SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 217087

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
żeby daną partię przetrenować dwa razy w tygodniu, ale nie można stosować na pewnym etapie dwóch mocnych ciężkich dni przysiadów bo uda nie dały by rady z regeneracją. Częstotliwość treningu wzrasta co za tym idzie bodźców do wzrostu więcej. Oczywiście wszystko musi mieć "ręce i nogi" ale takie treningi są dobre

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
https://www.sfd.pl/zmiana_planu_treningowego-t985703.html - rion10, mógłbyś spojrzeć? arnold już mi rozjaśnił temat, ale jestem ciekaw jakie ty masz na to spojrzenie. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
ok, dzieki rion, a jak to ma sie do tego planu z tematu podwieszonych:

Push 1

Przysiady
Wyciskanie
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek skos dod.
Pompki na poreczach w wersji na triceps

Push 2

Przysiady
wyciskanie
wyciskanie sztangielek siedząc
Wykroki
Francuz leżąc za głowe

Pull 1

1.Mc
2.Wiosłowanie
3.Żuraw
4.Uginanie stojąc
5.Szrugsy

Pull 2

1.Mc
2.Podciąganie na drążku
3.Uginanie nóg leżąc
4.Młotki stojąc
5.Face pull

Przysiady, martwy i wyciskanie lezac jest wykonywane tutaj 2 razy w tygodniu. Cwiczenia zawsze wykonuje ciezko na 100%, przy takim planie wystepuje pelna regeneracja?

Do tej pory trenowalem 3x w tygodniu, od poniedzialku zamierzam trenowac 4x, pon, wt, cz, pt.

Do tej pory moze nie czulem przetrenowania miesni ale ostatnio po dolozeniu ciezaru w przysiadach i mc odczuwam ze kregoslup zaczyna byc lekko obciazony/przeciazony.



Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-11-21 20:48:17

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-11-21 20:48:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6643
rion10
BBartek18
Witam, Kkilka krótkich Pytań ode mnie:
1) Jak wraz z rozstawem nóg (szeroko, wąsko) zmienia się stopień zaangażowania mieśni w przysiadzie ze sztangą na plecach?
2) to samo w wykrokach ze sztangą-Dobrze myślę, że czym większy wykrok Tym bardziej pracuje dwógłowy a czym mniejszy tym bardziej czworogłowy?
3) Czy martwy ciąg na prostych nogach to bardziej ćwiczenie grupe kulszowo goleniową (dwógłowy półbłoniasty i półścięgnisty) czy na plecy w odcinku lędźwiowy?
4) Wiosłowanie sztangą w opadzie- czy dobrze myślę że im mniejsze pochylenie tym bardziej pracują górne rejony mięsnia najszerszego a czym większe anaglogicznie odwrotnie czyli dolna część najszerszego dostaje bardziej?

Przepraszam, że tak dużo pytań ale chce wiedzieć co robię i interesują mnie te sprawy a że tu są mądrzejsi ode mnie stąd pytania:)


Pytania już tutaj poruszane i pewnie nie raz

1) im szerzej nogi rozstawisz tym mocniej zaangażowanie vm i przywodzicieli

2) dokładnie tak

3) Tutaj tak na prawdę wszystkie te mięśnie pracują dół grzbietu izometrycznie a także tył uda jednak tutaj mamy do czynienie z prostowaniem biodra więc mocno również pracuje pośladkowy wielki i kilka pomniejszych mięśni

4) wiosłowanie nie jest tylko ćwiczeniem na najszerszy i tutaj im pochylenie mniejszy tym mocniej przejmują analogiczny region czworobocznego . Im pochylenie mniejsze tym wyżej położony rejon pleców jest atakowany


co do pierwszego pkt. VM to skrót od jakiego mięśnia?
dzięki za odpowiedź:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17724
o ile się nie mylę to chodzi o mięsień obszerny przyśrodkowy uda

Just can't stop!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 242 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5433
Siła przy redukcji.
Jestem na redukcji, nadal robię FBW i zastanawiam się czy robienie treningu na siłę w tym wypadku ma sens?
Staram się robić 8-12 powtórzeń przy coraz większym obciążeniu (co tydzień 1-2kg więcej, zależnie od partii)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Kubeek
ok, dzieki rion, a jak to ma sie do tego planu z tematu podwieszonych:

Push 1

Przysiady
Wyciskanie
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek skos dod.
Pompki na poreczach w wersji na triceps

Push 2

Przysiady
wyciskanie
wyciskanie sztangielek siedząc
Wykroki
Francuz leżąc za głowe

Pull 1

1.Mc
2.Wiosłowanie
3.Żuraw
4.Uginanie stojąc
5.Szrugsy

Pull 2

1.Mc
2.Podciąganie na drążku
3.Uginanie nóg leżąc
4.Młotki stojąc
5.Face pull

Przysiady, martwy i wyciskanie lezac jest wykonywane tutaj 2 razy w tygodniu. Cwiczenia zawsze wykonuje ciezko na 100%, przy takim planie wystepuje pelna regeneracja?

Do tej pory trenowalem 3x w tygodniu, od poniedzialku zamierzam trenowac 4x, pon, wt, cz, pt.

Do tej pory moze nie czulem przetrenowania miesni ale ostatnio po dolozeniu ciezaru w przysiadach i mc odczuwam ze kregoslup zaczyna byc lekko obciazony/przeciazony.



Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-11-21 20:48:17

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-11-21 20:48:53


trzeba odróżnić taki trening dla początkującego od takiego dla bardziej zaawansowanego siłacza. Początkujący mając dwa razy w tygodniu przysiady robi je po kilka serii i nie stosuje jakiś kolosalnych ciężarów a poza tym układ nerwowy jeszcze nie jest tak sprawny aby w pełni "wykorzystać" ćwiczenie. A najczęściej wygląda to tak, że przychodzi początkujący na siłkę ma 5 serii przysiadów na treningu z czego dwie ostatnie są seriami zasadniczymi i kończy. Takie treningi spokojnie zrobi dwa w tygodniu.
\Zaawansowany siłacz nie robi treningów, w których partia jest dwa razy w tygodniu ciężko bo po ciężkim dniu przysiadów ma domsy na nich przez 4-5 dni więc niemożliwe jest zrobienie dwóch takich treningów. Oczywiście dużo zależy od indywidualnych predyspozycji, aktualnej formy, miski, suplementów itd
Poza tym trzeba pamiętać, że plan jest tylko ogólnym wyznacznikiem jeśli czujesz, że dwa treningi danej partii są za dużo sprawdź czy miska i regeneracja jest ok, jeśli pasuje to zmniejsz objętość bądź intensywność jednego z treningów.
A co jest najważniejsze to trzeba planować periodyzację treningu 1-2 mikrocyle do przodu bo skakanie z planu na plan zmniejsza postępy, a niestety mało kto o tym pamięta

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2013-11-22 08:43:14

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Ollaen
Siła przy redukcji.
Jestem na redukcji, nadal robię FBW i zastanawiam się czy robienie treningu na siłę w tym wypadku ma sens?
Staram się robić 8-12 powtórzeń przy coraz większym obciążeniu (co tydzień 1-2kg więcej, zależnie od partii)


nie wiem skąd przypuszczenie, że taki zakres powt jest zakresem siłowym ale tutaj najważniejsza jest dieta. To nią kontrolujesz redukcję a jak będziesz progresował z obciążeniem to jeszcze lepiej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 242 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5433
Ok, dzięki, mam jeszcze takie pytanie, prócz treningów K1 i siłowych chce jeszcze biegać, czy bieganie po treningu siłowym ma sens? Jeśli tak to czy coś przekąsić i wziać BCAA po treningu, iść biegać i potem porządny potreningowy posiłek czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
ale jaki masz cel w tym bieganiu ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium