SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 7

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 217960

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17724
Ja bym robił lekko MC, nie widzę potrzeby zamiany ćwiczenia. Poza tym jeśli to trening na 4 dni w tygodniu to osobiście nie wyobrażam sobie 2x w tygodniu robienia MC ciężko, podobnie z przysiadem.

Just can't stop!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Rion wspominal ze przy takim stazu i poziomie roztrenowania nie powinno byc problemow ze zrobieniem ciezko 2 razy w tygodniu mc i przysiadow. Zawsze robilem na 100% i nie bylo wiekszych problemow, chociaz nie powiem od kad w przysiadzie peklo 90kg a w martwym 100 zaczyna sie robic nieprzyjemnie. Chyba faktycznie podziele przysiady i mc na dni lekko/ciezko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17724
Albo po prostu jak czujesz, że nie wyrabiasz z regeneracją i nie dasz rady zrobić ciężko siadów czy mc w danym dniu to potraktuj je trochę lżej. Jeśli natomiast taka sytuacja powtarza się regularnie to faktycznie wg mnie sensownie byłoby to podzielić na lekko/ciężko.

Just can't stop!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
karnisz
Wstaw ich rozkład jazdy to będzie wiadomo jak bardzo. Swojego czasu robiąc FBW na ciężkich złożonych i z 4ema seriami po 12 powtórzeń, trening z rozgrzewką i rozciąganiem zajmował mi ok.półtorej godziny i nie uważam tego za nic złego.


Jak ktoś w podstawowym fbw z 4 seriami nie wyrabia się w 50 minut to znaczy, że marnuje czas na siłowni

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Kubeek
Push 1

Przysiady
Wyciskanie
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek skos dod.
Pompki na poreczach w wersji na triceps

Push 2

Przysiady
wyciskanie
wyciskanie sztangielek siedząc
Wykroki
Francuz leżąc za głowe

Pull 1

1.Mc
2.Wiosłowanie
3.Żuraw
4.Uginanie stojąc
5.Szrugsy

Pull 2

1.Mc
2.Podciąganie na drążku
3.Uginanie nóg leżąc
4.Młotki stojąc
5.Face pull

Czym moge w tym planie w Pull 2 zastapic martwy ciag? Mam troche obolale plecy po ostatnim treningu Pull 1 i za bardzo nie chce jutro forsowac maxow w martwym ciagu. Zastapic to cwiczenie innym czy po prostu zrobic ciagi 'lekko'?

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-12-05 23:13:30


Musisz sam regulować intensywność swojego treningu jeśli czujesz, że dana partia nie jest gotowa na kolejny ciężki trening to zrób go lżej albo odpuść bo to grozi kontuzją jeśli nie jesteś w stanie kontrolować ćwiczenia. Więc spokojnie możesz robić lżej. Może być tak, że jeśli wszedłeś na swoje duże ciężary to nie będziesz mógł zrobić dwóch ciężkich przysiadów w tygodniu czy martwych ciągów bo np mięśnie rdzenia nie dadzą rady. Będziesz musiał zmienić albo formę ćwiczenia albo zastąpić je innym

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Dzieki, zmienie w takim razie forme, ciezko i lekko bede wykonywal tylko przysiady i mc, w dni ciezko 6 powtorzen 90% 1RM, w dni lekko 12-10 powtorzen 70% 1RM.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2210
Po dipsach odczuwam niepokojący ból pośrodku klatki piersiowej, w jej wewnętrznej części, nad mostkiem.
To nie są zakwasy, bo pojawia się zaraz po ćwiczeniu i jest trochę inny. Ból utrzymuje się ok. 5 dni.
Gdzieś na tym forum widziałem podobne pytanie i odpowiedź, że to normalna reakcja początkującego i z czasem mija. Tyle, że ja robie dipsy już ponad 2 miesiące i już zaczęło mnie to niepokoić. Czy to wina techniki? Staram się zwracać na nią szczególną uwagę.
Jeżeli to jest istotne to robię 5 serii dipsów raz w tygodniu, bez obciążenia, w formie 10 powt, ew. czasem sobie urozmaicam i robię progresję 8, 9, 10, 11, 12

Zmieniony przez - Ambu91 w dniu 2013-12-07 18:47:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1664
Wczesniej przywyklem do trenowania w pon-sr-pt. Nie lubie przerwy od cwiczen 2 dni. W niczym nie przeszkadza jezeli bede trenowac co 2 dni?
czyli..
1 tydzien - pon/sr/pt
2 tydzien- zaczac od nied-wt-czw
3 tydzien- sob-pon-sr
i tak dalej. Mozna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1627
Mogę zrobić np. klatkę hipertroficznie i siłowo na jednym treningu ? np 5 seri siłowo i 3 serie hiper......?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2705
Siemanko panowie, trenuję od 2 m-cy wg artu "pierwszy rok treningów". Mam 2 pytania:
1. Czy uginanie ramion na biceps mogę robić gryfem łamanym?
2. Czy dipsy jako ćwiczenie na klatkę mam robić do 90* czy głębiej? Bo na yt widziałem wszystkich robiących do 90*, a ostatnio film wodyna obejrzałem, na którym strasznie głęboko się opuszczał.

Z góry dzięki, pzdr


Zmieniony przez - 2015ox w dniu 2013-12-07 20:01:43
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Alternatywy dla ćwiczeń

Następny temat

Zmiana / Zamiana Cwiczen

WHEY premium