SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tsubame33 dziennik motywacyjny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 400844

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Część trenerów unika takich ćwiczeń, bo sami ich nie potrafią, nie lubią wykonywać, albo widzieli jakieś niebezpieczne wypadki. Ja to zawsze lubię dać każdemu szansę - taka czysta kartka. Ale bywa często i tak że zalecam odłożenie na za jakiś czas niektóre ćwiczenia, bo w tym momencie technika leży na tyle że nie da się jej poprawić. No ale nie warto z góry zakładać że ktoś sobie na bank nie poradzi i zrobi krzywdę. Wiele osób ma super predyspozycje motoryczne i łapią wszystko w lot - szkoda żeby musiały ograniczać się w treningu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
to tak jest u mnie, trener ma 3 podopieczne na raz, jedna robi coś na maszynie, druga brzuszki, a trzecia przysiady z 25kg i krzyżuje kolana jak X, ale trener tego nie widzi, bo akurat jest obok tej co robi brzuszki nigdy nie widziałam, żeby któraś z Pań czy Panów pod okiem trenera robiła martwy ciąg... smutne to...

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziecko mi się rozchorowało niestety w związku z tym jestem uziemiona. Zrobiłam sobie na pocieszenie miniobwód D, jak mi się uda, to w sobotę zrobię trening na siłowni, a jak nie to zrobię w domu, przyszły już taśmy, wiec coś wymyślę ... życie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na domiar złego od kilku dni czuje drętwienie opuszka palca serdecznego w prawej ręce. Tak sobie poczytałam i wychodzi, ze zespół cieśni nadgarstka się odezwał znów (miałam z tym problem po porodzie, ale samo przeszło) albo tez może być coś nie tak w odcinku szyjnym... w każdym razie, jak nie przejdzie, to będę musiała wybrać się do lekarza i poszukać fizjoterapeuty... niby uciążliwe to nie jest na razie, ale wkurza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Ja mam jeden serdeczny palec (lewa ręka) zdrętwiały cały czas . Przeciąłem go sobie a chirurg olał sprawę i zszył tylko skórę. Czucia brak całkowicie. Zespół cieśni - wredna sprawa. Mocno uważaj na przeginanie nadgarstków w czasie treningu - ma być prosty i nie pozwalaj mu uciekać.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakby to była lewa, to bym się pewnie nie przejmowała zbytnio, ale prawa mi się w pracy przydaje jak takim malutkim pedzeleczkiem wymalowuję misie, motylki albo inne reniferki na paznokciach
Będę musiała zwracać uwagę większa na te nadgarstki, chociaż i tak się staram.


Zmieniony przez - Tsubame33 w dniu 2018-02-15 16:37:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
Tsubame33
Na domiar złego od kilku dni czuje drętwienie opuszka palca serdecznego w prawej ręce. Tak sobie poczytałam i wychodzi, ze zespół cieśni nadgarstka się odezwał znów (miałam z tym problem po porodzie, ale samo przeszło) albo tez może być coś nie tak w odcinku szyjnym... w każdym razie, jak nie przejdzie, to będę musiała wybrać się do lekarza i poszukać fizjoterapeuty... niby uciążliwe to nie jest na razie, ale wkurza.


Night ma rację z nadgarstkami. U mnie takie problemy pojawiały się za każdym razem, jak robiłam WL z dużym ciężarem i małą liczbą powtórzeń, dlatego odpuściłam to ćwiczenie. Potrafiłam mieć tak zdrętwiałą ręke, że nie mogłam noża utrzymać, żeby kromkę chleba posmarować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zupełnego odpuszczania WL raczej bym nie chciała, spróbuje popracować nad techniką i pilnować tych nadgarstków i będę obserwować, czy się nie nasila. Tak się tez zastanawiam, czy to przypadkiem nie to opuszczanie w staniu na rękach i pompki nie robią gorszej roboty, bo przy tym nadgarstki są wygięte mocno. I zanim nie zaczęłam tych ćwiczeń problemu nie było... pompki ostatecznie mogę robić na uchwytach, ale ze staniem na rękach chyba będzie gorzej. Prześledze jeszcze mój plan pod tym kątem.


Zmieniony przez - Tsubame33 w dniu 2018-02-15 20:27:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627490
Mam coś w ten deseń od kilku tygodni - pobolewa mnie łokieć, chyba przez nadgarstki. Myślałam ze to od roboty przy kompie - ale jak pierwszy raz się nagrałam z WL to się załamałam, no i dzisiaj zobaczyłam jak mam skrzywione nadgarstki to sobie myślę że to jest winowajca. Plus pomki plus OHP... Nie ma co odpuszczać, tylko trzeba się nauczyć robić dobrze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Tsubame - to ćwiczenie w staniu na rękach może być najbardziej problematyczne - tak jak właśnie zaczęłaś przypuszczać. Chociaż inne, gdzie pozwoli się nadgarstkom mocno uciec od pozycji wyprostowanej lub nawet na dużym ciężarze w niektórych ćwiczeniach skontrowanym - mogą być problematyczne. Ja bym zaczął właśnie od odpuszczenia tego ćwiczenia w staniu na rękach. Jak to nie pomoże to można sobie kupić taśmy i na najcięższe serie tylko zakładać je na nadgarstki przy wyciskaniach na przykład. Ja osobiście ćwiczę cały czas z lekko zawiniętymi nadgarstkami bandażem elastycznym - tak że ruchomość jest cały czas duża - ale mi pomaga najbardziej to że one pozwalają utrzymać temperaturę nadgarstka jako stawu i jest zupełnie inny komfort niż kiedy stygną między seriami.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta i trening na masę dla początkujących

Następny temat

GRUBY GRUBAS POCZĄTEK, CZYLI KRÓTKI OPIS DNI WALKI Z DIETĄ I TRENINGIEM!!

WHEY premium