SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 217108

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
1.Po całonocnym śnie poziom glikogenu we krwi jest niski i mięśnie beda spalać więcej białka.
2.kortyzol, hormon, który rano w znacznym ilościach występuje w naszym krwiobiegu. przez to dochodzi do zwiększonego rozpadu białka mięśniowego,
3.rano, ilość wolnych kwasów tłuszczowych jest dość wysoka i łatwo sie utlenieniają podczas treningu na czczo o charakterze aerobowym
4.szybkie zmęczenie a co za tym idzie niska intensywność = mniej spalonych kcal = mniej spalonego tłuszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Od kiedy to poziom glikogenu po śnie jest uszczuplony? Nawet trening siłowy nie uszczupla glikogenu w jakimś znacznym stopniu, a co dopiero zwykły sen.
Co o osobach będących na IF. Wtedy mogą biegać o godzinie 10 czy 12 na czczo, kiedy poziom kortyzolu już opadnie.
Zwiększona ilość kwasów tłuszczowych we krwi pozwala efektywniej spalać tłuszcz podczas treningu aerobowego, co jest zjawiskiem korzystnym, zwłaszcza na redukcji.
Szybkie zmęczenie? Niby dlaczego? Nie widzę powodu, dla którego na czczo miałbym nie mieć energii na 30-60 min biegania, ba, jestem zdania, że na czczo można zrobić bardzo intensywny trening. Nie tyle jestem tego zdania, co jestem na to żywym dowodem. Oczywiście tutaj każdy organizm jest inny i nie każdy lubi/toleruje trening na czczo, ale to inna kwestia.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Ale nie mówimy o takich ekstremach jak if bo osobiście podchodziłem do if kilka razy i można pod warunkiem, że te treningi nie są jakoś szczególnie ciężkie. Po tygodniu intensywnych treningów if odpada przynajmniej u mnie brak energii, ospałość i po treningu trzęsawka przez godzinę. Osobiście if i intensywne treningi nie idą w parze w ogóle. Ale jak sam zauważyłeś dla każdego coś innego ale trening na czczo są średnio 30% gorsze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2210
rion10
Wiadomo, że katabolizm to pojęcie dość kontrowersyjne ale moim zdaniem więcej szkody niż pożytku z aerobów na czczo gdy glikogen jest uszczuplony. Oczywiście to temat na głębszą dyskusję ale jestem zdania, że nie warto poświęcać masy mięśniowej kosztem aerobów rano

A po zabezpieczeniu się BCAA?
I czy taki basen z rana dla np. kobiety, której nie zależy na masie mięśniowej tylko na pozbyciu się tłuszczu też będzie gorszy od basenu po śniadaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Ale tutaj lekki posiłek białko + węgle wystarczy i można śmigać nawet nie potrzebne są suplementy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
rion10
Ale nie mówimy o takich ekstremach jak if bo osobiście podchodziłem do if kilka razy i można pod warunkiem, że te treningi nie są jakoś szczególnie ciężkie. Po tygodniu intensywnych treningów if odpada przynajmniej u mnie brak energii, ospałość i po treningu trzęsawka przez godzinę. Osobiście if i intensywne treningi nie idą w parze w ogóle. Ale jak sam zauważyłeś dla każdego coś innego ale trening na czczo są średnio 30% gorsze


Kłóciłem się już na tym forum ze znaną postacią na ten temat. Choćby go stryczkiem straszył, to by zdania nie zmienił. Pół roku później robił to, co wcześniej uważał za niemożliwe

Ja nie mówię, że KAŻDY może na czczo robić tak samo intensywny trening jak po posiłku. Ale większość na pewno tak. Dlatego jeśli komuś nie przeszkadza trening na czczo, to wtedy trzeba by przedstawić inne argumenty przeciw, niż spadek wydajności na treningu.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 313 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1082
więc jak, z rana na czczo bieg 30min potem odrazu pełnowartnościowy posiłek ?

Rób w życiu to co ci daję progres, wszystko inne to ŚMIECI.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Fryto
rion10
Ale nie mówimy o takich ekstremach jak if bo osobiście podchodziłem do if kilka razy i można pod warunkiem, że te treningi nie są jakoś szczególnie ciężkie. Po tygodniu intensywnych treningów if odpada przynajmniej u mnie brak energii, ospałość i po treningu trzęsawka przez godzinę. Osobiście if i intensywne treningi nie idą w parze w ogóle. Ale jak sam zauważyłeś dla każdego coś innego ale trening na czczo są średnio 30% gorsze


Kłóciłem się już na tym forum ze znaną postacią na ten temat. Choćby go stryczkiem straszył, to by zdania nie zmienił. Pół roku później robił to, co wcześniej uważał za niemożliwe

Ja nie mówię, że KAŻDY może na czczo robić tak samo intensywny trening jak po posiłku. Ale większość na pewno tak. Dlatego jeśli komuś nie przeszkadza trening na czczo, to wtedy trzeba by przedstawić inne argumenty przeciw, niż spadek wydajności na treningu.


To są rozważania czysto teoretyczne i chyba trzeba się kierować własnymi odczuciami bo zarówno są badania, mówiące, że organizm po kilkugodzinnym głodzie ( noc ) chętniej wykorzysta energię z rozpadu masy mięśniowej ( w uproszczeniu ) niż ze zmagazynowanych źródeł energii. Argument w jednym z artów na t-nation bodajże , że nadmiar masy mięśniowej jest dla organizmu zbędnym obciążeniem poniekąd jest logiczny i brak regularnej "dostawy" paliwa z zewnątrz skutkuje jej zmniejszeniem, ale również pojawiały się atykuły, że nie taki katabolizm straszny jak go opisują. Tylko już dawno nie spotkałem rzetelnych badań, które by tę kwestię wyjaśniły czy jednak robić aero na czczo czy jednak nie. Oczywiście mówię tutaj o naturalach bo inne wywody mnie nie interesują, ale szczerze mówiąc już długo się tym tematem nie zajmowałem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
Czy na FBW jak chciałbym pierwszy miesiąc (nie wykluczam także dalszego treningu ukierunkowanego pod siłę) ćwiczeń trenować typowo pod siłe to np na wyciskanie na ławce 2-3 powtórzenia dużym ciężarem bedzie dobrym pomysłem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
nie w Twoim wieku. Mija się z celem rzucanie na "duże" ciężar

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium