SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 811828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 53
A wiecie moze jak mam ich poinformowac, ze chce rozpiskę treningu w domu? w ankiecie jest tylko ile razy w tyg chce cwiczyc.. nie ma nic o zapytaniu czy silownia czy dom..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777915
W tym już niestety nie pomogę ale na pewno da się to jakoś ustalić ewentualnie zadać pytanie w dziale administracja.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2961
Przy nizszych zakresach powtórzeń 1 dnia idzie szybciej siła co pośrednio przyczyni sie do szybszego wzrostu masy mięśniowej niz przypadku typowego splita partia raz w tyg. 8-12 pow.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Niekoniecznie.

Rozwój zależy od bardzo wielu czynników, a nie tylko przyrostu siłowego.
Najlepiej, byś periodyzował i stosował każde zakresy powtórzeń.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80262
czy robiac zarzut sztanga powinna sie odbijac od ud czy niekoniecznie i czy w szczytowej fazie przysiadu powinno sie przypiac poślady i uda bo jak patrze to duzo osób zostawia tyłek

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777915
Przy zarzucie ze sztangą nie ma tam odbijania od ud tam sztanga jest sunięta bardzo blisko ciała i jest wybicie tam są dwie fazy pull jak wpiszesz w google to znajdziesz bez problemu.
Tak na szczycie przysiadu powinno się dopiąć pośladki oczywiście też bez przegięcia ale jak najbardziej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
Jakiś pomysł na przełamanie stagnacji w siadach? Bardzo słabo mi w nich siła rośnie. Z WL już sobie poradziłem, z MC też(zacząłem stosować rampę i daje ona jak na razie najlepsze rezultaty). Z przysiadami u mnie było tak, że zaczynając masę we wrześniu całkowicie zarzuciłem klasyczne przysiady i zacząłem robić fronty 5x5 progresją liniową - każda seria takim samym ciężarem i dorzucanie co tydzień/dwa, no i faktycznie zrobiłem ładny progres bo zaczynałem bodajże z 50 kg a kończąc masę robiłem 70. Z tygodnia na tydzień jakiś tam powolny progres był, ale teraz stwierdziłem, że chcę mieć jak najlepsze wyniki w klasycznym siadzie i tu jest moje pytanie: jako że jestem teraz na redukcji, to czy mam czekać do masy i robić klasyczne przysiady rampą na 6 serii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
na redukcji progres zbytnio Ci nie podskoczy, nie znamy Twego planu treningowego jak nogi trenujesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 109 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 994
Planuję zrobićprogres siłowy po redukcji. I sęk w tym, że jestem w początkowej fazie redu a mimo to odnotowuje progres w WL i MC(może dlatego, że deficyt nie jest jeszcze taki duży + zacząłem suplementować kreatynę). Całą masę robiłem push/pull/nogi, w dniu nóg robiłem siady 5x5, mc na prostych 5x5, wykroki 6x8 i uginanie nóg na dwójki 6x8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
czechu92
Jakiś pomysł na przełamanie stagnacji w siadach? Bardzo słabo mi w nich siła rośnie. Z WL już sobie poradziłem, z MC też(zacząłem stosować rampę i daje ona jak na razie najlepsze rezultaty). Z przysiadami u mnie było tak, że zaczynając masę we wrześniu całkowicie zarzuciłem klasyczne przysiady i zacząłem robić fronty 5x5 progresją liniową - każda seria takim samym ciężarem i dorzucanie co tydzień/dwa, no i faktycznie zrobiłem ładny progres bo zaczynałem bodajże z 50 kg a kończąc masę robiłem 70. Z tygodnia na tydzień jakiś tam powolny progres był, ale teraz stwierdziłem, że chcę mieć jak najlepsze wyniki w klasycznym siadzie i tu jest moje pytanie: jako że jestem teraz na redukcji, to czy mam czekać do masy i robić klasyczne przysiady rampą na 6 serii?


Ale z Twojego opisu wynika, iż żadnej stagnacji nie ma

Po wejściu na masę wprowadź sobie periodyzacje liniową:

3 x 8 ze stalym ciężarem przez 6-8 tygodni
3 x 6 ze stałym ciężarem przez kolejne tygodnie
3 x 5
3 x 3

I po kilku miesiącach będzie 15-20kg więcej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium