SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808291

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
To jest ćwiczenie wielostawowe ale nastawione na pracę między innymi tyłu uda, pośladków, prostowników

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9344
Jakie są najlepsze ćwiczenia na przednie/środkowe/tylne mięśnie barków?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Przód: wyciskania żołnierskie, arnoldki i ewentualnie wznosy w przód, które są rzadko kiedy potrzebne.
Bok: wznosy boczne, wyciskania hantli, wyciskania zza karku.
Tył: face pull, wiosłowania, podciąganie hantli/sztangi do klatki i wznosy w opadzie, które są zbedne.

Oczywiście ćwiczeń jest multum, ale można ograniczyć sie do tych podstaw.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
najlepszych ćwiczeń nie ma, na każdego moze działać co innego, odpowiednia ilość powtórzeń serii, czucie mięśniowe itp aspekty.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, mam trochę śmieszne pytanie, przepraszam, ale mnie ciekawi.

O co chodzi z robieniem rzeźby? Czy jest taki punkt ćwiczeń, jak ćwiczenie na rzeźbę?

Zawsze myślałem, że najpierw ćwiczy się na masę, czyli dodaje kalorii, ćwiczenia siłowe i rosną mięśnie. Potem redukcji, czyli aeroby i mniej jedzenia, spala się tłuszcz aż do satysfakcji, odkrywa mięśnie i powstaje wtedy "rzeźba", bo widać "mięso :D ".

O co więc może chodzić w artykułach typu "ćwiczenia na rzeźbę, dieta i trening na rzeźbę", bo nie rozumiem? Ćwiczenia siłowe i mniej kalorii jednocześnie?


Zmieniony przez - JK JacoB w dniu 2016-09-23 17:22:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
dokładnie tak trenujesz na ujemnym bilansie kalorycznym redukując nadmiar tkanki tłuszczowej odsłaniając zbudowane mięśnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
cwiczen na rzeźbę nie ma, wiadomo nim bardziej ćwiczenie wymagające tym więcej partii mięśniowych zaangażowanych i więcej spalonych kalorii , trening owszem, odpowiednio dobrane przerwy, połączenie ćwiczeń, ciężary, wysoka intensywność.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2016-09-23 20:49:32

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, tak, to znowu ja :D :D. Chciałem was zapytać, czy w posiłku potreningowym można spożywać tłuszcze (oliwa z oliwek)? Jak to wpływa na rezultat ćwiczeń.
56 kg, budowanie masy mięśniowej, więc minimum 50g tłuszczu.
Jako śniadanie jem codziennie 3 jajka (150g) i 20g oliwy, co daje 35g , zostaje 15g, reszta dnia węglowodany i białko. Kilka minut po zakończeniu ćwiczeń jem ostatni posiłek dnia, owsiankę mleko ser biały i tu bym dał 10g oliwy.

Raz czytam, że znikome ilości tłuszczu po ćwiczeniach, a potem, że naukowcy udowadniają, że tłuszcz po treningu jest dobry.
Jaka jest wasza opinia?




Zmieniony przez - JK JacoB w dniu 2016-09-24 18:02:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
ja po treningu w posiłku mam np 5 mg oliwy z oliwek.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2964
Witam jestem laikiem i proszę się nie śmiać.
1. Czy jeżeli robię omlet wieczorem, żeby zjeść go rano to czy traci coś na wartości przez noc?
2. Czy 10 minut rozgrzewki później fbw około 1h i 15 minut cardio po treningu to dobry kierunek na redukcji?
3. Czy jeżeli ubrania na redukcji robią się luźne, a masa stoi to mam się obawiać?


Zmieniony przez - styxu w dniu 2016-09-25 20:50:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium