SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Banan - str 755 ogarniam się pod ten 2022 ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1885052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
DZIEŃ 27

Trening:


1.
Poszczególne serie nagrywałem - oglądałem od razu, aby patrzeć na ułożenie pleców, czy też czy nie za bardzo prostuję kolana - chcę to wyeliminować.
Na poniższym filmie jest ostatnia z serii wprowadzających 9x70kg, gdzie starałem się robić płynnie ale też trochę zapominałem chyba o plecach oraz 2 z 5 serii zasadniczych - jedna z pasem chciałem mieć jakieś porównanie. Wydaje mi się, że z pasem wygląda to trochę gorzej ale całość lepiej niż ostatnie filmy np.TUTAJ
Starałem się też nie schodzić za nisko, będzie tak ok?




2.
Pierwszy raz robiłem to ćwiczenie. Także nagrywałem i sprawdzałem jak to wygląda, no więc wrzucam dwa filmy i czekam na opinie. Wydaje mi się ,że lepiej to wygląda na drugim. Kąt w nodze wykrocznej jest lepszy na 2 filmie?
Czułem bardzo mocne ciągnięcie w 4głowym i dorzucenie ciężaru będzie tutaj niezłyn wyzwaniem ale na pewno z czasem się przyzwyczaję do tego ćwiczenia. Wolę od początku robić je dobrze, bo potem ciężko jest korygować wieloletnie nawyki :/

I opcja:




II opcja:




3 i 4
Ok


Micha:
Mniej więcej tak to wygląda dzisiaj:






Omlet a'la pizza - na stałe zagości w naszym menu chyba






Zmieniony przez - Banan w dniu 2015-11-03 19:56:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajna wypiska, szczegółowa. Jedzenie wygląda apetycznie...

Nie czułeś mocno kolana przy tym wykrocznym przysiadzie ? aż mnie staw zabolał ...

Jaki jest cel tych wykrocznych ?


Zmieniony przez - DUDEK w dniu 2015-11-03 20:38:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
DUDEK
Fajna wypiska, szczegółowa. Jedzenie wygląda apetycznie...

Nie czułeś mocno kolana przy tym wykrocznym przysiadzie ? aż mnie staw zabolał ...

Jaki jest cel tych wykrocznych ?



Zmieniony przez - DUDEK w dniu 2015-11-03 20:38:26


spróbuj to zobaczysz jak takie wykroczne potrafią zmasakrować

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Pożyczyłem dzisiaj od Banana te przysiady i ledwo z siłki wyszedłem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
Dudek - robiłem je pierwszy raz w życiu ( o czym była mowa) to oczywiscie wole poddac ocenie. Kolana nie czułem w ogóle, za to uczucie zupełnie inne niż zwykle przysiady czy zwykłe wykroki. 4 głowe jakby 'rozrywało' ,a przeciez nie założyłem dzisiaj nic na gryf
Z kolanem - szczególnie lewym - mam lekki problem juz od rozpoczęcia bloga, ale nie pisałem o tym bo nie będę się tutaj rozczulał.
Wznowiłem po prostu jakiś czas temu granie w siatkówkę - po roku przerwy i po kilku grach uznałem, że jednak nie będę kontynuował bo waga już inna niż kiedyś , kolana po 2 godzinnej grze potrafiły mnie boleć dosyć mocno , od ostatniej gry minęło już ponad miesiąc a nadal coś tam w lewym mnie pobolewa - tak po prostu ,jak sobie siedzę czy jadę autem.
Mogłem po prostu przeszarżować na tej siatce, bo w sumie nie odczuwałem tej przerwy i grało mi sie bardzo dobrze, a organizm juz nie nastolatka, ze regeneruje sie swietnie i niczego nie odczuwa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
zapomniałem napisać o jednym - zakwasy na klatce piersiowej po wczorajszym treningu - masakra, na siadach dzisiaj ciezko bylo mi go złapać
Dobry trening był wczoraj , przeczuwam ze jutro z 4głowymi będzie podobnie, jutro wolne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Przysiady - to bym jednak spróbowął następnym razem podkładek. No i niestety trzeba się rozciągać dalej. Ogólnie jest lepiej, ale jest co poprawiać nadal. Z pasem czy bez pasa wygląda to podobnie. jak regularnie porobisz te ćwiczonka na mobilność - to sam zobaczysz jak szybko będzie postęp. A to w sumie raptem kilka minut zajmuje.

W przysiadzie wykrocznym obie opcje są ok - w pierwszej mogłeś dać mocniej nogę zakroczną w tył (szczególnie jak przeszedłeś do robienia nogi lewej) i byłoby też ok. Druga wersja już taka bezpieczniejsza. Ale właśnie w tym ćwiczeniu jak już się opanuje ruch i pozycję to można kombinować z ustawieniem stopy (bardziej w przód bardziej w tył , bardziej w lewo lub w prawo) oraz kombinować delikatnie z prowadzeniem kolana - neutralnie, bardziej do środka, bardziej na zewnątrz.. fajnie wtedy się czuje jak poszczególne głowy czwórek zmieniają angaż. Niemniej jednak przy problemach z kolanami bym to sobie darował. Dla mocno zaawansowanych pod stopę wykroczną można podkładać jakiś talerz i robić na podwyższeniu - to dopiero jest masakra. ale jak ktoś zaczyna dopiero przygodę z tym ćwiczeniem to najlepiej trzymać się podstawowej wersji i nie cudować. To i tak jest masakrujące ćwiczenie. Moje największe obciążenie w nim to po 25 kg z każdej strony na smith'ie - i to już muszę być na serio w formie, a i tak drę ryja żeby skończyć serię. Na razie w najcięższej serii kończę na 15 z każdej strony.

Ogólnie to ja wyróżniam ćwiczenia, w których podnosimy ciężar i jego wielkość jest stymulantem oraz ćwiczenia, w których używamy ciężaru aby odpowiednio napiąć ćwiczony mięsień. Wiele jest ćwiczeń, które można zaliczyć do obu grup. Ten przysiad wykroczny zalicza się wyłącznie do grupy drugiej - zupełnie nie chodzi tu o ciężar; ma on wyłącznie ułatwić maksymalne napięcie mięśni.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
DUDEK
Fajna wypiska, szczegółowa. Jedzenie wygląda apetycznie...

Nie czułeś mocno kolana przy tym wykrocznym przysiadzie ? aż mnie staw zabolał ...

Jaki jest cel tych wykrocznych ?



Zmieniony przez - DUDEK w dniu 2015-11-03 20:38:26


Prawda jest taka że to jedno z bardziej bezpiecznych ćwiczeń na czwórki jeśli idzie o kolana w ogóle. O wiele bezpieczniejsze niż wyprosty nóg na maszynie. Pozycja jest stabilna - za co odpowiada smith. Nogę ugina się co najwyżej lekko poniżej kąta prostego (zależy jaka budowa anatomiczna). jak są problemy to można nie schodzić do samego dołu a mocniej się skupiać na świadomym dopinaniu czwórek. Ogólnie - bardzo bezpieczne ćwiczenie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To może wyprobuje. Dzięki za informacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
tez takie fitt pizzy robie;d ostatnio w niedziele na 3 posiłki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 4 dni staż okolo 2 lata bf 15 93 kg

Następny temat

Wybór planu na siłę-masę.

WHEY premium