SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Banan - str 755 ogarniam się pod ten 2022 ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1885104

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33076 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Banan
monkey22
Coraz bardziej mnie kuszą te nowe białka:) pogrzebie troche w opisie smaków i cos też zamówię :) Czeko z miętą przywróci wspomnienia z dzieciństwa jak się szamało talarki czekoladowe z masą miętową :D


pastylki miętowe , o których chyba wspominasz - też były moimi ulubionymi

dlatego, jak czasem wpadnie w łapki to, co na foto poniżej - to znika w mig

szczególnie schłodzone z lodówki




uwielbiam to połączenie, kiedyś już piłem whey'a czeko-mięta i nie czułem nic mięty, wczoraj było zdecydowanie lepiej, ale tylko mały łyk wypiłem sam, a resztę zmieszałem z 0,5kg owoców i płatkami więc jeszcze potestuje i wydam obiektywny werdykt ;)


jakie by nie byly to każde kozaki :) za mną chodza takie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
02.08.2019



Wczoraj na siłce klatka+plecy, miałem mocno ograniczony czas, więc przerwy między seriami skrócone do minimum. Całość zajęła mi może 40 min
Pompa super. Siłowo zapas był wszędzie, ale nie chcę szaleć i będę stopniowo dokładał.
Docelowo też główne ćwiczenia będą w Rampie (jak wczoraj wycisk skos) - tak, jak to było rok temu, w oryginalnym zamyśle i planie od Przemka.

Od jakiegoś czasu, doskwiera mi też dziwaczny ból w lewej dłoni. Dziwaczny - bo nie potrafię tego zlokalizować, jak dotykam w miejscu, gdzie niby boli - to nie czuję mocniejszego bólu, itp. Od zewnętrznej strony dłoni, wyżej - nad nadgarstkiem, głównie odczuwalne w chwytach takich jak wyciskania leżąc np. wczoraj na skosie (na hammerze w innym ustawieniu dłoni - neutralnym - już było ok), także w wyciskaniu np. hantli siedząc.

Nie wiem skąd się to wzięło, treningów ostatnio nie było za dużo, nigdzie nie upadłem czy się nie uderzyłem w tą dłoń U fizjo na razie nie będę, ale jak nie przejdzie to mu wspomnę, mam jedynie nadzieję, że to nie jakieś kolejne problemy pochodzące od nadgarstka, bo to właśnie z lewym miałem poważne problemy jakiś czas temu (w sumie nadal czekam na artroskopię na NFZ ale miała być w marcu 2019 i chyba o mnie zapomnieli po 2 latach, bo nikt nie dzwonił ) , niestety to też ta sama ręka, co mój uszkodzony wiele lat temu staw łokciowy, a wiadomo że to wszystko jest ze sobą powiązane.

Póki co, jak nie przejdzie samo , to będę robił bez ćwiczeń, w których mi to dokucza. Bo potem cały trening boli i co gorsza, w ciągu dnia również.

Część jedzenia z wczoraj, poza tym niestety było dużo nadprogramowo i dzisiaj +1kg na wadze i pas zamiast lecieć w dół, też w górę
Dobrze wystartowałem nie ma co




Chocolate z PRO WHEY - petarda, mocny i intensywny smak czekolady, tak jak lubię (ale też najgorsze makro ze wszystkich smaków tej nowości, mi tam to różnicy nie robi )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Z nadgarstkiem może być, że coś się lekko przesunęło i uciska, stąd ból.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
03.08.2019

35 min cardio rano na czczo, w domu
21 km rowerem wieczorem, w terenie ale rekreacja totalna bo z rodzinką

Micha całkiem zacna dzisiaj
+ białko uzupełnione Pro Whey'em , wyszło 240g B / 120g T / 110g WW (na rowerze wpadł snickers i mała paczka m&m's %) )



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33076 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Rybka wygląda wybornie :D Tylko jakieś takie smutne się wydają :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Od jakiegoś czasu, doskwiera mi też dziwaczny ból w lewej dłoni. Dziwaczny - bo nie potrafię tego zlokalizować, jak dotykam w miejscu, gdzie niby boli - to nie czuję mocniejszego bólu, itp. Od zewnętrznej strony dłoni, wyżej - nad nadgarstkiem, głównie odczuwalne w chwytach takich jak wyciskania leżąc np. wczoraj na skosie (na hammerze w innym ustawieniu dłoni - neutralnym - już było ok), także w wyciskaniu np. hantli siedząc.

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/[BLOG]_by_Banan__podsumowanie_redukcji_2018_str._451-t1090712-s557.html#post-19046835



zwróc uwagę na ustawineie nadgarstka, czy nie jest on nadmiernie wygiety grzbietowo przy wyciskach
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
Dzieki Tomq - zwracam uwagę na takie sprawy od dawna, w sumie dobre 3 lata problemy z nadgarstkiem. Ostatnio było dłuższy czas ok.
Dzisiaj znowu przy ćwiczeniach: wyciskanie sztangi siedząc ze stojaków (ciężary żadne 20-35 kg) oraz potem hammer wycisk siedząc na barki - mocno odczuwałem pasmo od lewego tylnego aktonu barku -> do grzbietu dłoni, tak więc mamy coś nowego - tam mnie jeszcze nie bolało Na szczęście w innych ćwiczeniach było ok, nawet o dziwo w wąskim wyciskaniu na triceps, podszedłem od minimalnego ciężaru z myślą, że na pewno będzie lipa i zaraz zmienię na coś innego, a wszystkie serie były ok.

Dzisiaj jadę jednak na 22:00 do fizjo udało się tak umówić, bo w tygodniu nie dam rady - może jak coś podziała to będzie lepiej.
Chociaż znowu mnie to lekko wkur...za, praktycznie nie trenowałem ostatnie tygodnie, jakieś mikro urazy miały czas by się podreperować, a tu wracam (lekko) do siłowych i zaraz coś nowego wyskakuje. Niedługo nie będzie miejsca w tym kruchym ciele, które by nie bolało

No ale nic, robię swoje i przyspieszam lekko tempo przynajmniej z aerobami, dodałem dzisiaj 1 interwał na koniec siłowego
Żal wrzucać te wypiski i obciążenia w większości ćwiczeń, ale co mi tam. Oby było lepiej za kilka tygodni

BARKI + ŁAPY 2
1. Wyciskanie siedząc sztanga 20x20 / 15x30 / 12x30 / 10x35 / 10x35

2a. Jakiś wycisk (hammer FF) 4x8
2b. Unoszenie bokiem 4x10
8x40 + 10x8
8x40 + 10x9
8x50 + 10x10
8x50 + 10x10

3a. Unoszenie sztangi przodem 3x8
3b. Coś na tył (stojąc wyciąg 1-rącz odwodzenie) 3x10
8x15 + 10x2.5
8x15 + 10x2.5
8x20 + 10x2.5

4a. Wyciskanie wąsko 15/12/12/10
4b. Uginanie ramion ze sztangą łamaną 15/12/12/10
15x20 + 15x15
12x30 + 12x20
12x40 + 12x20
10x50 + 10x25

5a. Jakieś prostowanie na wyciągu (lina / drążek) 4x12-10 drążek akcent na gl.długą
5b. Uginanie ramion siedząc na ławce 4x12-10
12x15 + 12x6
12x17.5 + 12x8
10x20 + 12x8
10x20 + 10x9

+ 8x15/45 orbitrek + 12 min cardio
+ Core

Micha od rana:
- omlet wytrawny
- po treningu płatki + owoce + prowhey
- polędwiczka wieprzowa + młode ziemniaki + mizeria
- ryż + indyk filet + warzywa
- białko do uzupełnienia




Od jutra 6 dni w pracy, całe dnie sam. Pracownik urlopuje.
Będzie trzeba trochę nadrobić spraw z lipca, a i u mnie dynamicznie zmienia się w ostatnich dniach kwestia wakacji, które planowałem na drugą połowę września...prawdopodobnie Renia zacznie we wrześniu nową pracę i wakacje wtedy odpadają.
Z jednej strony odpocząłem ostatnio, ale nie ukrywam, liczyłem na wylot za granicę w tym roku...
Jutro się okaże, czy dam radę wziąć wolne na ostatni tydzień sierpnia, bo to jedyny możliwy okres, by wyskoczyć chociaż na tydzień - niestety wiązać się to będzie z nieobecnością u Mariana na ustawce, no ale co zrobić , nie można mieć wszystkiego
Jeżeli się uda to 24.08 wylatujemy, tak więc pozostało 20 dni - szału to ja w tym okresie nie zrobię, a już na pewno nie zrzucę planowanych 10 cm w pasie ale walczymy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Dzisiaj znowu przy ćwiczeniach: wyciskanie sztangi siedząc ze stojaków (ciężary żadne 20-35 kg) oraz potem hammer wycisk siedząc na barki - mocno odczuwałem pasmo od lewego tylnego aktonu barku -> do grzbietu dłoni, tak więc mamy coś nowego - tam mnie jeszcze nie bolało

no tutaj bym obstawial ze cos dzieje sie na poziomie ukladu nerwowego od odcinka szyjnego grzbietu lub od samego stawu ramiennego, cos na wzór tzw. rwy ramiennej%) jednak pojdziesz do fizjo to wymaca co sie dzieje

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
TomQ-MAG

no tutaj bym obstawial ze cos dzieje sie na poziomie ukladu nerwowego od odcinka szyjnego grzbietu lub od samego stawu ramiennego, cos na wzór tzw. rwy ramiennej%) jednak pojdziesz do fizjo to wymaca co sie dzieje


Możliwe, w końcu ten uraz pleców na plażówce to była jedna z gorszych chwil w moim życiu i domyślam się, że konsekwencje tego - mogą się jeszcze długo za mną ciągnąć. Nie robiłem w końcu wtedy żadnych badań, mimo że już miałem zapisywać się na MRI, ale po fizjoterapii i ćw samemu było na tyle lepiej, żeby się nie badać.

Może to być od pleców, albo też doszliśmy do wniosków z fizjo,że długie chwile noszenia Franka podczas ostatniego urlopu właśnie na jednej lub drugie ręce (a już swoje waży) mogły do tego doprowadzić Prawa też trochę w nadgarstku boli, ale to lewa pechowa jest dużo mocniej odczuwalna.
Jakby nie było wchodzenie pod górę nawet na prostej drodze, z takim dodatkowym obciążeniem, nie dość, że ciągle pompuje łapę i musiałem co kilka minut zmieniać rękę, do tego cały czas starałem się myśleć o plecach by w nich zaraz coś nie chrupnęło, no i kończyło się to też mocno wykrzywioneymi nadgarstkami w niektórych momentach, dłonie / ramiona czasem drętwiały..ALE mój Mały jest dla mnie ważniejszy niż jakieś bolące rączki więc go nosiłem. Większość i tak przeszedł sam lub przesiadział w wózeczku czy na nosidle, jednak były fragmenty, że wolał być u mnie

Teraz sobie muszę z tym poradzić, wczoraj wyszedłem od fizjo o 23:10 , a po mnie miał jeszcze pacjentów - to jest cyborg Taka jego standardowa niedziela od godziny 8 rano, do 1 w nocy

Bardzo mocno porozbijał mi przedramiona, myślałem że się tam zesram za przeproszeniem Do tego dłonie, okolice nadgarstków oraz na start plecy i na koniec standardowe nastawianie. Dzisiaj obolały jestem ale w planach i tak nie było treningu. Tylko cały dzień praca

Rano, po łyknięciu 2 kaps redoxa hardcore , zrobiłem 40 min aero w domu, na koniec foto pod światło.


Sadła cały czas dużo i cudów nie zdziałam w 19 dni, ale zobaczymy ile z tego uda się wyciąć.
Na szczęście coś ruszyło ostatnio
30.07: 86 kg / 89.5 cm pas
05.08: 83.9 kg / 87 cm pas
Jakby się udało jeszcze z 4 cm zrzucić to byłaby bajka , a potem od września będę musiał przemyśleć plan działania na najbliższe miesiące.


Dzisiaj micha B+T.
240 g B / 100g T / 75g WW



1. omlet na słodko
2. twaróg z dodatkami
3. indyk, mozzarella , kalafior
4. łosoś wędzony na zimno
5. coś z węglami prawdopodobnie indyk filet + ryż + warzywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Jedzonko jak zwykle sztos
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 4 dni staż okolo 2 lata bf 15 93 kg

Następny temat

Wybór planu na siłę-masę.

WHEY premium