SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 811980

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 748
ronie220
mejson97
Jakie mniej więcej przełożenie na Martwy Ciąg ma ma Rack Pull. Chodzi o to, że mój max w Rack to 160 kg i zastanawiam się od ilu zacząc cykl siłowy na Martwym ciągu przy 5 powtórzeniach.


Rack pull pomoże jedynie wzmocnić końcową fazę ruchu. Jeśli ona u Ciebie dominuje ale masz problem z zabraniem sztangi z ziemi to nie doświadczysz raczej żadnego przyrostu siły.

Swoją drogą po co początkującemu rack pull?


Po to, że miałem problem z końcową fazą ruchu :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
W końcowej fazie siadu, robię buttwink czyli tzw podwijanie ogona. Jakieś sposoby jak to wyeliminować? Co może być przyczyną? I czy robić pełny przysiad pomimo tego czy do tego momentu do kiedy plecy są proste?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Rób do momentu gdy zachowujesz poprawną pozycję








Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-06-11 11:30:16

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
mejson97
ronie220
mejson97
Jakie mniej więcej przełożenie na Martwy Ciąg ma ma Rack Pull. Chodzi o to, że mój max w Rack to 160 kg i zastanawiam się od ilu zacząc cykl siłowy na Martwym ciągu przy 5 powtórzeniach.


Rack pull pomoże jedynie wzmocnić końcową fazę ruchu. Jeśli ona u Ciebie dominuje ale masz problem z zabraniem sztangi z ziemi to nie doświadczysz raczej żadnego przyrostu siły.

Swoją drogą po co początkującemu rack pull?


Po to, że miałem problem z końcową fazą ruchu :P




A wiec ma to jakieś uzasadnienie . Ale spokojnie da się dojść do 200 kg bez żadnych ćwiczeń wspierających.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Koksu58
W końcowej fazie siadu, robię buttwink czyli tzw podwijanie ogona. Jakieś sposoby jak to wyeliminować? Co może być przyczyną? I czy robić pełny przysiad pomimo tego czy do tego momentu do kiedy plecy są proste?


Temat był wałkowany w dziale . Najczęściej przyczyna jest słaba mobilność .
Wpisz w YouTube Hip/hamstring mobility, wprowadź te ćwiczenia przed siadami i ogranicz zakres ruchu .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
natalijka
ronie220
Wszystko się da

Zamiast martwego spróbuj wyprostów na ławcze rzymskiej lub rdl jednonóż, gdzie obciążenie kręgosłupa jest o wiele mniejsze.


dzięki.
ławeczke robie.
rdl 1 nóż niestety troche ciągnie,
sama już nie wiem czy to moja głowa i tylko ból wynikajacy ze strachu czy faktycznie ból fizyczny



Tutaj Ci powinna wystarczyć 10-15 kg sztangielka.

Ale nic na sile . Bynajmniej nie trzeba wrzucać do planu wszystkich ćwiczeń, które przyjdą do głowy. 5-6 starzy w zupełności na cała dolna polowe ciała .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Mam pytanie o rozpiętki,
Ostatnio zamienilem w nich hantle na ketle i dzięki temu lepiej czuje klatke i dużo mniej barki, jednak jest też minus taki, że kettle jakby uciskają mi przedramiona i to powoduje lekki dyskomfort.
Macie może jakiś pomysł jak trzymać te ketle, żeby było wygodniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Ale w jakiej pozycji jest kula na szczycie powtórzenia po wewnętrznej stronie czy zewnętrnej ?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Mozesz dać jakieś gąbki by tak nie uciskały
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Jeżeli chodzi ci o przedramiona to po zewnętrznej, a sposób z gąbkami wypróbuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium