SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 217908

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2543
czy w etapie 3 https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html
uginanie ze sztanga lepiej robic na stojaco czy moge to rowniez robic na modlitewniku? i czy jest roznica jak robie to gryfem prostym badz lamanym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1627
Witam.. Zawsze ćwiczyłem tak, żeby na następny dzień nie było zakwasów ... Czytałem, ze zakwasy czy bóle mięśni to zła oznaka, ale niektórzy mówili inaczej ;/ I tu moje pytanie... Ćwiczyć tak aby zakwasy były ? Jak to z nimi jest ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
rion10
Który trening bardziej sprawdzi się pod boks SPLIT czy FBW?Ćwiczenia które chcę wykonywać w planie to ćwiczenia w większości złożone np.martwy ciąg,wyciskanie na ławce itp.Chciałbym popracować nad siłą taką normalną i siła dynamiczną typowo pod sporty walki i sylwetką.

Trening całego ciała będzie lepszy jako wsparcie pod sztuki walki bo bazujesz na podstawowych bojach jednak musisz pamiętać, że jedna z dyscyplin musi być priorytetowa i pod nią dostosować trening.

Boks jest priorytetem siłownia tylko dodatkiem 2-3 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2210
Wiem, że pojedyncze pytania, ale mam szereg krótkich pytań:
1. Co się dzieje z organizmem, kiedy ćwicząc dostarczamy dokładne zapotrzebowanie kaloryczne (bez deficytu i bez nadwyżki)? Zero efektów ani w redukcji ani w masie?
2. Co się dzieje, gdy ćwicząc 3 razy w tygodniu w dni treningowe mam nadmiar kaloryczny, a w nietreningowe deficyt? Masa rośnie a tłuszcz maleje?
3. Czy areoby pomagają w przyroście suchej masy mięśniowej (zalanie sie tluszczem przy masówce jest nieuniknione?)?
4. Czy pilnowanie i liczenie kalorii jest naprawdę takie ważne? Czy organizm samoistnie nie domaga się tyle ile potrzebuje? Jak ćwiczę jestem bardziej głodny i automatycznie jem więcej - mój organizm sam się tego domaga. Czy sama wiedza na temat poszczegolnych produktów i tworzeniu zbilansowanych i wysoko lub niskokalorycznych posiłków nie wystarczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 912 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19783
chciałbym usłyszeć pare slow nt. wiekszej skutecznosci spalania tluszczu cwiczac np w bluzie czy dwoch przy dwudziestu paru stopniach na silce. kolega praktykuje, chociaż mam negatywne spojrzenie na ten fakt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Imp
Proisiłbym o ocene techniki. Z góry dziękuję i pozdrawiam.




wrzuć filmy tutaj https://www.sfd.pl/@@@@@@@@DORADCY_CZEKAJĄ_NA_TWOJE_PYTANIA_vol.2@@@@@@@@-t932118.html , żeby w tym temacie nie robić bałaganu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Dedi1
czy w etapie 3 https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html
uginanie ze sztanga lepiej robic na stojaco czy moge to rowniez robic na modlitewniku? i czy jest roznica jak robie to gryfem prostym badz lamanym


wersja w tym planie to wersja stojąc ze sztangą. Różnica w użyciu sztangi jest po pierwsze w zaangażowaniu poszczególnych głów bicepsa a po drugie sztanga łamana jest bardziej przyjazna dla nadgarstków

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pytanko, wczoraj ćwiczyłem i wydawało mi się że ciężko bo ledo kończyłem ostatni ruch w serii a dzisiaj brak zakwasów, ćwiczę jakie 2tyg dopiero...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
nagi123456
Witam.. Zawsze ćwiczyłem tak, żeby na następny dzień nie było zakwasów ... Czytałem, ze zakwasy czy bóle mięśni to zła oznaka, ale niektórzy mówili inaczej ;/ I tu moje pytanie... Ćwiczyć tak aby zakwasy były ? Jak to z nimi jest ?


Mylisz pojęcia to co czujesz na drugi dzień po treningu to nie żadne zakwasy ale mikrouszkodzenia włokien mięśniowych, a to spora różnica.
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy trzeba ćwiczyć tak żeby na drugi dzień obolałość występowała bo to jest złudne odczucie. Pewne jest natomiast, że nie powinieneś ćwiczyć tak intensywnie żeby na drugi dzień obolałość mięśniowa uniemożliwiała normalne funkcjonowanie bo wówczas trening był zbyt ciężki. Lekka obolałość jest dopuszczalna ale tutaj mamy do czynienie z wieloma procesami bo regeneracja zależy od diety i czasu jaki poświęcasz na sen i odpoczynek

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Który trening bardziej sprawdzi się pod boks SPLIT czy FBW?Ćwiczenia które chcę wykonywać w planie to ćwiczenia w większości złożone np.martwy ciąg,wyciskanie na ławce itp.Chciałbym popracować nad siłą taką normalną i siła dynamiczną typowo pod sporty walki i sylwetką


To zostaw trening fbw bo on będzie dla Ciebie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium