SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska II

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 357079

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4438 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20875
wystarczy edytowac swoja wypowiedz w menu ktore znajduje się tuż na dnia "karteczka z dlugopisikiem"
i dodac kolejna wypowiedź

warunkiem jest ze nikt po Tobie nie napisze posta

<...be nobody's darling- be an outcast...>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 338
czesc, doLka,tak, duzo zrzucilam, ale ta walka trwa juz jakis czas...znaczy, co najmniej 9 miesiecy, a wlasciwie i dluzej (z tym ze mialam jo-jo okresy:( dla mnie to jest strasznie ciezko, i nikomu nie mowie ze latwo mi poszlo oraz ze mam magiczny sposob. Wszystko juz wiesz - zrownowazyc zywienie i zajmowac sie czyms fizycznie (ja chodze na silownie, kombinuje trening z ciezarami z roznego rodzaju cwiczeniami aerobowymi). Dla mnie bardzo wazne okazalo sie rozeznanie, ze tyje, bo uwielbiam weglowodanowe jedzenie, wiec po prostu go sobie odmawiam. Tez, dla mnie istotna sprawa jest, aby przygotowywac sobie kazdy posilek i wazna rzecza jest, ze umiem dobrze gotowac, wiec niskokaloryczne dania sa tez smaczne. Ale prowadze walke sama ze soba apsolutnie kazdy dzien, i tak prawdopodobnie bedzie do konca zycia. Gdzies wczesniej wkleilam tzw un-diet, ktora, chociaz mija sie ze prawie wszystkimi zasadami tutaj omawianymi, ktorych ja tez sie trzymam, czyni ze juz dziesiatki kobiet dookola mnie traca 18 - 25 kg w 3 miesiace. Moze zerknij do tego.
wiem jak ci jest, moge cie troche powspierac:) nie jestem zadnym ekspertem, ale jesli chcesz sie zapytac cos odnosnie moich osobistych doswiadczen - prosze bardzo.
trzymaj sie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 220
Witajcie!
Najpierw odpisuje doLce: nie wiem czy mozna tutaj pisac nazwy marki danych gadgetow ale a propos wagi mierzacej rowniez pomiar tluszczu i wody w organizmie, to ja spytalam po prostu w jednym sklepie AGD. Mieli taki "zwykly" asortyment, jak rowniez wagi dla bardziej wymagajacych, czyli te, o ktorych wyzej. Przyznam szczerze, ze potem znalazlam w Carrefourze identyczna wage (tej samej firmy), 10 zl. tansza, wiec suma sumarum kupilam ja tamze:) Ale najpierw wszystko o niej przeczytalam w zalaczonej ulotce i porownalam z kilkoma innymi z polki. Kosztowala 179 zl. Programujesz sobie w niej wzrost Twoj, plec, i wiek, po czym dokonujesz pomiaru wagi, ktora sie koduje. Waga pokazuje Ci jednoczesnie zawartosc tluszczu w organizmie, wody, "idealna" (=prawidlowa) wage wzgledem Twoich danych (wieku, wzrostu...) oraz bezpieczna ilosc kalorii do spozycia. Jogger napisal mi, ze wagi podajace procent FAT i TBW sa troche lepsze od tych, ktore mierza tylko tluszcz. Pomiaru dokonuje sie w taki sposob, ze sie staje w konkretnym miejscu na wadze, skad wysylany jest impuls elektromagnetyczny przez cialo. Dlatego nie zaleca sie tego typu wag osobom z jakimis rozrusznikami serca itp, kobietom w ciazy...
Jesli wejdziesz na strony internetowe ze specjalistyczna aparatura medyczna, ceny takich wag wahaja sie od 350 do 3500zl... Nie mowiac o tych wiekszych za 17000:):):) Chyba, ze jestes dyrektorem jakiejs kliniki i chcesz zerknac?
Co do pomiaru cial ketonowych, to spytalam w aptece i kupilam sobie: Keto-Diastix, testy paskowe (50 sztuk), ok. 17 zl. W ulotce wszystko masz opisane jak mierzyc.

A teraz troche o moich wynikach.
Dzis zaczelam 8 dzien diety.
Jak sobie obiecalam, zwazylam sie dopiero dzisiaj rano i dokonalam pomiarow
Wyniki (poczatek diety/8 dzien rano):
62 kg; FAT 24%; TBW 56,3% / 58,2 kg; FAT 23,1%; TBW 56%.
Przyznam szczerze (JOGGER!!!!!!!!!!!!!! HELP z INFO!!!!!), ze nie bardzo wiem dlaczego jest spadek wagi a w procentach FAT i TBW nie ma takiej roznicy... Dodam (pobieznie tylko ale dokladnie), ze w talii stracilam 8 cm, w biodrach 4cm, udo 3cm, pod biustem (nie w biuscie) 8cm!!! Sama nie wiem jak to sie stalo ale wszystko mierze tym samym centymetrem i dokladnie, dla ciekawosci.
Poza tym jestem raczej bardzo dobrze umiesniona (zawsze bylam, od dziecka rozne sporty...), codziennie rano biegam z jakimis cwiczeniami (w sumie ok. 45 min.), czasem w ciagu dnia jakies tam drobne cwiczenia... Wiec chyba nie mozna powiedziec, ze trace miesnie, bo "na oko" napewno NIE!
Please, wytlumaczcie mi ten fenomen bo nie wiem o co chodzi....Co sie gubi?
Poza tym...wszystko bardzo dobrze, trzymam sie bardzo scisle wszystkich zasad, moze nie jestem pelna wigoru i biega mi sie troche slabiej niz zazwyczaj ale ogolnie jestem bardzo pozytywnie nastawiona, czego i Wam zycze!
No... znowu przegielam z dlugoscia...
pa!

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Wskazywane procenty są większe, gdy jest znaczna redukcja zatrzymania wody, a wyniki pochodzą z danych statystycznych dla konkretnej przewodności elektrycznej moja waga ma dodatkowy podział na Standard i Athlete - różnica pomiarów do 9%

Zmieniony przez - jogger w dniu 2007-05-09 15:50:39

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 230
doLka- dzieki za mile slowa Mi tez jest ciezko uwierz...
Moze by tak sie razem dogadac np na gg? Moj numer masz w profilu- powinien byc widoczny- smialo zagadaj i bedziemy sie wspierac. Ja tez mam wzloty i upadki z motywacja i bardzo przyda mi sie bratnia dusza.
Do tego jesli masz zamiar przejsc na Montiego to moge sluzyc pewnymi radami. Moze ekspertem nie jestem ale juz spore pojecie na ten temat mam bo troche czasu stosowalam (polecam).
Co do pomiaru cukru- moj tato i brat sa cukrzykami. Dostalam po nich glukometr, mam paski wiec mierze. Jako ze genetycznie mam tendencje do cukrzycy wole kontrolowac profilaktycznie.

WYTRWALOSCI WSZYSTKIM DIETUJACYM ZYCZE!!!

ps.6 dzien - razem -2,9 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 147
Rzeczywiscie zapomnialam o edytowaniu postów... Przepraszam :) Dziękuje Wam za wszystkie odpowiedzi..byc moze na banalne pytania :) Teraz wiem gdzie i z czym uderzyc i nie zrobic z siebie..pajaca ;P Dzięki za wasze wsparcie ;] Agnieszko napewno sie odezwe :) w zasadzie to miałam to zaproponowac..ale bałam się,ze bede Ci zawracac głowę :]

p.s nie moge zajrzec do Twego profilu ;/ nie wiem why?!

Zmieniony przez - doLka w dniu 2007-05-09 18:07:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841
Dzień ósmy, prawie siedem kilo w dół. Dobiła mnie tylko sałatka owocowa (zdecydowanie za dużo cukrów, przesadziłem), od tego czasu waga prawie stoi. Ale żołądek ładnie skurczony, czasem mam problem ze wciśnięciem tam czegoś (głównie lunch'u). No i raz zgrzeszyłem - kostka czekolady. Ale cóż, ksiądz miał imieniny i częstował, nie wypadało odmówić ;) No i po łyku mleka do obiadu.
Generalnie - nie jest źle ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 230
doLka-tez nie wiem czemu wiec podaje tutaj
gg-2323264 tlen: kropelkaa Tylko powiedz ze to Ty zebym nie zignorowala hehehe (za duzo amantow mnie zaczepia).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 220
Dzieki Jogger za szybka odpowiedz, tylko czy w takim razie to oznacza, ze nie mam sie czym martwic i ze wszystko jest w porzadku? Mam nie patrzec na te wyniki procentowe i skupic sie na samej roznicy kg?

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 230
Jutro wyjezdzam na kilka dni do tesciow.Zabieram ze soba zapasy kopenhaskie i mam nadzieje ze uda mi sie przetrzymac.Szczegolnie przy gotowaniu tesciowej. Juz ja uprzedzilam ze ja nie bede jesc nic a nic oprocz swojego jedzenia.
Tak wiec trzymajcie za mnie kciuki. Mam nadzieje ze na lonie natury natchnie mnie i skoncze wreszcie pisac swoja prace mgr . Czego pragne jeszcze bardziej niz zrzuconych kilogramow
Pozdrawiam i do uslyszenia
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta - 1. próba

Następny temat

pomooocy..potrzebuje oceny diety :)

WHEY premium