,mysle ze sie przyzwyczaje. Jaki jest stanard ciezaru i powtorzen i serii w tym cwiczeniu ? talerza 20kg sobie nie zarzuce na klate


Dobrze wykonane syzyfki sponiewierają czwórki ale jednocześnie są trudnym technicznie ćwiczeniem ale jak ktoś nie ma problemu z kolanami to warto się nauczyć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
w8mp250
Wyciskanie sciskajace lepiej talerzem czy hantlami? Ukosna lawa czy plaska?



A ja zdecydowanie wolę tależ. Mam na siłowni gładkie talerze to jak wezmę 20kg to jest ogień bo tak mocno muszę ściskać talerz żeby mi nie spadł na klatkę, że klatka pracuje świetnie. Ale co kto lubi.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Penceg
Wszędzie piszą że trening FBW powinien zawierać 1 ćwiczenie na daną partię. Czy jeśli mam kaprys, czas i chęć to mogę wrzucić do planu po 2 ćwiczenia na każdą partię? Zakładając że będę miał trening "A" i "B" i niektóre ćwiczenia (te które są dla mnie priorytetowe) będą się dublować...


Podstawowe fbw najczęściej zawierają po jednym ćwiczeniu na partię ale tych ćwiczeń może być więcej pod warunkiem, że wprowadzenie kolejnych ćwiczeń jest uzasadnione i przemyślane a nie ot tak sobie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 234
Witam.Od poniedziałku zacząłem chodzić na siłownie z kumplem , który już chodzi znacznie dłużej od lutego , ale ogarnia tam ćwiczenia mi pokazuje.
Mianowicie w jeden dzień robie - plecy , biceps - zaś w drugi klatka , triceps , barki. Jeszcze odnosnie masy to mam 184 a waże zaledwie 65 kg , wiem musze jeszcze przybrać z 20kg, bo to bardzo mało , jednak jeszcze kilka miechow temu wazylem 59kg.Mam 19 lat. Odnosnie cwiczen na tamte partie miesni to nie moge narzekać , bo bombarduje mnie nimi , wychodzę na takiej pompie jakiej jeszcze nie miałem , ale dzisiaj niestety jestem skazany iść sam. Powiedział mi żebym dziś zrobił nogi i w weekend regenerował się. I mianowicie pytanie do was jakie cwiczenia zrobić na nogi - jakie są najefektywniejsze. Są tam oczywiście te suwnice z tego co pamietam , ale gdzies kiedys czytalem ze szkodzą jak się nie ma wypracowanych mięśni. Zamierzam iść z rana o 10 , liczę że podacie mi jakieś propozycję na dzisiejszy trening nóg.

Z góry dziękuje. Niech masa będzie z wami.
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 234
Wiem właśnie patrzyłem , ale już w tym tygodniu dokończe ten tzw. split i tylko dzisiaj nogi zrobie, bo na górnej partii mam zakwasy. Ale ze sztangą to nie wiem czy dam sam radę nie chciałbym się wyj**ać ze sztangą siary narobić , bo wkoncu ja dużo nie wycisne :D Ale juz z hantlami czemu nie??

Proszę was podajcie mi ćwiczenia na te nogi jak możecie z pare i te bezpieczniejsze bo ide wlasnie solo :D


Zmieniony przez - karvas w dniu 2016-02-19 08:11:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
rion10
Pytacz_123
Rion - sprobowalem te syzyfki dzisiaj, 2 serie bez żadnego ciezaru co wydało mi sie mało, nastepnie 5 kg na klacie 2s/ 10 powt, ale to rowniez wydalo sie za lekkie. Spodobało mi sie to cwiczenie, narazie tylko musze łapać rownowage,mysle ze sie przyzwyczaje. Jaki jest stanard ciezaru i powtorzen i serii w tym cwiczeniu ? talerza 20kg sobie nie zarzuce na klate


Dobrze wykonane syzyfki sponiewierają czwórki ale jednocześnie są trudnym technicznie ćwiczeniem ale jak ktoś nie ma problemu z kolanami to warto się nauczyć


no wlasnie ja mam problemy z kolanami
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
karvas
Wiem właśnie patrzyłem , ale już w tym tygodniu dokończe ten tzw. split i tylko dzisiaj nogi zrobie, bo na górnej partii mam zakwasy. Ale ze sztangą to nie wiem czy dam sam radę nie chciałbym się wyj**ać ze sztangą siary narobić , bo wkoncu ja dużo nie wycisne :D Ale juz z hantlami czemu nie??

Proszę was podajcie mi ćwiczenia na te nogi jak możecie z pare i te bezpieczniejsze bo ide wlasnie solo :D



Zmieniony przez - karvas w dniu 2016-02-19 08:11:37


Masz atlas ćwiczeń na forum możesz sobie przejrzeć ćwiczenia na nogi. W Twoim przypadku trening dzielony mija się trochę z celem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Pytacz_123
rion10
Pytacz_123
Rion - sprobowalem te syzyfki dzisiaj, 2 serie bez żadnego ciezaru co wydało mi sie mało, nastepnie 5 kg na klacie 2s/ 10 powt, ale to rowniez wydalo sie za lekkie. Spodobało mi sie to cwiczenie, narazie tylko musze łapać rownowage,mysle ze sie przyzwyczaje. Jaki jest stanard ciezaru i powtorzen i serii w tym cwiczeniu ? talerza 20kg sobie nie zarzuce na klate


Dobrze wykonane syzyfki sponiewierają czwórki ale jednocześnie są trudnym technicznie ćwiczeniem ale jak ktoś nie ma problemu z kolanami to warto się nauczyć


no wlasnie ja mam problemy z kolanami


A jakie konkretnie. Syzyfki dość mocno obciążają kolana przez wyjście nimi mocno do przodu i nie dla każdego się nadają.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium