SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drętwienie opuszków palców

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48283

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
Witam serdecznie,
Wczoraj rano obudziłem się ze zdrętwiałymi opuszkami palców środkowego i serdecznego, lewej dłoni. Wieczorem zaczął drętwieć również kciuk. Myślałem że to nic poważnego i rano wszystko minie, ale niestety po przebudzeniu nadal mam zdrętwiałe opuszki 3 palców. Dodam jeszcze że jak zginam nadgarstek do środka to czuję tak jakby przechodził prąd do zdrętwiałych palców.
Pozostałe palce są w porządku, nie drętwieją. Nie ćwiczę na siłowni, po prostu obudziłem się rano z taką dolegliwością. Nie boli mnie bark, ręka, tylko odczuwam drętwienie.
Bardzo proszę o pomoc bo zaczynam już sie niepokoić o swoje zdrowie.
Pozdrawiam.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jednym z pierwszych objawów zespołu cieśni nadgarstka jest występujące drętwienie i możliwe bóle palców. Im zaburzenie jest większe, tym objawy mogą się nasilać i z czasem powodować znaczny ból, utrudniających spanie, czy wykonywanie codziennych czynności.

Zespół cieśni nadgarstka polega na pojawiającym się zaburzeniu funkcji nerwu pośrodkowego. Wynika to z przewlekłego ucisku właśnie na ten nerw. Z reguły następuje to przez pracę lub treningi, w których wykonujemy powtarzające się ruchy, obciążające nadgarstek. W zdecydowanej większości przypadków jednak nie wiadomo co jest głównym powodem problemu. Obserwuje się częstsze występowanie problemu u osób:

- po źle zagojonych zwichnięciach lub złamaniach,
- w wyniku wykonywanej pracy siedzącej przy komputerze,
- błędnie wykonywanych ćwiczeń fizycznych,
- często powtarzanych ruchach w pracy, np. na taśmie produkcyjnej.

Zdecydowanie nie należy zwlekać z wizytą o lekarza. We wczesnej fazie choroby ortopeda może zalecić wizyty u fizjoterapeuty, który manualnie oraz za pomocą ćwiczeń pomoże w ustąpieniu problemu. W głębszej fazie choroby wymagane są zabiegi chirurgiczne, po których z reguły dłoń wraca do pełnej sprawności. Zabieg taki nie jest mocno inwazyjny i po około miesiącu możemy wrócić do aktywności.

Odnośnie problemów z nadgarstkami warto poczytać więcej tutaj: http://potreningu.pl/articles/5476/bolace-nadgarstki-a-trening---czy-cwiczyc

W przypadku szybszego powrotu do zdrowia po kontuzji, zabiegu, warto zastosować suplementy regenerujące: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html







Zmieniony przez - domer w dniu 2017-10-19 11:07:50

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9764
Prawdopodobnie brakuje ci jakichs witamin, mineralow, magnezu albo potasu.....
Albo po prostu spales na zdretwialych palcach powinno samo przejsc szybko.

pzdr.
1

"Powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Być może problemy z krążeniem. Może powstał uraz przez co dochodzi do ucisku nerwów.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
Dziękuję za odpowiedź.

Dodam jeszcze że pracuję na chłodni i zdarza się że jest mi bardzo zimno w dłonie. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym.
Proszę o pomoc i wskazówki co powinienem robić z moimi palcami aby drętwienie ustało.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - chory123 w dniu 2007-09-02 15:45:25
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Używasz rękawiczek ochronnych, maści rozgrzewających?
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
Byłem u lekarza i stwierdził ze podrostu nadwyrężyłem nerw. Samo ma przejść. Kazał mi dodatkowo zażywać Magnez z Witaminom B6. Dziękuje wszystkim za pomoc.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Nie bierzesz czasem chromu ? Zbyt duża ilość powoduje też takie symptomy.
1

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 266 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12758
objawy reynolda albo cos z krazeniem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Achoris
Prawdopodobnie brakuje ci jakichs witamin, mineralow, magnezu albo potasu.....



z dużą dozą prawdopodobieństwa to można stwierdzić że to nie jest z tego powodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9235
Objawy podobne jak przy zespole ciesni nadgarstka. Mialem to samo. Tylko badanie emg reki potwierdzi lub zaprzeczy czy to to..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jest taka możliwość że to cieśń nadgarstka , badanie emg czasem jest potrzebne ale nie też tak że jest ono konieczne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cienie pod oczami...

Następny temat

martwy ciąg przy spondyloartropatii ( zzsk)

WHEY premium