SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 807549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Orszul
Ostatnimi czasy podczas wyciskania sztangi na ławce płaskiej,zauważyłem, że "ucieka" mi lewa łopatka. Ciężko mi ją utrzymać w odpowiedniej pozycji plus wydaje mi sie, że gdy stoję wystaje ona bardziej niz prawa. Da się z tym coś zrobić?


Możliwe, że masz wadę postawy (np. skoliozę)na skutek której trenowałeś niesymetrycznie i doprowadziłeś do przykurczy.
Niestety przez internet ciężko cokolwiek więcej doradzić. Może to być również najzwyklejsze w świecie zaniedbanie spowodowane zbyt dużymi obciążeniami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1447
ronie220
kamil5176
A co do treningu, to są jakies zależność typu 3 serie na trening hipertroficzny, 5 serii sila?


W przypadku zaawansowanych rzeczywiście jakieś różnicą są. Początkujący powinien rozwijać i siłę, i masę stosując klasyczne metody.


Klasyczne? To jakie to są?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Na przykład periodyzację liniową i podstawowe treningi całościowe budujące zarówno podstawy siłowe jak i masowe.
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1447
Mógłbyś rozszerzyć troszkę te pojęcia? Co będzie najlepszym wyjściem dla początkującego z celem masy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Chociażby progresja otwarta przy zachowaniu stałej ilości powtórzeń (rampa) i strategiczne zmienianie zakresów-np: sześć tygodni rampa 10, kolejne sześć tygodni rampa 8, 6 5.
Tą metodą można dojśc do solidnych ciężarów. Później, jeśli będziesz chciał pójść dalej bez używania sterydów, to już trzeba niestety kombinować. Dobrym podejściem jest np. duża ilośc serii ze stałym ciężarem-np. 5 x 5 czy 10 x 3. Tyle że budowanie siły to długotrwały i żmudny proces.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43
Dzięki ronie220 za odpowiedź. Takie słowa podbudowują bo przez ostatnie 9-10 miesięcy nie wszedłem na siłownię i słabo się z tym czuje. Zarówno na ciele jak i na duchu :/

Orszul - przede wszystkim fizjoterapeuta. Nikt przez internet Ci nie pomoże - ktoś musi Cię obejrzeć. W takich przypadkach trzeba zasięgnąć rady specjalisty. Ja znalazłem bardzo dobrego fizjoterapeutę z Łodzi. Tylko 60zł za godzinkę a facet jest na prawdę rzeczowy. Tobie też radzę poszukać kogoś takiego.


Zmieniony przez - rebreg w dniu 2016-01-29 11:30:34
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 105
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1447
ronie220
Chociażby progresja otwarta przy zachowaniu stałej ilości powtórzeń (rampa) i strategiczne zmienianie zakresów-np: sześć tygodni rampa 10, kolejne sześć tygodni rampa 8, 6 5.
Tą metodą można dojśc do solidnych ciężarów. Później, jeśli będziesz chciał pójść dalej bez używania sterydów, to już trzeba niestety kombinować. Dobrym podejściem jest np. duża ilośc serii ze stałym ciężarem-np. 5 x 5 czy 10 x 3. Tyle że budowanie siły to długotrwały i żmudny proces.


Zwiększanie ciężaru wpływa na budowę masy mięśniowej? Znaczy wiem, że mięśnie dostają bodziec do wzrostu, aby na tym ciężarze ćwiczyć i będą sie powiększać, by sobie z nim radzić. Ale mi głownie chodzi o to, co jest lepszym wyjściem, robienie 5 serii, czy 3? Przy 5 seriach wiadomo, że bedzie więcej powtórzeń, ale za to troszkę mniejszym ciężarem. Więc jak to sobie ułożyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80246
po wrzuceniu filmu z ohp rion polecił mi prowadzenie lokci bardziej z przodu tak tez zrobiłem dzisiaj i duzo mocniej czułem przód barków czy tak powinno byc?

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Tak wszystkie ćwiczenia wyciskowe mocno angażuje głowę przednią barków, przez zmianę ustawienia ramion przeniosłeś większą pracę na akton przedni to normalne. A ciężar w górę w dół czy bez zmian?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium