SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 218449

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
Witam. Mam pytanie co do fizjoterapeuty. Planuje isc do niego poniewaz przy robieniu MC wyczuwałem bóle i nierównomierną prace mięsni, zrobiłem przeswietlenie i wyszło mi ze mam:
-niewielką prawostronna skolioze kręgosłupa piersiowego, o kącie skrzywienia 6 stopni
-niewielka lewostrona skolioze kręgosłupa lędzwiowego z rotacja w lewo, przewężenie tarczy międzykręgowej L5 S1.

I moje pytanie to czy fizjoterapeute mozna podzielic na takich od kosci, od mięsni i jeszcze od innych zeczy.
Bo nie chce zeby wyszło ze jestem juz umówiony z nim mówie mu o problemie a tu się okazuje ze on sie nie zna bo akurat nie ma takiej specjializacji o jaką mi chodzi.
Czy raczej nie będzie takiej sytuacji bo kazdy się zna na tym samym?? Jak to jest? Będę wdzięczny za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2210
Ambu91
Moim celem są idealne dla mnie proporcje. Patrząc po sobie w lustrze z nóg jestem już zadowolony. Nie chce ich dalszego rozrostu. 60cm mi w zupełności wystarczy. Moja dziewczyna powiedziała to samo, że może już starczy bo będą za duże. A że to głównie sobie i jej mam się podobać, to jak w takim razie układać dalej trening? Ignorować zupełnie nogi i trenować pół ciała?
Myślałem nad tym, żeby zostawić same wykroki i przysiady jako podstawowe ćwiczenia na całe ciało. Nic więcej. Ma to sens?

Zmieniony przez - Ambu91 w dniu 2013-12-19 23:24:19

Pytanie nieaktualne, ale nie mogę skasować/edytować ;/.
Mam zupełnie inne: ile serii tygodniowo ćwiczeń typowo na biceps/triceps powinienem wykonywać w planie przód/tył? Chyba troszkę więcej, niż w planie push/pull z racji tego, że w zasadzie nie współpracują z dużymi partiami na jednej sesji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1137
Robię FBW 3x w tygodniu i czy dobrym pomysłem jest robienie ćwiczeń tylko na brzuch powiększających rozmiar ich mięśni w dni co nie ćwiczę? Do tej pory robiłem allahy pod koniec treningu, jednak może warto się skupić na brzuchu bardziej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
BrunetS
rion10
Aktywność fizyczna jest najlepsza na zrzucanie zbędnych kilogramów jeśli nie chodzisz na siłownię to wykonuj jakieś krótkie sesje treningowe w domu przysiady, pompki itp będzie lepszy efekt


wiesz rion10, to nie chodzi o to, że nie chodzę, bardzo chce, wręcz ubolewam nad tym heh. ale po prostu nie mogę przez lekarstwa czyli takie ćwiczenia rekreacyjne tak ?


tak rekreacyjnie jak najbardziej oczywiście pod warunkiem, że lekarz na to pozwoli bo jeśli na coś chorujesz to jego zdanie jest najważniejsze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
sadasa
Witam. Mam pytanie co do fizjoterapeuty. Planuje isc do niego poniewaz przy robieniu MC wyczuwałem bóle i nierównomierną prace mięsni, zrobiłem przeswietlenie i wyszło mi ze mam:
-niewielką prawostronna skolioze kręgosłupa piersiowego, o kącie skrzywienia 6 stopni
-niewielka lewostrona skolioze kręgosłupa lędzwiowego z rotacja w lewo, przewężenie tarczy międzykręgowej L5 S1.

I moje pytanie to czy fizjoterapeute mozna podzielic na takich od kosci, od mięsni i jeszcze od innych zeczy.
Bo nie chce zeby wyszło ze jestem juz umówiony z nim mówie mu o problemie a tu się okazuje ze on sie nie zna bo akurat nie ma takiej specjializacji o jaką mi chodzi.
Czy raczej nie będzie takiej sytuacji bo kazdy się zna na tym samym?? Jak to jest? Będę wdzięczny za pomoc.


jak się zna na swojej robocie to powinien bez problemu Ci pomóc to nie ulega wątpliwości niestety różnie to bywa teraz z trafieniem na dobrego lekarza/fizjo

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Friktus
Robię FBW 3x w tygodniu i czy dobrym pomysłem jest robienie ćwiczeń tylko na brzuch powiększających rozmiar ich mięśni w dni co nie ćwiczę? Do tej pory robiłem allahy pod koniec treningu, jednak może warto się skupić na brzuchu bardziej?


nie trzeba. Jemu wystarczy to co ma teraz jak masz trening fbw oparty na wielostawowych ćwiczeniach to jedno ćwiczenie na koniec treningu to maks

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 825 Wiek 6 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15387
sawanodo
Witam.
Na jakie mięśnie działa takie ćwiczenie martwy ciąg na prostych nogach z odkładaniem ciężaru na podpory o wysokości lekko nad kolanem, (pomysł taki bo wiecej kg i chwyt się przy okazji może poprawi w tej wersji 120kg, przy MCNPN bez odkładanie tylko 60-70kg seria bo chwyt pada:/). ? Robię to na nogi ogólnie.

Zmieniony przez - sawanodo w dniu 2013-12-19 23:15:15

up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
martwy na prostych angażuje do pracy pośladki, cały tył uda, prostowniki grzbietu a ogólnie całe ciało pracuje w tym ćwiczeniu. Z racji, że mało kto jest w stanie zrobić technicznie martwy na prostych wówczas stosuje się podkładki aby zmniejszyć zakres ruchu w ćwiczeniu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Czy po pięciu seriach przysiadów ze sztangą na plecach (odpowiednio 30 kg, 50 kg, 70 kg, 90 kg, 110 kg - 2 ostatnie bardzo ciężkie) po osiem powtórzeń powinienem mieć nogi jak z waty? Bo przyznam szczerze, że jestem zdyszany, zmęczony, ale nogi jakoś specjalnie zajechane nie są. Dopiero po kolejnym ćwiczeniu, czyli wykrokach, ciężko mi się wchodzi po schodach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Jeśli Twoje nogi są w miarę wytrenowane to jednym ćwiczeniem ciężko je mocno zmęczyć oczywiście jak tych przysiadów zrobiłbyś 10 serii to pewnie byś je załatwił ale 5 serii to tak optymalnie, po to dokładasz kolejne ćwiczenia żeby mięsień dostał odpowiedni bodziec do wzrostu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium