SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

martwy ciąg przy spondyloartropatii ( zzsk)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 300 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24113
mam 34 lata cwiczę na siłowni z 15 lat od kilku lat borykam sie z bólem pleców dolnego odcinka ( głównie w nocy z reguły po większym wysiłku ruchowym
piłka nożna siatkówka rzadziej siłownia . Po długiej przerwie zaczołem robić martwy ciąg i przysiady, wyciskanie stojąc
moje pytania są następujące:
1. są to podstawowe ćwiczenia czy robić czy zrezygnować z nich
2 jak robić to -delikatnie? czy przy zachowaniu techniki poprawnej można na maksa (oczywiście mięśni nie kręgosłupa)
3. czy wzmocnienie mięśni grzbietu zmniejszy ból
4.czy są jakieś ćwiczenia by zmniejszyć ból i sztywnienie kręgosłupa.
proszę o odpowiedź bo chciałbym jeszcze pare lat pochodzić na siłkę
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10832
1.Jesli boli zrezygnowac.
2.Nawet jesli robisz cwiczenie mega poprawnie to obciazasz kregosłup.
3.Oczywiscie ze zmniejszy bo odciazysz kregosłup.Ale nie tylko wzmocnienie miesni grzbietu pomoze kregosłupowi utrzymac sie w "lini prostej".Musisz wzmocnic takze miesnie brzucha,klatki i posladków.Rzecz jasna wzmacniasz miesnie bez pomocy ciezarków.
4.Oczywiscie ze są.Poszukaj sobie w necie ale lepiej idz do jakiegos dobrego rehabilitanta po rade.Tylko on pokaze i wyjasni ci co i jak.
Dziwie sie ze chodzisz na siłke.ZSSK to powazna choroba.Moja rehabilitantka by mnie zabiła jak by sie dowiedziała ze cwicze.

Grajcie pięknie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
z zzsk jest problem nie z nadmierna ruchomoscia,ale z wlasnie jej brakiem.

czy wykonywac cw silowe itd...hmm nie mam pojecia...

napewno musisz zadbac bardziej o odpowiednia rychomosc calego kregoslupa i bioder stosujac cw rozciagajace itd..

ps.moje zdanie na dzien dzisiejszy jest takie ,ze odradzam jakich olwiek cw silowych w obciazeniu osiowym..

uwaga:za pare dni postaram sie udzielic bardziej konkretnej odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Popytaj tu, o ile nie znasz już tego adresu: http://free4web.pl/3/?9347

Co do ćwiczeń siłowych, to nie mają one w zasadzie efektu przeciwbólowego. Z drugiej strony trening może spowodować zwiększone wydzielanie endorfin, co podnosi próg bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2864
witam! nie wiem, czy nie dostane bana za odświeżanie, ale chcialbym powiedziec, że od 5 lat tez choruję na zzsk, mimo to dalej uczęszczam na siłkę (lekarka się rzucała, ale potem dala za wygraną), z moich doświadczeń wynika, że im silniejsze masz mięśnie, tym mniej bolą stawy poruszane tymi mięśniami. druga sprawa-jak najpełniejszy zakres ruchu+rozciąganie mięśni i stawów przed treningiem, między seriami i po treningu, podobno nie należy przesadzac z obciążeniem, ale jakos się tym nie przejmuję, aha, mi najbardziej na proste plecy pomaga własnie martwy ciąg, ale ostatnio nauczylem się rwania nawet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
minął cały roczek:D...
napisze krótko i na temat:

UTRZYMAć JAK NAJDłUżEJ SPRAWNOśC CAłEGO CIALA
-siła
-GIBKOść
-wytrzmałość
-koordynacja

I kontrolować to wszytsko w czasie np:
-test: palce od rąk w kierunku do podlogi i sprawdz odlegość,zapisz ja/zapamietaj i będzie to prosty wskażnik


ps.Jestem bardzo ciekaw właśnie takiego podejścia do sprawy jak ty przyjąłeś.Chciałbym sie dowiedzieć troszke więcej jeżeli jest taka możliwość.moje gadu 9249854

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2864
siemka, jesli ten numer gg był do mnie, to pisałem na niego i zero odzewu, jak chcesz się coś dowiedzieć, to napisz do mnie na gg 7004075, pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drętwienie opuszków palców

Następny temat

Kolano

WHEY premium