SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 218455

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
nagi123456
FBW można ćwiczyć co 2 dzień ? Czy lepiej 3 razy w tyg.. pn-sr-pt ?


może być co drugi dzień tylko pamiętaj, że treningów będzie więcej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Czy jeżeli nie dam rady juz uginać hantla ciężarem którym zaczałem to mogę sobie wziac mniejszy i dokończyć serie lub zrobić więcej aby dopompować biceps bo dzisiaj tak zrobiłem w uchwycie młotkowym?Nikt mi nie udzielił na to odpowiedzi

teoretyczne można tylko czy jakieś dopompowywanie jest Ci potrzebne ?

po co wprowadzać metody intensyfikacji jeśli nie są Ci potrzebne, młotki mocniej wchodzą w ramienno propmieniowy niż biceps , biceps tam jest asystentem ćwiczenia a nie gra pierwszoplanowej roli

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2013-07-22 15:13:53

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2543
antek pisales mi abym robil allahy lecz jest pewien problem poniewaz mam domowa silownie i jest pewien problem z wyciagiem.. .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
spiny z obciążeniem choćby.
Trochę inwencji własnej w poszukaniu informacji.
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam,
Mam dwa pytania:
1. trenuję splitem z seriami z progresą,przy stałej ilości powtórzeń.
Jeżeli dojdę do momentu, kiedy w tej ostatniej - najcięższej serii nie będę w stanie wykonać danej ilości powtórzeń, to na następnym treningu staram się go znowu pokonać. Jeżeli trzy-krotnie mi się nie uda pokonać ciężaru. postanowiłem się cofnąć z ciężarami. O ile powinienem się cofnąć? O 10-15% będzie ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
tak ale nie więcej bo się cofniesz jak nie możesz w danym pokonać pewnego ciężaru to możesz przejść do niższej strefy powtórzeń

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Mam kilka pytań w związku z nowym planem treningowym, otóż:

1. Jak mam rozumieć "gilotynę" w wyciskanie hantli leżąc gilotyna + skos"? O co chodzi?

2. Seria łączona polega na tym, że robiąc wyciskanie hantli + rozpiętki nie robię przerwy pomiędzy tymi dwoma ćwiczeniami? Tzn:

wyciskanie i od razu rozpiętki
<chwila przerwy>
wyciskanie i od razu rozpiętki
<chwila przerwy> [...) i tak dalej?

3. Wyciskanie wąsko na skosie bez flary - co to jest ta flara?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
gilotyna to wyciskanie z pełną flarą łokci (czytaj niżej ) do szyi ćwiczenie nie dla każdego dobre bo błędnie wykonywane przewalcuje Ci barki więc nie wiem po co Ci ono w planie

Tak wykonujesz dwa ćwiczenia bez przerwy

Pełna flara to rozłożenie łokci maksymalnie na boki czyli jak popatrzysz od góry to tułów z ramionami tworzy literę T a tym samym kąt między tułowiem i kością ramienno wynosi 90 stopni

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Wielkie dzięki za odpowiedź. Tylko gwoli jasności, bez przerwy pomiędzy dwoma ćwiczeniami, ale z przerwą pomiędzy każdą serią składającą się z tych dwóch ćwiczeń? Czy całkowicie bez żadnych przerw?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium