SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 217107

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zależy od wykonania, okresu, celu itd. Ja osobiście żołnierskiego nie wyobrażam sobie bez blokowania, ale hantlami lubię robić bez docisku. Jak chcesz poeksperymentować to poszedłbym za radą Riona i nie zaczynał od okrajania ruchu do 1/4 normalnej długości, tylko spróbował wyrzucić samo blokowanie łokci na początek i odjął kilka cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 740 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9583
Pandarek
Nie pisałem, że po kilku miesiącach dojdziesz do 100 kg na serie, tylko, że ludzie się na tym zatrzymują. Jak nawiązujesz do cudzych słów, to rób to dokładnie.

Addamek
Pandarek


Pierwsze 20-40 kg pójdzie Ci gratis, nie "dzięki" a "pomimo" złej techniki, odżywiania itd. Niech zgadnę- zatrzymałeś się na ciężarze setowym 80-100 kg?


Ciężar setowy , masz na myśli maksy?


Powiedz mi jakim CUDEM zrobiłeś z tego tezę, że każdy początkujący w kilka miesięcy dojdzie do 100 kg na serię ?
Trafnie odgadłem na jakim ciężarze zatrzymał się kanciarz, a nie wróżyłem każdemu 100 kg x 10 w wl po 4 miesiącach. Trochę uczciwości, proszę.

Poza tym- na siłowni dużo rzeczy widać Np grzbiet na martwym kocie, kaleczenie wl co drugi dzień, przysiady (albo ich brak) na 1/6 zakresu ruchu, uginanie na 50 kg przypominające zarzut sztangi itp itd. Pytanie: co z tego?


A chilon się obija, mc na 90 kg, push press na 30 kg. Dziękuję.



Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-11-01 13:04:54


Zgodzę się co do chilona :D.

Bo mówiłeś że poczatkujący urośnie w siłę nawet jak kaleczy technikę i się źle odżywia do kanciarza więc wywnioskowałem że każdy zwykle zatrzymuje się na 80-100. Może źle zrozumiałem nie ważne :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Pandarek
Zależy od wykonania, okresu, celu itd. Ja osobiście żołnierskiego nie wyobrażam sobie bez blokowania, ale hantlami lubię robić bez docisku. Jak chcesz poeksperymentować to poszedłbym za radą Riona i nie zaczynał od okrajania ruchu do 1/4 normalnej długości, tylko spróbował wyrzucić samo blokowanie łokci na początek i odjął kilka cm.


Wykonuje bez bloku jeśli chcę wydłużyć tut ale jeśli ma iść ciężar to tylko z blokiem więc tak jak wspomniałeś w zależności od celu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2210
Mam jeszcze 2 pytania:

1.
ronie220
Nie rób pełnych,bo nie pozwala Ci na to mobilność.
Schodź do momentu,w którym górna linia uda będzie niżej niż kolano.Starczy.

Czemu nie robić pełnych przysiadów? Wiele osób poleca właśnie tylko i wyłącznie przysiad pełny. Ostatnio nawet Michał Karmowski wrzucił na facebooku cos w stylu "mam nadzieje ze wy też robicie przysiad do końca?"


2.
Zgodnie z tym artykułem: https://www.sfd.pl/[art]_Split__partia_2x/tydzien._Dla_początkujących_i_nie_tylko...-t414311.html
Powinienem ćwiczyć "(partie duże: 12-16 serii, małe: 8-12 serii)" tygodniowo. Zatem, rozkładając to na 3 treningi będzie po ok. 30 serii na jednym treningu. W atlasie jest wzmianka, że między seriami powinna być przerwa 2-3min. Zakładając zatem, że serię wykonujemy minutę, odpoczywamy 2,5 i robimy 30 serii trening zajmie mi 2 godziny - i tyle mniej wiecej mi się wlasnie schodzi przy kazdej wizycie na silowni. Tutaj mam małą sprzeczność - bo przecież wszędzie głośno, że trening powinien trwać godzinę, a absolutny max to 1,5h. Zatem - o co chodzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Nie wiem o co chodzi, ale Ronie napisał Ci przecież powód, dla którego odradza Ci pełne przysiady- brak mobilności
2. Co do przerwy- nie trzeba czekać 3 minut, wystarczy do uspokojenia oddechu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
Witam. Czy w dni nietreningowe podczas masowania mogę robić interwały,czy są zbyteczne i poprostu odpoczywam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Możesz, ale równie dobrze możesz robić aero. To na ile to będzie skuteczne, jest sprawą bardzo indywidualną i zależną od wielu czynników, typu dieta, moment mikrocyklu (na początku jest więcej miejsca na tego typu aktywność niż pod koniec), zatłuszczenie itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jaki cel?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 225 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4485
robię mase mam ćwiczyć brzuch w tym czasie?? boje żeby się nie zalać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Możesz,aczkolwiek to nie pomoże w jakiś magiczny sposób ,trzymać poziom tłuszczu w ryzach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium