SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 217071

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56316
rolkoks
Pytanko.

Układam właśnie plan na siłę w wyciskaniu (kilka tygodni, taki jakby powrót do ciężarów z lekkim + ) Split 4 dniowy

I tak w treningu Klatki + triceps mam wyciskanie sztangi i aktywne opuszczanie, ale chcę dać jeszcze w dniu barków jakąś formę wyciskania czy coś i zastanawiam się nad dociskaniem lub zwykłym wyciskanie tyle, że ciężarem 10-15% mniejszym niż w dniu klatki. Co by lepiej pasowało?


Przeoczone, także podbijam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
W dniu barków chcesz robić klatkę i to dla Ciebie nadal jest dzień barków?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56316
Nie klatkę, tylko dodatkowe wyciskanie na płaskiej jako pierwsze.

Zmieniony przez - rolkoks w dniu 2013-11-11 15:07:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
No to będzie to dzień klatki i barków.

Nie mam pojęcia ile dni jest przerwy, jaki dobór ćwiczeń i serii, także nie będę strzelał w ciemno. Imo weź sobie po prostu gotowca z podwieszonych w dziale trójbój. Tricepsy robisz z klatką, więc to by eliminowało docisk- ale jak sam Bóg raczy wiedzieć co zamierzasz robić na treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56316
1a)Wtorek - Plecy + dwugłowe uda
2a)Środa - Klatka + triceps
3a)Piątek - Czworogłowe
4a)Sobota -(Jakaś forma wyciskania) + Barki + biceps

O tak by wyglądał rozkład partii, te dodatkowe wyciskanie wziąłem właśnie z tematu trójboju.

W Dniu klatki i tricepsu mam

Wyciskanie 4x4 lub coś podobnego
Aktywne opuszczanie 2x2
Hantle na skośnej w góre 4 x10
MDS na rozpiętki
Poręcze
i Prostowanie nachwytem

A w dniu barków i bicepsów właśnie chciałbym coś dodać w dziale trójboju jest zwykłe wyciskanie, tylko, że 10% mniejsze obciążenie niż w treningu klatki wcześniej się nie interesowałem tego typu planami, więc pytanie jaki sens ma wyciskanie tylko, że 10% mniejszym? Chciałem dać coś mocniejszego typu właśnie docisk ale nie brałem właśnie tego pod uwagę, że w środę przecież tricpes więc pomysł odpada. Masz może jakieś propozycje? Czy po prostu wziąć żywcem gotowca ( plan ma być nie długi dosłownie 5-6 tygodni nie chcę za bardzo żyłować wyniku na płaskiej, tylko przebić ciężar z poprzedniej masy i jako dodatkowy bodziec siłowy, bo zauważyłem, że moja klatka woli trochę bardziej siłowe treningi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ja bym wziął żywcem gotowca. Wendler chyba powiedział, że układa plany dla początkujących i średniozaawansowanych, bo zaawansowani nie potrzebują niczyjej pomocy do układania sobie planów. Spróbuj zrobić wszystko "klasycznie" i notuj co Ci wychodzi, a co Ci nie wychodzi i potem modyfikuj. W podwieszonych w trójbjoju chłamu nie znajdziesz, także możesz zaufać starszym kolegom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56316
Okej dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
Celtic
Witam. Kiedy najlepiej dokonywać pomiarów klaty uda bicepsa itp ?


Pandarek
Myślisz, że coś się zmieniło od 6 listopada?
https://www.sfd.pl/Tutaj_zadajemy_pojedyncze_pytania__część_7-t942221-s213.html

Na czczo


Tam pytałem o brzuch skąd mam wiedzieć czy na bicepsach udach itp wzdyma mnie tak jak na brzuchu po jedzeniu.... I chodziło mi o dzien czy w ten co mamy cwiczyc czy w ten co jest wolne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1-2 razy w tygodniu na czczo w stałe dni (typu pon i czwartek, taki sam dzień co tydzień), wszystkie partie na raz.

Uff
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 828 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6015
A ile drodzy koledzy sypiają dziennie? I czy ucinacie sobie drzemki w czasie dnia czy tylko w nocy raz a porządnie?

Obecny cel: wytrzymałość + redukcja
zapraszam do dziennika:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_czas_odmłodzić_ciało!_-t1094862.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium