SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808286

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1447
12 miesięcy temu mialem rekonstrukcję Acl, czy mc oraz przysiady mogą mię negatywne działanie na to kolano?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 273 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2530
Idę na redukcję, wracam na siłownię po długim czasie. Czy to prawda że na FBW pierwszym ćwiczeniem są nogi ? Może ktoś ma artykuł jakie partie robić po kolei.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Cin
Staż na siłowni 1rok i 1miesiąc w tym przerwy(1miesiąc i 4dni; 2 tygodnie + jakieś pojedyńcze dni -wszystko z powodów zdrowotnych, głównie nadgarstek. Próbowałem pull-push(parę miesięcy), split(2 tyg. nie potrafiłem progresować na tym planie) i teraz FBW 3x w tyg., a na samym początku przez prawie 6 miesięcy chaotyczny plan bez nóg, który pokazał kolega bo u niego ćwiczę-teraz z czasem widzę jaki lipny plan mi pokazał, wstyd by mi go tu było napisać... pull- push najbardziej mi się spodobał, ale miał bardzo dużą objętość jak na mój staż + mało spałem i muszę wspomnieć, że nie mam diety=wszędzie gdzie siadałem to oczy mi się zamykały ze zmęczenia. Więc pytanie i zarazem prośba do was o plan treningowy, który byście mi polecili. Najlepiej rozpisany ćwiczenia, serie i powt. w wiadomości do mnie czy kom. Z góry dziękuje za pomoc. :) Posiadam do ćwiczeń TYLKO WOLNE CIĘŻARY.



Zmieniony przez - Cin w dniu 2016-01-04 22:42:01


Ale nawet najlepiej rozpisany plan treningowy niewiele tutaj pomoże jak nie zachowujesz podstawowych założeń dietetycznych. Nie ma diety nie przyrostów niestety. To rzeczy ze sobą ściśle powiązane

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
kamil5176
12 miesięcy temu mialem rekonstrukcję Acl, czy mc oraz przysiady mogą mię negatywne działanie na to kolano?


Oczywiście, że mogą bo jakby nie patrzeć ro najcięższe wielostawowe ćwiczenia siłowe. Trzeba się skonsultować z rehabilitantem czy w ogóle już możesz wykonywać takie ćwiczenia i co najważniejsze jeśli będziesz mógł je robić to żebyś je robił prawidłowo technicznie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
mariansmialek
Idę na redukcję, wracam na siłownię po długim czasie. Czy to prawda że na FBW pierwszym ćwiczeniem są nogi ? Może ktoś ma artykuł jakie partie robić po kolei.


W przypadku treningów fbw najlepiej jest zacząć od ćwiczeń najtrudniejszych i najbardziej złożonych więc warto zacząć od ćwiczeń na mięśnie nóg i grzbietu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 118 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1737
czy drogie wpc np. z optimum rozni sie duzo(nie patrze na smak) od duzo tanszych wpc np. ostrovit? warto zainwestowac w drogie wpc czy te z dolnej półki, rowniez spelnia swoje zadanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Możesz brać te tańsze. Wyjdzie na jedno.
Każdy producent robi trochę wałów i zaniża ilość białka w odżywce. Tu nie ma znaczenia jak drogie ono jest.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Czy ma ktoś pomysł co moge zrobić, żeby nie zsuwały mi sie nogi podczas robienia wspięć ze sztangą? Robię to najcześciej na stepie, ale nie zsuwam sie dopiero gdy postawie ok. połowy stopy, przez co jest dośc slaby zakres ruchu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80250
Jeżeli dziś na treningu zrobiłem 4s po 10 WL 40kg to na nastepnym dokłądac ciężaru czy powtórzeń?

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
fighter7

Step nie jest moim zdaniem optymalny do robienia wspięć ze sztangą. Znajdź coś bardziej stabilnego, na siłowniach są specjalne platformy z blachy antypoślizgowej lub schodki do wykonywania wspięć na palce. Czasem dobrze się sprawdzają stalowe profile urządzeń na siłowniach np. przy racku.

Przede wszystkim dobre buty.

Qitr

Jeśli wykonałeś wszystkie serie i powtórzenia dobrze technicznie to dołóż obciążenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium