SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] by Banan - str 755 ogarniam się pod ten 2022 ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1884917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Robiłem dokładnie tą samą mobilizację od Mawasa Niestety zaniechałem od jakiegoś czasu. Będę musiał powrócić tak profilaktycznie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Dużo jest fajnych technik mobilizacyjnych warto stosować. A co w ogóle Mawashi działa ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958377
georgu - Mawas ją pokazywał podczas któregoś ze zjazdów moderatorskich w Opolu , jak dobrzę kojarzę w takim kozackim hotelu, wiele się wtedy nauczyłem hahaah , nie wiem czy Ty też wtedy czy gdzie indziej, ale na pewno Mawas wrzucał tez gdzieś filmik z tym swego czasu

Obecnie niestety już chyba nie zagląda na SFD, ale pewnie można korzystać z jego wiedzy będąc w Warszawie , ja ostatnio widziałem się z nim jakoś ponad 2 lata temu..

Technik mobilizacyjnych to wiadomo , że jest całe multum ale też trzeba mieć na to wszystko ochotę, czas, itp owszem inaczej się spogląda na sprawę, jak już się miało jakas kontuzje, problem , ale tez nie zawsze jest to wystarczające by zmobilizowac się do mobilizacji

ten akurat zestaw pomógł mi na pewno, robię cały czas i nie zajmuje dużo czasu a jest pomocny, na nogi za to musiałbym robić naprawdę mnóstwo od stawów skokowych po biodrowe a to już nie zajmie wtedy 2-3 min i nie jest tak kolorowo, ale po trochu też coś tam się będe starał robić + na pewno z 3x w miesiącu zamierzam odwiedzać fizjo i tam również poświęcić te około 6h łącznie na różne pospinane/urazowe miejsca

Czawaj - no właśnie , u mnie jeszcze się uruchamia ale wydaje mi sie,ze krótko trzyma lub po prost jakby się sama jako wył. rozładowywała, wlasnie ja naładowałem na maxa i na 100% wyłączyłem. Jutro rano wezmę na trening i zobaczę jak długo wytrzyma . Jeszcze pół roku temu po górach z nia latałem to bateria starczała na cały dzień wędrówki i sporo nagranego materiału w wysokich rozdzielczościach, a teraz wydaje mi sie ,ze 1 z 3 kresek baterii znika już praktycznie po chwili

Jak sie okaze ,ze tak jest to zgłaszam na gwarancji póki ją na pewno mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
dzięki, że pamiętałeś, ja dzisiaj wytestuję ten zestaw mobilizacyjny, bo akurat mam PUSH, u mnie jeszcze leci składanka od Jeo DeFranco przed każdym treningiem górny partii, ale tak jak mówicie - jest tego pełno, jedynie co nas ogranicza to czas... i chęci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Akuratnie wtedy albo mnie nie było, albo nie byłem obecny przy tym
Ja widziałem na YT filmik. Kiedyś chyba nagrywał jakąś serię medic warrior czy cuś takiego.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958377
Tak było coś takiego, pod fighterów - były tam też pokazane ćwiczenia z piłeczką, o której tez pisałem.
NIestety w ciągu dnia nadgarstek bolał mocniej i trochę obawiam się czy jutro będzie ok, smaruje na razie voltarenem max bo to mam pod ręką, a jutro rano na siłowni spróbuję zrobić albo delikatny trening , niestety wypadają barki + ramiona, a to na pewno dość mocno obciążający nadgarstki zestaw, albo zrobię aeroby, a wieczorem u fizjoterapeuty może dowiem się czegoś więcej w sprawie nadgarstka.

Tak więc na razie jeszcze nie panikuje ,ale mimo wielkich chęci do treningu muszę uważać, by sobie innego kuku nie zrobić, eh

5 posiłków dzisiaj , głównie wjechała reszta mielonego z fileta indyka (+passata, zioła) i różne dodatki:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958377
22.03.2017

Trening zrobiony, pozmniejszałem obciążenia względem ostatniego przez ten nadgarstek. Nie czuję większej różnicy by było gorzej. Wieczorem zobaczymy co fizjoterapeuta zaradzi. Akurat teraz ręka trochę odpocznie, bo mogę zrobić w tym tygodniu już tylko nogi (gdzie też będę musiał uważać na nadgarstek) , a tak poza tym z 2 x aeroby ,w sobotę wyjazd na zawody do Bytowa więc kolejny trening prawdopodobnie poniedziałek rano. Mówi się trudno, oby było wtedy lepiej

BARKI + ŁAPY 3 / -> Ostatni taki sam trening
Bieżnia + taśmy mobilizacja
1. Wyciskanie maszyna 20x20 / 15x30 / 15x30 / 15x40 / 12x50 -> drop x30
2a. Unoszenie hantli bokiem 4x12 x8/8/10/10 kg
2b. Unoszenie hantli przodem 4x10 x6/7/8/8 kg
3a. Pompki zwykle wąski rozstaw dłoni 20 / 18 / 16 / 16 powt
3b. Uginanie modlitewnik 20x15 / 15x20 / 15x20 / 12x25 kg
4a. Prostowanie jednorącz 3x12 x5
4b. Prostowanie z liną 3x max x15
4c. Uginanie hantle stojąc z supinacja 3x10 x 10/12/12kg
Czas: 47 min
+ 9x20/40 rowerek + 13 min bieżnia
+ taśmy

Nie nagrałem za dużo bo co raz więcej ludzi od rana, co zaczyna mi się nie podobać i akurat kręcili się cały czas blisko, wrzucam tylko seryjke pompeczek z challenge'u ;)






ZMIANY
- dodałem od dzisiaj 1 interwał + 1 min dłużej po nich pochodzę na bieżni (obecnie 9x20/40 + 13 min)

- dziękuję za pomoc Przemkowi , otrzymałem od niego rano rozpiskę ,z którą wystartuję pewnie od jutra

MICHA - ROTACJA
HC (nogi) - 2700 kcal (200g B / 360g WW / 50g T)
MC (inne DT) - 2300 kcal (200g B / 260g WW / 50g T)
LC (DNT) - 2000kcal (200g B / 140g WW / 70g T)

Będę na bieżąco wrzucał jak to ma wyglądać przykładowego dnia, na przykład w dzień jak dzisiaj (MC)
1. WPC 40g + kokosowy / mct 15g
TRENING
2. Od razu po aerobach - 80g ww (moga byc głównie proste) + WPC 40g
3. Jakieś 1,5h później - 45g ww + 33g b + 10g T
4. 45g ww + 33g b + 10g T
5. 45g ww + 33g b + 10g T
6. 45g ww + 33g b + 5g T


U mnie poszło już dzisiaj trochę inaczej od samego rana (trochę owsianych+wpc i po trening mix), ale może uda mi sie w ciagu dnia to jeszcze wyrównać :)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Ja używam od lat luźno nawiniętych na nadgarstki bandaży elastycznych. Super trzymają ciepło ale też i lekko trzymają wszystko na swoim miejscu. Odkąd ich używam nie miałem problemów z nadgarstkami.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958377
ja uzywam tego typu akc. rzadko , może to źle ,ale nie chcę sobie też niczego nimi dodatkowo osłabiać/przyzwyczajać się do tego , chociaż luźno nawinięte może by się faktycznie sprawdzało ; mam nadzieje,ze to po prostu chwilowe coś źle musiałem złapac i niekoniecznie stało się to na siłowni..

mam taśmy ściągające na nadgarstki i dzisiaj m.in też jej używałem ale tylko w niektórych ćwiczeniach, np. przy takich pompkach mocno mi ona przeszkadzała, wiec robiłem bez ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Ja nawijam tak że mam pełen zakres ruchu dalej. Główny cel ich używania to trzymanie ciepła w tym stawie. U mnie się sprawdza.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 4 dni staż okolo 2 lata bf 15 93 kg

Następny temat

Wybór planu na siłę-masę.

WHEY premium