SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 218866

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
W jakich ćwiczeniach warto schodzić do małej ilości powtórzeń, np. 6? Wiadomo, przysiady, martwe ciągi, ale czy takie wyciskanie stojąc albo pompki na poręczach też? A ćwiczenia bicepsowe i tricepsowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
Do ilości takich powtórzeń to raczej przy ćwiczeniu na wzrost siły (duże ciężary).Pompki na poręczach też mogą być tylko załóż pas kulturystyczny podepnij na łańcuchu jakieś obciążenie i pompujesz ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
sh1n
czy w wieku 18 lat dobrym pomysłem jest robienie mc ? czy lepiej odłożyć na potem ? ;)


W wieku 15/16 już jest dobrym pomysłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
BBartek18
Witam mam pytanie co do wyciskań hantlami na klatke piersiową lub na barki.
Jaka jest różnica pomiędzy wyciskaniami w których zbliżamy w końcówce ruchu hantle do siebie a tymi w których prowadzimy hantle po prostej linii


Na klatce angażujesz wewnętrzną część i zdejmujesz trochę pracy z tricepsów. Na barkach analogicznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
maka2020
W jakich ćwiczeniach warto schodzić do małej ilości powtórzeń, np. 6? Wiadomo, przysiady, martwe ciągi, ale czy takie wyciskanie stojąc albo pompki na poręczach też? A ćwiczenia bicepsowe i tricepsowe?


Zależy od makrocyklu, celów itp- generalnie nie ma rzeczy dobrych i złych absolutnie. Zejście do 6 powtórzeń w wyciskaniu żołnierskim może być dobrym pomysłem, ale opieranie się o to już niekoniecznie.

Podobnie z bicepsem- czasem zejście z 10 powtórzeń i dowalenie kg przy ograniczeniu zakresu do 6 powt celem przełamania stagnacji może być dobrym pomysłem, nawet jeśli panuje prawie powszechna zgoda, że dwugłowe ramienia lubią wyższe zakresy.
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Przecież to nie jest dział suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 220 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3333
Czy dwie serie na łydki to za mało? Ćwiczę pierwsza na suwnicy a później z 12kg hantlą na jedna nogę po 3 serie 15 powtórzeń.

Dbaj o ciało tak, by twoja dusza chciała w nim mieszkać.

4 Maj 2013.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
to 2 serie czy ćwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 220 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3333
Pandarek
to 2 serie czy ćwiczenia?


Wybacz, oczywiście chodziło mi o dwa ćwiczenia 3 serie każde.

Dbaj o ciało tak, by twoja dusza chciała w nim mieszkać.

4 Maj 2013.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium