SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradcy działu czekają na Twoje pytania ! Vol.3

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 808543

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 388 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8531
Jak poradzic sobie z uciekającą lewą łopatką podczas wyciskań, pompek na poręczach i podciągania na drążku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 62302 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777674
Trzeba wprowadzić ćwiczenia mobilizacyjne na łopatkę pod warunkiem, że to nie jest jakaś wada postawy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2037
Witam! Nagrałem 3 filmy - wiosłowanie, przysiad i martwy ciąg, aby poprosić o ocenę techniki.
Dla oszczędności czasu każdy z nich można oglądać od połowy :)

Przy każdym przypadku napiszę na co zwracam uwagę, prosze o konstruktywną krytykę




1
- ruch "dwufazowy" - najpierw spięcie łopatek, następnie ciągnięcie łokci do tyłu
- rotacja zewnętrzna
- schodzę tak nisko na ile pozwala mi mobilność
- kontrola ciężaru




2
- łokcie pod sztangą żeby odpowiednio napinać górę pleców
- pionowy tor ruchu sztangi
- środek ciężkości na środek stopy
- ruch zaczynam od biodra
- naturalna krzywizna kręgosłupa
- nisko na tyle na ile pozwala mobilność (unikanie butt winka)
- kolana kierować na bok
- nabranie powietrza do przepony przed przysiadem i wydech dopiero w pozycji wyjściowej




3 tu moja życiówka :)
- ruch z nóg do momentu gdy sztanga dojdzie do kolan, potem prostowanie grzbietu
- brak przeprostu na koniec
- nabranie powietrza do przepony przed ciągiem i wydech dopiero w pozycji wyjściowej
- spinanie pośladów
- spięte łopatki
- rotacja zewnętrzna
- ramiona pionowo w dół, bark w tej samej linii co sztanga
- sztanga na wysokości połowy śródstopia


Zmieniony przez - maciejwu94 w dniu 2016-11-04 02:02:09
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 62302 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777674
W wiosłowaniu możesz nieco mocniej poluźnić łopatki jak opuszczasz sztangę. Poza tym jest ok jak mocno spinasz łopatki na końcu to gra.
Przysiad nie wygląda źle jednak ten początek ruchu mocniej bym zaatakował z biodra bo tam ruch biodra jest minimalny a warto go zaakcentować.
Martwy wygląda dobrze nie ma się co czepiać bo ciężar był maksymalny.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Jak się nazywa ćwiczenie na biceps, gdzie leżymy brzuchem na ławce skośnej dodatniej i uginamy przedramiona ?



Zmieniony przez - Bryxon w dniu 2016-11-04 22:40:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 62302 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777674
Po opisie jaki wrzuciłeś to jak bym miał wytypować jedno ćwiczenie, które przychodzi mi do głowy to spider curl. Ale nie wiem czy o to Ci chodziło.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć mam pytanie nie mam możliwość chodzić na siłownię mam w domu 2 hantle obciążenie jednego 2x 2,5 kg 2x2kg 2x1,25 kg zrobiłem se ławeczkę z deski i dwóch krzeseł.Mam też ławeczkę do brzuszków, skakankę. Ćwiczę od 3 miesięcy ,sam sobie dobrałem ćwiczenia.
Moje ćwiczenia:

Brzuszki 100 dziennie po 20 w serii
Biceps po 15 razy 5 serii na każdą rękę
Triceps to na ławce takie pompki do tylu 15 razy 5 serii
Podnoszenie ciężarków tak na barki chyba sztrugs bodajże 15 razy 5 serii
Hantel za głowę oburącz 15 razy 5 serii to na triceps
Podnoszenie hantla ręka oparty na ławeczkę na plecy 15 razy 5 serii
Wyciskanie na ławeczce leżąc hantli 20 razy 5 serii
Rozpietki na ławeczce 15 razy 5 serii
Przysiady zwykle 20 razy 5 serii
Podciąganie hantli pod klatkę 15 razy 5 serii
itp.

Diete mam taka ze nie jem pieczywa białego tylko razowe i nic mącznego i smażonego nabiał kurczak ryz brązowy warzywa,do tej pory schudłem 12 kilo. Ważyłem105 teraz 93 kilo. Kupiłem se właśnie białko i kreatynę ćwiczę 5 dni w tygodniu podzieliłem se te ćwiczenia na rożne partie :
poniedziałek : klata triceps przysiady c]brzuszki
wtorek :biceps plecy przysiady brzuszki itd.
Czy dobrze robię czy powinienem coś zmienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1869
Czołem mam pytanie . Ćwiczę 5x5 i w założeniach jest by dokładać 2,5 kg co tydzień a co jeśli najmniejsze krążki które mam do dyspozycji na siłowni to 2,5 kg jeden? Jak dokładać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 354 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1431
A ja mam takie pytanie odnoscnie redukcji. Jestem na niej wlasciwie od tygodnia ale nie mam za bardzo czasu robic osobno treningu cardio i osobno silowego wiec wpadlem na pomysł, żeby tak wyglądała każda sesja treningowa:
10 minut rozgrzewki
50-60 minut treningu siłowego
zaraz po treningu siłowym 20 minut na orbireku.

Może to tak wyglądać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 62302 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777674
trinyty2
Cześć mam pytanie nie mam możliwość chodzić na siłownię mam w domu 2 hantle obciążenie jednego 2x 2,5 kg 2x2kg 2x1,25 kg zrobiłem se ławeczkę z deski i dwóch krzeseł.Mam też ławeczkę do brzuszków, skakankę. Ćwiczę od 3 miesięcy ,sam sobie dobrałem ćwiczenia.
Moje ćwiczenia:

Brzuszki 100 dziennie po 20 w serii
Biceps po 15 razy 5 serii na każdą rękę
Triceps to na ławce takie pompki do tylu 15 razy 5 serii
Podnoszenie ciężarków tak na barki chyba sztrugs bodajże 15 razy 5 serii
Hantel za głowę oburącz 15 razy 5 serii to na triceps
Podnoszenie hantla ręka oparty na ławeczkę na plecy 15 razy 5 serii
Wyciskanie na ławeczce leżąc hantli 20 razy 5 serii
Rozpietki na ławeczce 15 razy 5 serii
Przysiady zwykle 20 razy 5 serii
Podciąganie hantli pod klatkę 15 razy 5 serii
itp.

Diete mam taka ze nie jem pieczywa białego tylko razowe i nic mącznego i smażonego nabiał kurczak ryz brązowy warzywa,do tej pory schudłem 12 kilo. Ważyłem105 teraz 93 kilo. Kupiłem se właśnie białko i kreatynę ćwiczę 5 dni w tygodniu podzieliłem se te ćwiczenia na rożne partie :
poniedziałek : klata triceps przysiady c]brzuszki
wtorek :biceps plecy przysiady brzuszki itd.
Czy dobrze robię czy powinienem coś zmienić?


Widać, że nieco ruchu plus zmiana nawyków żywieniowych przyniosła dobre efekty ale przypuszczam, że dla Ciebie takie obciążenie nie stanowi żadnego wyzwania. Bo dla dorosłego faceta takie obciążenie to nie problem.
Można by było dobrać jakieś zamienniki do ćwiczeń ale z takim obciążeniem nie ma dużego pola manewru.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do sprawdzenia

Następny temat

Brak efektow po roku silki, podaje plan i diete

WHEY premium