SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 809393

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak najlepiej robić progresje ciężarem? Np w martwym/przysiadzie itd. jestem w stanie dołożyć te 2,5kg co tydzień obecnie na nowym planie, ale już w biceps hantlą jest to niemożliwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Bo biceps to mała partia i nie jesteś w stanie w dłuższej perspektywie cały czas dokładać bo jak dokładasz w podstawowych ćwiczeniach to i po części w małych partiach też dokładasz ale staraj się dokładać choćby minimalną wartość kg albo pobaw się tempem albo zakresem powtórzeń.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Jak wygląda sprawa z układaniem treningu dla dziewczyn? Znajoma pracuje już danym planem treningowym dobre kilka miesięcy wobec czego chciałbym zaproponować jej pewne zmiany tylko nie wiem na czym bazować? Podstawowe ćwiczenia czy maszyny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Można pomiksować troche maszyn, wolnych ciężarów https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Bazuj na podstawach jeśli tylko to możliwe trzon treningu zostaje taki sam w przypadku treningu mężczyzn i kobiet można się pobawić akcesoriami.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2292
Witam! Proszę o jakieś dobre rady do martwego ciągu, żeby na starość móc normalnie funkcjonować ;)

class="link" target="_blank">Martwy Ciąg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Musisz jeszcze nieco podnieść sztangę wyżej na podwyższeniu. Ładnie przyjmujesz pozycję techniczną na początku ale zobacz, że jak już zejdziesz po sztangę to wówczas pojawia się płaski grzbiet w odcinku lędźwiowy, zniesiona jest lordoza to musisz wyeliminować.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 48
Dzień dobry,mam pytanie na które nie znam do końca odpowiedzi, a artykuły które czytałem w internecie chyba nie do końca rozwiały moich wątpliwości. Jakieś 2-3 miesięce temu postanowiłem, że muszę schudnąć parę kilko, najbardziej właściwie dokuczał mi brzuch, więc zacząłem ćwiczyć. Były to głównie ćwiczenia gdzie musiałem się sporo naskakać i napocić. Ćwiczylem co drugi dzień, w końcu postanowiłem, że w dzień wolny od "fitnessu" będę ćwiczył z ciężarami i tak zrobiłem. I tu pojawia się moje pytanie: czy to trochę nie za dużo? Czy powinienem sobie podarować na razie ćwiczenia z cieżarami i mieć ten dzień przerwy miedzy ćwiczeniami czy dalej ćwiczyć codziennie z tym że jednego dnia ćwiczenia typowo odchudzające a następnego siłowe? Czy będzie to mieć jakiś efekt. Chciałbym po prostu jeszcze trochę zeszczupleć, a za jakiś czas ćwiczyć już typowo na przyrost masy mięśniowej. Z góry dziękuję Państwu za odpowiedz (i z góry przepraszam, że aż tak się rozpisałem). Pozdrawiam



Zmieniony przez - DamianL1991 w dniu 2017-01-18 17:25:48

Zmieniony przez - DamianL1991 w dniu 2017-01-18 17:26:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Lepsze dla Ciebie będą treningi siłowe które stymulują tkankę mięśniową do wzrostu. na treningu siłowym mozna więcej schudnąć, często się widzi osoby na bieżni itp maszynach a w sylwetce się nic nie zmienia

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 48
anubis84, dzięki za odpowiedź. Czyli powinienem zrezygnować z ćwiczeń bez ciężarów i robić przykładowo FBW co drugi dzień? U mnie problem polega na tym, że nogi są w miarę, ręce chude, a najwiecej tłuszczu było na brzuchu. Czy jak zrezygnuję z ćwiczeń bez ciężarów to nie przybędzie mi znowu tłuszczu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium