SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tsubame33 dziennik motywacyjny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 402038

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607874
Zgadzam się z Nightem, dużo zależy od budowy i od celu, w jakim robimy MC. Aktualnie nie robię ciężkich ćwiczeń, ale niedawno koledzy proponowali mi zaczynanie z tyłkiem nisko, także to nie jest błąd czy zła technika, tylko trzeba wiedzieć po co to robimy i jaki efekt chcemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6523 Napisanych postów 36030 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679788
Tygrysekk
Masz rację, rzuciłem okiem sobie na youtube na Sebę Kota (wg mnie zna się na rzeczy) i faktycznie nie zaczyna wcale tak nisko. Mój błąd


Jeśli celem jest ciężar to trzeba znaleźć pozycję dla optymalizacji dźwigni i maksymalnie efektywnego zaangażowania już od początku wszystkich niezbędnych mięśni. Ale jak cel jest inny - to można sobie różne opcje testować i wzmacniać jakieś ogniwa tym samym na przykład.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie jakoś progres siłowy bardziej kręci, niż budowanie sylwetki w chwili obecnej, ale do wypracowania tego optymalnego ustawienia i dźwigni są potrzebne godziny treninów, dobre czucie mięśniowe i mnóstwo innej wiedzy, które to są jeszcze przede mną, bo na razie nie mogę sobie poradzić z banalnym unoszeniem tyłka przed uniesieniem sztangi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
Tsubame33
bo na razie nie mogę sobie poradzić z banalnym unoszeniem tyłka przed uniesieniem sztangi...


Nie jest to chyba takie proste do wyeliminowania (przy większych dla danej jednostki ciężarach), bo Nikki i ja również popełniamy ten sam błąd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tygrysekk


Nie jest to chyba takie proste do wyeliminowania (przy większych dla danej jednostki ciężarach), bo Nikki i ja również popełniamy ten sam błąd

Z jednej strony fajnie, że nie jestem sama , ale z drugiej to mało pocieszające... żebym jeszcze wiedziała dlaczego tak się dzieje i o czym to świadczy, to można nad tym pracować. Tak na logikę, to chyba słabość prostowników wychodzi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6523 Napisanych postów 36030 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679788
Na żywo o wiele łatwiej jest pomóc. Tu wrzucasz filmik z jednej perspektywy i nie widać innych rzeczy wtedy. Ciężko tak coś konkretnego powiedzieć. Pierwsza rzecz moim zdaniem to problemem mogą być buty, druga tak na szybko to szerokość chwytu i tego jak szeroko stajesz na nogach, kolejna to brak spięcia odpowiednio mocno ciała przed startem z martwego punktu. No ale na filmie to ciężka sprawa. Jak z kimś ćwiczysz i na żywo się widzi - inna bajka.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Jaal mam ciagle wrazenie, ze brak napiecia plecow miedzy powtorzeniami. Im ciezej tym bardziej widoczne. Co do wysokosci tylka, sama u siebie zobaczylam jak sie nagralam. Juz slysze mojego trenera jak zobaczy....zadek nizej hehe.


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 11/05/2018 15:29:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nightingal
Na żywo o wiele łatwiej jest pomóc. Tu wrzucasz filmik z jednej perspektywy i nie widać innych rzeczy wtedy. Ciężko tak coś konkretnego powiedzieć. Pierwsza rzecz moim zdaniem to problemem mogą być buty, druga tak na szybko to szerokość chwytu i tego jak szeroko stajesz na nogach, kolejna to brak spięcia odpowiednio mocno ciała przed startem z martwego punktu. No ale na filmie to ciężka sprawa. Jak z kimś ćwiczysz i na żywo się widzi - inna bajka.

Sprobuje skonsultować to jeszcze z którymś z trenerów na siłowni w takim razie, albo najlepiej z każdym z osobna, może jakaś średnia z tego wyjdzie... bo tu bardziej na żywo, niż przez film to raczej nie ma opcji.
Co do butów, to może nie są stricte do podnoszenia ciężarów, ale crossfitowe reebok nano5, dość stabilne, a przynajmniej moje najstabilniejsze do tej pory, a trochę mam opory, żeby robić na boso na siłowni... no ale czego się nie robi dla sportu
Szerokość rozstawu rak i nóg to jeszcze mogę nagrać z przodu, ale napięcie to faktycznie ciężko na filmie zobaczyć... chociaż Teti coś tam widzi okiem sokolim



Zmieniony przez - Tsubame33 w dniu 2018-05-11 19:34:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Najchetniej to bym tam kucnela obok Ciebie i poogladala hehe :) Jestes silna laska, a gorna czesc ciala to w ogole wymiatasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tetiszeri
Najchetniej to bym tam kucnela obok Ciebie i poogladala hehe :) Jestes silna laska, a gorna czesc ciala to w ogole wymiatasz.

Górę mam silną, bo miałam instruktorkę karate w liceum, która sama wyściskała 90 na klatę i trochę mnie wprowadziła w trening silowy... tylko rozpisała mi plan bez treningu nóg (tzn miałam jakieś wyprosty/uginania i ginekologa) i tak trenowałam ze trzy lata tylko górę... a że zawzięta byłam, to doszłam do 75 kg w wyciskaniu i teraz muszę nadrabiać zaległości w przysiadami i MC.
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta i trening na masę dla początkujących

Następny temat

GRUBY GRUBAS POCZĄTEK, CZYLI KRÓTKI OPIS DNI WALKI Z DIETĄ I TRENINGIEM!!

WHEY premium