SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808338

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Z lekko ugiętych tak abyś delikatnym dociskiem mógł zdjąć sztangę ze stojaków i zacząć wyciskanie
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
ronie220
Przecież tam są głownie ćwiczenia push Pull to uginania/przyciągania , a więc ćwiczenia głównie na plecy, dwugłowe ud, bicepsy.


Sana źle napisałam, chodziło mi właśnie o push
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Chovine
Ułożyłam trening push i pull i proszę o ocenę części pull. W miarę możliwości o wybranie wariantu ćwiczenia lepszego w danym podpunkcie.

1. Wyciskanie na klatę na ławce płaskiej lub skośnej
2. Rozpiętki na ławce
3. Wyciskanie na klatę na maszynie lub pompki na stepie
4. Wyciskanie hantli na barki
5. Prostowanie przedramion z uchwytem łamanym na wyciągu górnym lub pompki odwrotne lub dipsy na maszynie klęcząc
6. Uginanie przedramion ze sztangą
7. Przysiady na suwnicy lub sumo na stepach
8. Hip thrust
9. Ćwiczenie na maszynie do przywodzicieli


Po co taka objętośc ?

wykroki
hip thrust
wyciskanie sztangi lub hantli
wyciskanie na barki
prostowanie na wyciągu
wspięcia na palce


I masz wszystko czego potrzeba.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5500
ronie220
Chovine
Ułożyłam trening push i pull i proszę o ocenę części pull. W miarę możliwości o wybranie wariantu ćwiczenia lepszego w danym podpunkcie.

1. Wyciskanie na klatę na ławce płaskiej lub skośnej
2. Rozpiętki na ławce
3. Wyciskanie na klatę na maszynie lub pompki na stepie
4. Wyciskanie hantli na barki
5. Prostowanie przedramion z uchwytem łamanym na wyciągu górnym lub pompki odwrotne lub dipsy na maszynie klęcząc
6. Uginanie przedramion ze sztangą
7. Przysiady na suwnicy lub sumo na stepach
8. Hip thrust
9. Ćwiczenie na maszynie do przywodzicieli


Po co taka objętośc ?

wykroki
hip thrust
wyciskanie sztangi lub hantli
wyciskanie na barki
prostowanie na wyciągu
wspięcia na palce


I masz wszystko czego potrzeba.


Nie chciałam wykroków i wspięć, bo nie chcę rozbudować masywnych już ud oraz łydek :)
Dlatego starałam się wybrać ćwiczenia, które wpłyną na partię z których nie jestem zadowolona. Czyli klatka, wewnętrzna część ud oraz pośladki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dlatego właśnie zakładamy osobne tematy i piszemy o swoich spostrzeżeniach i celach
Wspięcia można usunąć, a wykroki lub przysiady rób w zakresie 4-5p i używaj mniejszych ciężarów. Nie zbudujesz ud a i nie zapomnisz poprawnych wzorców ruchowych.

Tyle że te uda po redukcji prawdopodobnie zrobią się patykami Jestem facetem , który ma więcej włókien i wyższy poziom hormonów anabolicznych a nogi nigdy nie były zbyt masywne. Nie wierzę więc, by to się udało kobiecie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Jak nisko powinno się rozciągać klatke przy rozpiętkach? tzn jak nisko schodzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Mniej więcej do momentu, kiedy hantle są na jednej linii z klatką. Niżej nie ma sensu, bo klatka wcale mocniej nie "wejdzie" a zdecentralizujesz pozycję kości ramiennej.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Dzięki, to jeszcze jeden szczegół dotyczący rozpiętek, jak lepiej trzymać hantel w dłoni, czy prosto(tzn kąt 90 stopni w stosunku do ciała, czy może lekko ugięty?)
W sumie to pytanie dotyczy też wyciskania hantlami :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie rozumiem o co pytasz. W jaki sposób chcesz trzymać "ugięty hantel" ? Ugięte nadgarstki, czy ugięty staw łokciowy ok ale hantel ?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Troche źle sformułowałem, chodzi mi pod jakim kątem maja być ustawione nadgarstki?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium