SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 218746

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
nie opisałeś nic.
Jak ma Ci ktokolwiek pomóc? OPISZ CAŁĄ DIETĘ, OPISZ CAŁY TRENING!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Na początku była dieta wg. wskazówek traktora - jedz tyle, żeby rosnąć, bez dokładnego liczenia. Tak robiłem, wiedząc co mam jeść, jak nie rosłem - dodawałem żarcia, tak przybyło mi 8 kg. Śniadanie owsiane z rodzynkami, dwa jajka. Przedtreningowy kurczak z kaszą, potreningowy mięso z ryżem brązowym lub białym, potem makaron pełnoziarnisty i na kolację twaróg, oczywiście polewałem ryże oliwą i jadłem warzywa. Więc dieta nie była przypadkowa, czasami jednego dnia nie dałem rady zjeść, więc kolejnego nadrabiałem.

Trening to był przysiad, wiosłowanie, military press, wyciskanie prosto leżąc, RDL i podciąganie podchwytem. Robiłem 5 powtórzeń np. 40 kg, mogąc zrobić ich nawet 20, ale jak dorzuciłem 5 kg, wtedy te 5 powtórzeń było już sporym wysiłkiem. Dlatego wydawało mi się to bezsensowne i teraz tkwię w miejscu, nie wiedząc czy robić więcej powtórzeń czy mniej, ale dorzucać ciężary.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
czyli nie liczysz pokarmu, więc nie wiesz ile dokładnie jesz.
Trenujesz 3x w tyg? zatem prymitywy, oparty o podstawy push/pull/legs jak najbardziej się sprawdzi. Nie ma filozofii, należy mieszać zakresy powtórzeń, co za tym idzie ciężary.

Przykład:
Legs
Przysiady ze sztangą na barkach rampa 12
Wykroki chodzone ze sztangielkami 2x25
Wypychanie nogami na suwnicy skośnej rampa 6
Martwy na prostych ze sztangą rampa 10
Uginanie podudzi leżąc 2x25
_________________
Push
Wyciskanie na ławce poziomej rampa 10
Wyciskanie sztangielkami na ławce dodatniej 45st 3x12
Pompki klasyczne na podlodze 1x25-30
Wyciskanie sztangi siedząc rampa 8
Francuz za głowę leżąc 2x15
________________
Pull
Podciąganie na drążku podchwytem 3x10
Wiosłowanie ze sztangą w pochyleniu tułowia rampa 6
Wiosłowanie sztangielką jednorącz rampa 8
Wiosłowanie siedząc 2x20
Podciąganie sztangi do klatki piersiowej w opadzie tułowia 3x12
Martwy ciąg 1x15
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem - 2x21

i tyle, bez filozofii i kombinatorstwa.
Prosty, podstawowy trening. Resztę załatwia się jedzeniem i dbałością o technikę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
W MCNPN sztangielkami poślady mają byc cały czas spięte, czy tylko dopinac na końcu? Bo jak mam spięte nie ma bata, żeby hantle chocby do linii kolan zeszły, a widziałem filmik, gdzie schodzi się bardzo nisko, nieco wyżej stóp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Od pewnego czasu już liczę, ale nie będę kłamał - to nigdy nie jest idealnie dopięte, bo nie zawsze dam rady tyle zjeść, dla mnie to zdecydowanie za dużo, dlatego na razie jem tyle, ile daję rady, coraz bardziej przybliżając się do ilości produktów które są zgodne z moimi potrzebami odżywczymi.

Rampa 12, czyli robię cały czas 12 powtórzeń dobijając do 100% CM? Jak to jest? Wyciskanie sztangi siedząc można zastąpić sztangielkami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
rampa była opisywana milion razy, więc się nie będę powtarzał w tej kwestii.
Możesz zastąpić.

fat-hulk - oczywiście, że tylko na końcu jak chcesz mieć spięte pośladki jednocześnie mając mocno wypchnięte biodra w tył, czyli wykonując czynność, które je rozluźnia (rozciąga) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
Fenk ju .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, trenuje Street Workout, ale chce dorzucić do tego nogi i tu moje pytanie, czy mogę je trenować 2-3 razy w tygodni i czy to przyspieszy ich rozwój, czy będzie tak samo jak 1 raz w tygodniu, bo nie wiem czy jest sens. Dzień przerwy między treningiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 548 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5353
zależy od treningu i jego intensywności... ale 3 to już za dużo będzie

nic nie motywuję nas tak jak ludzie którzy w nas nie wierzą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zależy co rozumiesz przez trening nóg- trening nóg czy trening przysiadów.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium