SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 216659

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 148
czy to prawda ze jak bedę mocno obciązał kręgosłup czy ćwiczeniach to przestane / bedę wolniej lub mniej rósł ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
xafex, ćwicz tak, żeby nie obciążać kręgosłupa. Naucz się poprawnej techniki na mniejszych ciężarach i pamiętaj o dobrej rozgrzewce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 148
no niby ta tylko do tego muszę mieć jakiś plan a ja dopiero ćwiczę 3 dni i nie ogarniam jeszcze i i jak jakie ćwiczenia na co
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Idź do działu junior.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
rion10
Kubeek
Oczywiscie ze skorzany.

Mam pytanie, czy to mozliwe ze po 'przetyraniu' klatki w dni push (wyciskalem rekord + dropsety, na sztandze i sztangielkach, w sumie rekord w military tez padl) w ostatnim cwiczeniu czyli dipsach moglem nie miec sily? Klatka jest moja najslabsza partia i od czasu do czasu wydziwiam jakies cuda zeby przyatakowac miesnie. W dipsach wczesniej normalnie wyciskalem 4 serie po 8 powtorzen a wczoraj niestety ledwo co 6 zrobilem.

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-12-10 23:43:03


to całkiem normalne zjawisko jeśli we wcześniejszych ćwiczeniach dałeś z siebie maks to w kolejnych może być słabiej

zapytam z ciekawości jaki masz staż?


Nie bylo mnie online sorry, za kilka dni 5 miesiecy. Bardzo rzadko czuje po treningu klatke i raz na jakis czas dorzucam te drop drop sety.

Klatka w porownaniu do pozostalych bojow wyglada slabo:
- przysiad 94 x 6
- martwy 110 x 6
- klatka 60 x 6 xD

W prawie wszystkich leci niezly progres, w przysiadzie i martwym czuje ze jest moc i do konca masowania doloze ~10kg, natomiast w wyciskaniu na plaskiej czuje ze niedlugo sie zatrzymam jezeli juz to sie nie stalo.

Do konca roku lece planem push/pull z 5 cwiczeniami z podwieszonych, od styczna do konca lutego zrobie ten bardziej zaawansowany push/pull z 7 cwiczeniami. Od poczatku marca redukcja i w sumie bede musial wykombinowac jakis nowy plan.


Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-12-12 01:31:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Double post, sorry.

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-12-12 01:32:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Peos
przy treningu miesni brzucha czuję tylko "palenie" po prawej stronie, po lewej jest prawie nie odczuwalne. Unoszenie nóg w zwisie, wszelkie "crunch'e" itp. Nie wydaje mi się, żeby problem tkwił w złym ułożeniu ciała. Czy może to być spowodowane np. siatkówką, pracą łopatą? jestem praworęczny


może być to spowodowane mocniejszymi mięśniami po jednej stronie zwłaszcza jeśli wykonujesz czynności angażujące jedną stronę bardziej np pracą łopatą.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Kubeek
rion10
Kubeek
Oczywiscie ze skorzany.

Mam pytanie, czy to mozliwe ze po 'przetyraniu' klatki w dni push (wyciskalem rekord + dropsety, na sztandze i sztangielkach, w sumie rekord w military tez padl) w ostatnim cwiczeniu czyli dipsach moglem nie miec sily? Klatka jest moja najslabsza partia i od czasu do czasu wydziwiam jakies cuda zeby przyatakowac miesnie. W dipsach wczesniej normalnie wyciskalem 4 serie po 8 powtorzen a wczoraj niestety ledwo co 6 zrobilem.

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-12-10 23:43:03


to całkiem normalne zjawisko jeśli we wcześniejszych ćwiczeniach dałeś z siebie maks to w kolejnych może być słabiej

zapytam z ciekawości jaki masz staż?


Nie bylo mnie online sorry, za kilka dni 5 miesiecy. Bardzo rzadko czuje po treningu klatke i raz na jakis czas dorzucam te drop drop sety.

Klatka w porownaniu do pozostalych bojow wyglada slabo:
- przysiad 94 x 6
- martwy 110 x 6
- klatka 60 x 6 xD

W prawie wszystkich leci niezly progres, w przysiadzie i martwym czuje ze jest moc i do konca masowania doloze ~10kg, natomiast w wyciskaniu na plaskiej czuje ze niedlugo sie zatrzymam jezeli juz to sie nie stalo.

Do konca roku lece planem push/pull z 5 cwiczeniami z podwieszonych, od styczna do konca lutego zrobie ten bardziej zaawansowany push/pull z 7 cwiczeniami. Od poczatku marca redukcja i w sumie bede musial wykombinowac jakis nowy plan.


Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-12-12 01:31:18


zapytałem z ciekawości. Bo co raz częściej widzę osoby z małym stażem, które wykonują dropy lub inne metody intensyfikacji. Choć moim zdaniem zupełnie błędnie z zalożenia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
rion10
Peos
przy treningu miesni brzucha czuję tylko "palenie" po prawej stronie, po lewej jest prawie nie odczuwalne. Unoszenie nóg w zwisie, wszelkie "crunch'e" itp. Nie wydaje mi się, żeby problem tkwił w złym ułożeniu ciała. Czy może to być spowodowane np. siatkówką, pracą łopatą? jestem praworęczny


może być to spowodowane mocniejszymi mięśniami po jednej stronie zwłaszcza jeśli wykonujesz czynności angażujące jedną stronę bardziej np pracą łopatą.


Co zrobić, trenować normalnie i dysproporcja sama się z czasem powinna wyrównać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Dysproporcja może być cały czas ważne żebyś kontrolował, żeby ona nie wpływała na wady postawy. Trenuj symetrycznie i słabsze mięśnie się wzmocnią i będzie w porządku. Przypadkiem nie wykonuj większej ilości ćwiczeń na jedną strone

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium