SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

NO PAIN NO GAIN! DT LAURY

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 233024

Nowy temat Dział zamknięty
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 3233 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17300
ale leci świnka i jajeczka i bedzie cacy :D
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34564
Laura - montuj kogoś - moze akurat ktos sie uda namówić. Jest nawet na forum sporo osob z Twoich okolic, stoisko bedziemy mieli takze licze na to, ze ktoś sie jednak z Was pojawi
Byloby milo.
...
Napisał(a)
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 392 Napisanych postów 12822 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 107749
j/popur. a Tak wg to nie rozumiem czemu ludzie rezygnują ze spożywania zółtek bo coś tam, przecież to samo zdrowie wszystki witaminy i minerały, oprócz wit C i wiele innych bajerów tak sam tluste miesa, typu swinia vs kurak, mięso świni jest o wiele "lepsze" niż kuraka, w sensie jego tkanka jest najbardziej to naszej zbliżona
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 3923 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 433872
Mariusz_Prz
Seba idąc tym tokiem myślenia suple, szybkodziałające frakcje białek itd. są bez sensu, bo wszystkie procesy odbudowy są długotrwałe Po pierwsze dając węgle mniej złożone, albo proste po treningu zapasy glikogenu zaczynają być szybciej odbudowywane (co nie znaczy, że w całości, może źle to ująłem), a po drugie następuje szybszy wyrzut insuliny, która jest silnie antykataboliczna.


Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2015-05-23 13:03:15


To nie ma znaczenia albo ma tak małe, że i tak nie zobaczymy różnicy.

I tu masz rację, wypijając super szybki izolat po treningu, dalej nam krąży posiłek przed treningowy, a może i nawet śniadanie.

Kiedyś jedli ryż i kurczaka i formy mieli lepsze niż większość teraz, jedynie co się zmieniło to nowe substancje, peptydy itp

Szybko działające białko to też nic fajnego, bo szybko się wchłania i tak samo szybko znika.


sylwia2432
a no w taki ,że Laura jest na redukcji w dalszym ciagu, a w nocy nie potrzebna jest jej dodatkowa porcja weglowodanow bo ich w ogole nie wykorzysta , a co moze spowodowac odkladanie sie tluszczu, trzeba wziac po uwage ze Laura miala ciezki okres bo przygotowywala sie do matury co wiaze sie ze stresem , dodatkowo cos tam pomachala na silowni , podjadla niezrowego i juz moglo to byc zbyt mocne obciazeie dla organizmu i objawialo sie to zmeczeniem w ciagu dnia , kobieta to jest dziwna konstrukcja tu trzeba ostroznie z weglami


Ja nie piszę o dodatkowej porcji kalorii w postaci węglowodanów, tylko o węglowodanach na noc.

Sama Laura napisała, że ww ją zamulają co jest normalną reakcją.

popuri
Seba a co z sekrecją GH na noc jeśli spożyjemy węglowodany przed snem ?


Senność wynika z większej syntezy serotoniny, spowodowaną dużym wyrzutem insuliny :)


Bez znaczenia.

Ja tutaj piszę o schemacie żywienia propagowanym między innymi przed Ben Pakulski i Charles Poliquin.

Większość ww spożywamy w drugiej porze dnia, śniadanie białko tłuszcz, przed treningiem brak ww.
Kolacja bez białka.

Zalety takiego jedzenia i badania na ten temat można znaleść w internecie jakby ktoś był zainteresowany.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 2000 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22697
CIELU - haha okaże się za miesiąc! Ale teraz to codziennie wpadają jajeczka i świnka

DORKA - ja chce bardzo mam nadzieje, ze Polako sie skusi!!

HEKADE - ja zrezygnowałam bo nie mialam ochoty

POPURI - to jak nikogo nie znajdę to skorzystam z tej opcji haha
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 2000 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22697
SebastianMielecki
Mariusz_Prz
Seba idąc tym tokiem myślenia suple, szybkodziałające frakcje białek itd. są bez sensu, bo wszystkie procesy odbudowy są długotrwałe Po pierwsze dając węgle mniej złożone, albo proste po treningu zapasy glikogenu zaczynają być szybciej odbudowywane (co nie znaczy, że w całości, może źle to ująłem), a po drugie następuje szybszy wyrzut insuliny, która jest silnie antykataboliczna.



Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2015-05-23 13:03:15


To nie ma znaczenia albo ma tak małe, że i tak nie zobaczymy różnicy.

I tu masz rację, wypijając super szybki izolat po treningu, dalej nam krąży posiłek przed treningowy, a może i nawet śniadanie.

Kiedyś jedli ryż i kurczaka i formy mieli lepsze niż większość teraz, jedynie co się zmieniło to nowe substancje, peptydy itp

Szybko działające białko to też nic fajnego, bo szybko się wchłania i tak samo szybko znika.


sylwia2432
a no w taki ,że Laura jest na redukcji w dalszym ciagu, a w nocy nie potrzebna jest jej dodatkowa porcja weglowodanow bo ich w ogole nie wykorzysta , a co moze spowodowac odkladanie sie tluszczu, trzeba wziac po uwage ze Laura miala ciezki okres bo przygotowywala sie do matury co wiaze sie ze stresem , dodatkowo cos tam pomachala na silowni , podjadla niezrowego i juz moglo to byc zbyt mocne obciazeie dla organizmu i objawialo sie to zmeczeniem w ciagu dnia , kobieta to jest dziwna konstrukcja tu trzeba ostroznie z weglami


Ja nie piszę o dodatkowej porcji kalorii w postaci węglowodanów, tylko o węglowodanach na noc.

Sama Laura napisała, że ww ją zamulają co jest normalną reakcją.

popuri
Seba a co z sekrecją GH na noc jeśli spożyjemy węglowodany przed snem ?


Senność wynika z większej syntezy serotoniny, spowodowaną dużym wyrzutem insuliny :)


Bez znaczenia.

Ja tutaj piszę o schemacie żywienia propagowanym między innymi przed Ben Pakulski i Charles Poliquin.

Większość ww spożywamy w drugiej porze dnia, śniadanie białko tłuszcz, przed treningiem brak ww.
Kolacja bez białka.

Zalety takiego jedzenia i badania na ten temat można znaleść w internecie jakby ktoś był zainteresowany.



Ja wlasnie testuje teraz schemat spożywania węgli w drugiej połowie dnia, w posilkach po treningu. Jak narazie zauwazylam, ze po B + T brak sennisci i dluzej mozna wytrzymać do kolejnego posiłku

Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego w tym schemacie rezygnuje sie z bialka na noc?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
Głównie dlatego, że sam sen jest w sobie anaboliczny ( wytwarzanie LH, GH, odpoczynek CUN )
a istnieją dowody że nie dostarczanie aminokwasów na noc poprawia jakby wrażliwość na te składniki
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34564
Laura - Może w takim razie pogadaj z Sylwią albo Kamilem?:)
...
Napisał(a)
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 392 Napisanych postów 12822 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 107749
popuri
istnieją dowody że nie dostarczanie aminokwasów na noc poprawia jakby wrażliwość na te składniki

i teraz 1/2 forum nie je nic przed snem A tak na powaznie, to nie wiedziałem ze istnieją takie badania. A też taka prawda że jak sie chce to się znajdzie badania na dosłownie każdy temat który jest nam "wygodny", ( przykładem jest Antek (dla wtajemniczonych) )
Zresztą nie ma co się bawic w jakies cudowne suplementy typu hydrolizaty białka(chyba ze mamy za free) czy jakieś extra metody zywieniowe, na masie dużo czystego jedzenia, trening ciezki ale z głową do zaj**ania, odpowiednia "regeneracja" i jakieś białko po treningu . Same podstawy, to zawsze działa, musi
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Dział zamknięty
Poprzedni temat

Mariusz Przybyła - Droga do Mistrzostw Polski 2015

Następny temat

wwianek - dziennik treningowy 2014

electro
Polecane artykuły