SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska II

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 356920

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 470
Dzień dobry:)
Mam pytanie ( jak sądzę do Joggera, bo po lekturze przeszło trzystu stron tematu, jest dla mnie niekwestionowanym autorytetem dietowym).
Otóz : 6 dni temu zakończyłam dietę kopenhaską, z wyników diety jestem bardzo zadowolona, świetnie sie czuję, moje ciało mi sie podoba - zeszło tam, gdzie nie śmiałam nawet marzyc, że zejdzie. Oczywiście po uważnej lekturze wątku, nie mam cienia złudzeń, że bez dalszej pracy to się zaprzepaści. Generalnie nie mam większych problemów z dyscypliną, ale jak każdy człowiek mam słabości. Moją największą jest gorzka kawa z mlekiem. Wiem, że mleko neutralizuje działanie kofeiny ( podobnoż), ale czy moge sobie dwie godziny po posiłku kawkę z mleczkiem wypić bez szkody wielkiej dla wyników pracy na ciałem?( Nie wiem, jak tam jest z indeksem glikemicznym kawy z mlekiem.)
I jeszcze jedno. Mam 35 lat, trzech małych synów i dom do dbania na codzień - siłą rzeczy nie mam po prostu czasu na siłownię, ale bardzo lubię ćwiczyc na orbitreku ( a to moge robić w domu). Ile dziennie ( czasowo) i o jakiej porze byłoby dla mnie najkorzystniej poćwiczyć?
Nadmieniam, że nie zależy mi na dalszym traceniu wagi czy chudnięciu - raczej na utrzymaniu tego co jest i ogólnej niezłej formie.I jeszcze jedno - tak skłonności do tycia :)
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam gorąco ( w końcu temperatura 34 stopnie na zewnatrz zobowiązuje:) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 364
Super, WIELKIE dzieki za odpowiedz :) jesli nie kalafiorem, to czym zastapic szpinak? brokuly moge jesc ale wyjda mi uszami, jesli jeszcze czegos nie znajde na zastepstwo :)

no dobra... i jeszcze jedno pytanie, czy w przypadku mega ssania moge zjesc lyzke czy 2 platkow owsianych bez niczego?

Zmieniony przez - psotka201 w dniu 2007-07-15 17:30:30

... co Cie nie zabije to Cie wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 631
szpinak mozesz zastapic salata badz innym zielonym warzywem lisciastym (ja czasem zamiast salaty jem kapuste pekinska).
co do otrebow to polecam je z woda badz kefirem bo samymi to sie zamulisz jak amen Bozi. Mnie jak ssie to zjadam np. mieso (pcienki plasterek szynki badz kawalek wolowiny) otreby szamam bo bez tego niestety moje jelita by umarly i jakos nie zaburza mi to chudniecia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 364
Tris, jestes moja skarbica wiedzy :) zabawa tylko polega na tym, ze nie wiem, czy otreby owsiane i platki owsiane to to samo. Mieszkam od kilku lat w UK i jak zapytalam w sklepie o otreby to spojrzeli na mnie jak na ufoludka... jestem powtornie glodna (2 dzien hehehehe) bo nie moge patrzec na mieso, normalnie mnie odrzuca na sama mysl o jedzeniu hehehehe, wiec platki owsiane bylyby zbawieniem, chociaz jedna lyzeczka :)

... co Cie nie zabije to Cie wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 364
I jeszcze jedno, czy zamiast tych befsztykow itp moge sobie kurczaka ugotowac i jesc gotowane miesko?

... co Cie nie zabije to Cie wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
nie wiem, czy otreby owsiane i platki owsiane to to samo
No nie bardzo to samo otręby to po ang. bodajże bran. Płatki owsiane mają niski IG ale sporo kalorii, w kulturystyce jemy je np. w posiłku przed treningiem siłowym żeby mieć stałą dostawę glukozy do mięśni. Ketozo żegnaj

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
czy zamiast tych befsztykow itp moge sobie kurczaka ugotowac i jesc gotowane miesko?
Jak trzeba to trzeba, ale czerwone mięso to żelazo->hemoglobina->transport tlenu-> spalanie (uTLENianie ) tłuszczu

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 364
YHM... no to trudno, obede sie bez otrebow hehehe.

teraz inne pytanie, czy w ramach "ruszania się" może być basen? zwykle plywam 3 tygodniu około 20 min (przed 6 rano). Czy kawa przed czy po basenie, jeśli basen to w ogóle dobry pomysł?!?

zla jestem na siebie po dosypalam sobie 2 lyzeczki platkow do jogurtu i to juz drugiego dnia, choinka jasna

--------------------------------------------------------------------------

No nic, czas podsumować dzień DRUGI :) nie było źle, znacznie łatwiej niż wczoraj należało by nawet powiedzieć :). Nie złamałam się poza tą wpadką z płatkami owsianymi, ale 2 łyżeczki daj Boże nie narobią WIELKICH SZKÓD :). Jutro się najem po uszy bo grzanka na śniadanko MNIAM MNIAM, dobry lunch, a i kolacja jakoś w miarę w miarę. Więc spinam się i popijając wodę czekam z pełnym brzuszkiem na jutro :).
Zmieniony przez - psotka201 w dniu 2007-07-16 14:53:31

Zmieniony przez - psotka201 w dniu 2007-07-16 19:58:55

Zmieniony przez - psotka201 w dniu 2007-07-16 20:01:19

... co Cie nie zabije to Cie wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Kawa może być i przed, i po pływaniu po - przedłuży efekt wysiłkowego spalania tłuszczu

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 364
No to super, od jutra wracam do taplania sie z rana hehehehe.
ale zeby nie bylo za lekko pytanie kolejne: czy zamiast jajek na twardo moze byc sadzone albo jakakolwiek inna ich forma?

______________________________________________________________________________

dzien trzeci... kolejny nalezacy do DOSC latwych. przzwyczailam sie do tych 3 posilkow dziennie, nie jest mi slabo ani zimno. generalnie jest ok:) staram sie, traktuje kazdy dzien bez pokusy jako moj maly prywatny sukces... jeszcze moment czyt. 10 dni ))))))))

Zmieniony przez - psotka201 w dniu 2007-07-17 20:28:00

... co Cie nie zabije to Cie wzmocni...

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta - 1. próba

Następny temat

pomooocy..potrzebuje oceny diety :)

WHEY premium