SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808570

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
Witam. Mam zamiar zacząć ćwiczyć, przeczytałem artykuł "Pierwszy rok treningów" roniego, i tu nasuwają się 2 pytania:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
Wybaczcie, że 2 post, nie można tamtego edytować. 1. W 2 etapie ronie przedstawia 4 podstawowe ćwiczenia, które robiłbym co 2 dni, 3 razy w tygodniu. Jednak czy wiosłowanie i martwy ciąg w 1 dniu to dobry wybór, skoro obydwa ćwiczenia obciążają plecy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
2. Czy drążek w kolejnych etapach można zastąpić wiosłowaniem/jakimś innym ćwiczeniem? Z drążkiem mam problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Możesz spokojnie oba ćwiczenia wykonywać w jeden dzień. Nie da się zastąpić drążka wiosłowaniem bo to ćwiczenia w innej płaszczyźnie więc warto się zaopatrzyć w drążek.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
W jaki sposób poprawić swoją efektywność na drążku? Póki co dam radę może z 2 razy się podciągnąć nachwytem. Da mi to coś, jeśli będę po każdym treningu robił kilka podciągnięć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Możesz po każdym treningu zrobić podciągnięć kilka, możesz też zrobić w dniu grzbietu kilka serii po 2 powtórzenia ze zwolnioną fazą negatywną. Metod jest kilka

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 82
Dzięki za pomoc, póki co mam tylko jeszcze 1 pytanie - jakie powinny być mniej więcej proporcje ciężarowe między ćwiczeniami? Nigdzie tego nie znalazłem. Chodzi tu o ciężar, zastosowany w wyciskaniu płasko, wiosłowaniu, martwym ciągu - jeśli np. wyciskam w serii 40 płasko, lecz wiosłuję sztangą lub robię martwy z obciążeniem 30kg, jest to jakaś dysproporcja? Co w takiej sytuacji zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie ma takich tabel, każdy moze mieć inne proporcje siłowe ale na pewno w artwym czy siadach się bierze więcej niż w wyciskaniu. Ale ta tabela moze trochę Ci pomoże
http://www.body-factory.pl/showthread.php?2725-Normy-siły-przysiad-WL-MC-power-clean-wycisk-żołnierski-EXRX-NET 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć. Co sądzicie o wpływie produktów kierując się tylko makroskładnikami na efekty ćwiczeń i diety? Chodzi mi o to, że np. w dzień nietreningowy po co jeść makaron z kurczakiem i oliwą, skoro mogę zjeść kurczaka a na oliwie usmażyć popcorn i wyjdą te same składniki i kalorie. Jak to się ma do efektów?


Zmieniony przez - jakkjakk w dniu 2017-01-25 14:56:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Generalnie im produkty w diecie lepsze jakościowo tym lepiej dla zdrowia nie tylko ogólnie pojętej estetyki sylwetki. Kształtowanie ciała nie oznacza jedzenia suchej kury z ryżem i oliwą bo mamy spory wybór w składnikach pokarmowych ale wszystko w zdrowym podejściu bez popadania w skrajności.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium