SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 217944

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
rion10
maka2020
Kompletnie nie mam progresu w podciąganiu na drążku (szeroki nachwyt). Od 3 miesięcy podciągam się 6 razy, z tym że dwa ostatnie są już bardzo wymęczone. Mam rok stażu, mój trening pleców wygląda tak:
1. Podciąganie na drążku 5x max
2. MC rampa 10
3. Wiosłowanie sztangielką rampa 10
4. Szrugsy 5x12
Wszędzie praktycznie ten progres jest (przysiad 105 kg, martwy tak samo). Co może być nie tak? Staram się inicjować ruch łopatkami, nie szarpać, ale nic to nie daje. Ważę 92 kg, może spora waga hamuje progres?


a jak z progresem wagi? waga idzie do przodu ?


Waga od ok. 2 miesięcy stoi, bo mam bilans kaloryczny na zero. Mimo to progresu brak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Hapacz
Bardzo ważne krótkie pytanie:
Ćwiczę planem FBW 5x5. Wszystko cacy, ale przysiady i MC nie idą u mnie w parze, jedno wyklucza drugie. Po MC nie mam kompletnie siły na siady, po siadach mogę zapomnieć o MC, nie daję rady podnieść tyle by mnie to zadowalało. Przysiady są w tym planie każdego dnia treningowego, da radę jakoś to rozwiązać sensownie?


nie dla każdego się nadaje takie połączenie , sposób jest prosty nie łacz ich razem .Daj zamiennie martwy z przysiadem i progresuj w obu ćwiczeniach

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
maka2020
rion10
maka2020
Kompletnie nie mam progresu w podciąganiu na drążku (szeroki nachwyt). Od 3 miesięcy podciągam się 6 razy, z tym że dwa ostatnie są już bardzo wymęczone. Mam rok stażu, mój trening pleców wygląda tak:
1. Podciąganie na drążku 5x max
2. MC rampa 10
3. Wiosłowanie sztangielką rampa 10
4. Szrugsy 5x12
Wszędzie praktycznie ten progres jest (przysiad 105 kg, martwy tak samo). Co może być nie tak? Staram się inicjować ruch łopatkami, nie szarpać, ale nic to nie daje. Ważę 92 kg, może spora waga hamuje progres?


a jak z progresem wagi? waga idzie do przodu ?


Waga od ok. 2 miesięcy stoi, bo mam bilans kaloryczny na zero. Mimo to progresu brak.


Jeśli w pozostałych ćwiczeniach jest progres to albo jest Twój błąd techniczny i spróbuj zmienić wersję podciągania na drążku. Ewentualnie dołóż do swojego treningu negatywy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
a co sądzisz o tym, żeby zmienić na jakiś czas (miesiąc-dwa) podciąganie na ściąganie drążka wyciągu górnego? Podciąganie robię właściwie od początku mojej przygody z siłownią (rok), więc może przydałaby się jakaś zmiana bodźca? Oczywiście potem wróciłbym do podciągania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Zmienić możesz jeśli chcesz dać nowy bodziec najszerszym grzbietu ale nie licz, że ściąganie drążka przełoży się na podciąganie na drążka bo to nie ta liga ćwiczeń

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2837
Mam kilka pytan odnosnie robienia klasycznych przysiadów.

1. Czy musze trening rozpoczynac od przysiadów ? Wolałbym zostawic je na sam koniec. Po suwnicy, prostowaniu/uginaniu nóg na mszynach i "zrobieniu" łydek. Mam wytrzymałem kpyta :D

2. Czy robiąc przysiad mam sie zatrzymywac w fazie wstając na gorze ? Czy maja byc to plynne ruchy bez pauz ? Wiadomo ze przy bardzo duzych ciezarach ludzie sie zatrzymują na górze, ale majac na uwadze ze zaczynam robic dopiero przysiady a ciezar roboczy to ledwo 40-60kg moze nie powinienem tak robic ?

3. Ile seri, po ile powtórzen ? Czy dobrym pomysłem bedzie 20, 15, 10 ? Co seria zwiekszac obciazenie o 5 lub 10 kg

4. Ostatnie przysiady, przedwczoraj, przyznam ze nie dały mi w kosc tak jak myslałem ze dadzą. O wiele wiekszy wysiłek musze wlozyc w wyciskanie na suwnicy (300-360kg). Myslicie ze moze za mały ciezar na początek dałem i stad brak wiekszego zmeczenia nóg ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2210
ronie220
Ambu91
Ambu91
Witam.
Ćwiczę w soboty, poniedziałki i wtorki. W piątki chodzę na basen. Jestem na masie.
Ostatnio trochę przesadziłem z kalorycznością i przybyło mi 1,5cm w pasie. Czy mogę jakoś to cofnąć i ogólnie korygować zatłuszczenie w razie ponownego "przesadzenia"? Chciałbym jakoś to kontrolować, żeby nie przekroczyć 85cm w pasie, bo wg. mnie to już jest zaburzenie estetyki sylwetki, a i zapotrzebowanie przy zatłuszczeniu rośnie, i postępy ciężej ocenić - ogólnie nie podoba mi się to.
Czy mogę zrobić re-comp na zasadzie że np. od soboty do czwartku mam nadwyżkę, a w piątek gdzie mam basen i jestem już 3 dni po treningach dać deficyt kaloryczny i ew. jakieś aeroby? Czy może lepiej to zignorować i klepać masę dalej, a po cyklu po prostu zrobić 8-12 tyg redukcji?

Ponawiam


Odpowiednia dieta i ewentualne systemy energetyczne jako dodatek.
Np. aeroby po treningu siłowym lub interwały w dni wolne.

Manipuluj węglowodanami i rozłóż posiłki tak,by większość kcal pochadzących z tego makroskładnika,znajdowała się rano i w porach okołotreningowych.


Dziękuję za odpowiedź.
Z węglowodonami to wiedziałem i to faktycznie sprzyja nabieraniu czystszej masy, ale to chyba nie wystarczy żeby z pasa spadło?
Aeroby po treningu się boję, bo jest pełno badań i artykułów, że to nie sprzyja budowie masy.
Interwały w tygodniu to dobry pomysł, ale wtedy muszę zwiększyć kaloryczność tego dnia, tak?
I jeszcze wracając do basenu. Co by się działo jakbym faktycznie narzucił tego jednego dnia dużo spalania i mało kalorii? Bo to mnie najbardziej ciekawi. W sensie: sob-trening, nd-wolne, pn-trening, wt-trening, 2 dni wolnego i w piątek już prawie zregenerowany uderzam z rana na czczo (zabezpieczając się bcaa) na basen, potem sniadanie, 4h przerwy i jeszcze interwały przy bilansie -500kcal, a od soboty znów nadwyżka kaloryczna. Ma takie coś sens czy raczej kompletna głupota i lepiej na masie mieć w każdy dzień nadmiar kcal?

Zmieniony przez - Ambu91 w dniu 2013-11-27 21:55:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
Ostatnim czasem przychodzi dużo ludzi na siłowni a jak mpisałem siłka jest mała jest tylko miejsce na przejście do kolejnych ćwiczeń,czasami nawet wykroków z hantlami nie mogę zrobić,także bede dłuższy czas nogi robił na wypychaniu na suwnicy bo lepiej robić te ćwiczenie niż w ogóle nog nie trenować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Astral
Mam kilka pytan odnosnie robienia klasycznych przysiadów.

1. Czy musze trening rozpoczynac od przysiadów ? Wolałbym zostawic je na sam koniec. Po suwnicy, prostowaniu/uginaniu nóg na mszynach i "zrobieniu" łydek. Mam wytrzymałem kpyta :D

2. Czy robiąc przysiad mam sie zatrzymywac w fazie wstając na gorze ? Czy maja byc to plynne ruchy bez pauz ? Wiadomo ze przy bardzo duzych ciezarach ludzie sie zatrzymują na górze, ale majac na uwadze ze zaczynam robic dopiero przysiady a ciezar roboczy to ledwo 40-60kg moze nie powinienem tak robic ?

3. Ile seri, po ile powtórzen ? Czy dobrym pomysłem bedzie 20, 15, 10 ? Co seria zwiekszac obciazenie o 5 lub 10 kg

4. Ostatnie przysiady, przedwczoraj, przyznam ze nie dały mi w kosc tak jak myslałem ze dadzą. O wiele wiekszy wysiłek musze wlozyc w wyciskanie na suwnicy (300-360kg). Myslicie ze moze za mały ciezar na początek dałem i stad brak wiekszego zmeczenia nóg ?


1, Oczywiście, że możesz tylko najważniejsze żebyś był pewny, że po wcześniejszych ćwiczeniach zrobisz je poprawie. Choć jestem zwolennikiem najcięższych ćwiczeń na początek

2 nie trzeba robić pauzy jako takiej oczywiście tylko trzeba pracować w pełnym zakresie ruchu

3 Przedział jaki zaproponowałeś jest w porządku ale czy taki będzie w porządku tego nie wiem bo nie wiem jak trenowałeś do tej pory ale taki zakres powtórzeń powinien dać dobre rezultaty

4. Nie ma co się rzucać od razu na duże ciężary lepiej podejść do tego systematycznie i dokładać regularnie aby progres trwał ciągle

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Ostatnim czasem przychodzi dużo ludzi na siłowni a jak mpisałem siłka jest mała jest tylko miejsce na przejście do kolejnych ćwiczeń,czasami nawet wykroków z hantlami nie mogę zrobić,także bede dłuższy czas nogi robił na wypychaniu na suwnicy bo lepiej robić te ćwiczenie niż w ogóle nog nie trenować?

zawsze lepiej robić wypychanie niż nic ale możesz równie dobrze robić przysiady jak i wykroki w przód w miejscu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium