SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska II

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 358377

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
czy diecie zaszkodzi przyjmowanie jodu w postaci tabletek aplefit (u mnie zmniejszaja laknienie i ochote na slodycze) i chitosanu?
diecie nie, ale tobie może chitosan, bo ta dieta jest i tak niskotłuszczowa. Aplefit OK

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 3633 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15525
napisz mi prosze jeszcze ile moge jesc dziennie tych otrebow?

i m p o s s i b l e
i s
n o t h i n g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 130
Witam,
Naczytalam sie sporo i mam mieszane uczucia...
Jestem 6 dzien na kopenhaskiej, moje pomiary kolejno od 2-go dnia - zawsze rano na czczo (kg/%fat/%woda):
97.7/44.2/40.6;
97.3/44.3/40.5;
96.7/44.5/40.3;
96.2/44.1/40.7;
96.2/42.8/41.5

Od obiadu (ok 13) do kolacji (ok 18-19) i po kolacji juz nie jestem glodna, najgorzej rano po kawie (przywyklam do sniadan). Na poczatku mnie caly czas ssało :( - mam rozepchany zoladek bez dna chyba :).

Dodam ze puki co nie cwicze (wiem, wiem...), chociaz zawsze sobie obiecuje ze od dzis zaczne :(

Bylam na diecie Montignac pol roku do grudnia 2005 - zeszło ładnie ok 15kg (ze 107). Potem skutecznie w siebie ładowałam caly czas i tak wypracowałam sobie spowrotem te 6 kg...

Jesli chodzi o insuline u mnie - to badalam sie pol roku temu i po posilku (sniadaniu jeszcze takim w/g Montiego) mialam duzy "skok" poziomu tego hormonu (na czczo jest poziom ok) - a wiec wnioskuje z tego ze moj organizm ma troche problemow z tym hormonem.

Wyliczyłam (na podstawie postu Tyki (dzieki Tyka za wszystkie slowa krytyki 13-tki - pozwalaja spojrzec na wszystko z innej strony i uswiadamiaja pare rzeczy) - wyliczenia na podstawie %fatu), ze zeby zachowac moje miesnie (hehe jakie miesnie?? ;)) to musze zrzucic 30kg tluszczu (a szczerze mowiac planowalam jakies 20-25

Teraz patrzac na te moje pomiary wagi %fatu i wody i na wyniki z paskow keto-diastix (poziom dzisiaj i wczoraj wieczorem pomiedzy "niewielkie" a "srednie" tj. pomiedzy 1.5 - 4 mmol/l, wczesniej - niewielkie) zastanawiam sie czy nie przerwac kopenhaskiej przejsc na diete tluszczowo-bialkowa (z mala iloscia wegli - CKD?? - tylko tam trzeba mocno sie sportowac :), a ja taka slabiuska jestm ze nie wyrobie 2h dziennie cwiczen - rano aeroby, wieczorem silka - nie dam rady tyle, nawet jak sie zapre i zaczne w koncu cwiczyc)
Czy moze wytrzymac na kopenhaskiej i potem przejsc na diete tluszczowo-bialkowa (z mala iloscia wegli)?

Zaczelam 13-tke, bo jestem z tych, co potrzebuja mocnego rozpedu i zachety (w postaci efektow) - a tu efekty slabe i tyle sie naczytalam jeszcze... Chcialabym do wrzesnia zejsc do 80kg, do pazdzienika do 75... Wychodzi prawie 6,5kg miesiecznie - nie wiem czy to nie przesadzony plan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
... a gdy ten post przeczytał to taka go żałość ogarnęła że usiadł i zapłakał rzęsistymi łzami ...




sorry ale (nie)zdrowy bałagan i pomylenie pojęć wszelakich w poście powyższym jest tak znaczne że nie wiem czy warto odpowiadać, ale co mi tam, spróbuję :


Jestem 6 dzien na kopenhaskiej, moje pomiary kolejno od 2-go dnia - zawsze rano na czczo (kg/%fat/%woda):
97.7/44.2/40.6;
97.3/44.3/40.5;
96.7/44.5/40.3;
96.2/44.1/40.7;
96.2/42.8/41.5


pomiary niemiarodajne, waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu i wody daje wyniki jedynie przybliżone

Od obiadu (ok 13) do kolacji (ok 18-19) i po kolacji juz nie jestem glodna, najgorzej rano po kawie (przywyklam do sniadan). Na poczatku mnie caly czas ssało :( - mam rozepchany zoladek bez dna chyba :).

polecam lekturę : https://www.sfd.pl/temat209117/

Dodam ze puki co nie cwicze (wiem, wiem...), chociaz zawsze sobie obiecuje ze od dzis zaczne :(

widać ci dobrze ze swoją tuszą - ale nie ma nic za darmo, szczególnie przy tak znacznej otyłości nadzieje na zwalczenie jej wyłącznie dietą są bliskie zera, radzę więc rzeczywiście zacząć dzis

Bylam na diecie Montignac pol roku do grudnia 2005 - zeszło ładnie ok 15kg (ze 107). Potem skutecznie w siebie ładowałam caly czas i tak wypracowałam sobie spowrotem te 6 kg...

15 kg ze 107 w pół roku to wynik bardzo marny, dużo lepszy osiągnęłabyś jedząc i ćwicząc racjonalnie

Jesli chodzi o insuline u mnie - to badalam sie pol roku temu i po posilku (sniadaniu jeszcze takim w/g Montiego) mialam duzy "skok" poziomu tego hormonu (na czczo jest poziom ok) - a wiec wnioskuje z tego ze moj organizm ma troche problemow z tym hormonem.

dlatego też powinnaś jeść jak najczęściej w małuch porcjach i wyłącznie produkty o niskim indeksie glikemicznym aby zapobiegać wahaniom poziomu cukru we krwi - diety typu kawa na śniadanie i dwa pseudoposiłki dziennie pogorszą jedynie sprawę

zastanawiam sie czy nie przerwac kopenhaskiej przejsc na diete tluszczowo-bialkowa (z mala iloscia wegli - CKD?? - tylko tam trzeba mocno sie sportowac :), a ja taka slabiuska jestm ze nie wyrobie 2h dziennie cwiczen - rano aeroby, wieczorem silka - nie dam rady tyle, nawet jak sie zapre i zaczne w koncu cwiczyc)
Czy moze wytrzymac na kopenhaskiej i potem przejsc na diete tluszczowo-bialkowa (z mala iloscia wegli)?


raz jeszcze powtórzę - częste, zbilansowane, pełne posiłki plus duuuuużo aktywności fizycznej, CKD za jakieś 2-3 lata, o ile w ogóle

Zaczelam 13-tke, bo jestem z tych, co potrzebuja mocnego rozpedu i zachety (w postaci efektow)

błąd w rozumowaniu - jak nie znajdziesz rozpędu i zachęty w sobie to efekty nie przyjdą

Chcialabym do wrzesnia zejsc do 80kg, do pazdzienika do 75... Wychodzi prawie 6,5kg miesiecznie - nie wiem czy to nie przesadzony plan?

sadząc z postu powyżej - nierealne - ale im szybciej zaczniesz i podejdziesz do sprawy systematycznie i racjonalnie tym szybciej przyjdą efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 130
Moze i cos pomieszalam, ale wlasnie dlatego czytam i pytam.... I wyciagam wnioski, pomalu :)

pomiary niemiarodajne, waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu i wody daje wyniki jedynie przybliżone

...tez tak mi sie zdawalo. Ale trendy wrostu/spadku chyba oddaje dobrze? Dzisiejszy pomiar (95,3/44,1/40,6) postawil kropke nad i - przerwalam ta diete - kg leca w dol (i woda) a tluszcz zostaje.

polecam lekturę : [https://www.sfd.pl/temat209117/]

Czytalam. Narazie pierwsze strony watku, jak doczytam do konca moze bede miala pytania.

widać ci dobrze ze swoją tuszą - ale nie ma nic za darmo, szczególnie przy tak znacznej otyłości nadzieje na zwalczenie jej wyłącznie dietą są bliskie zera, radzę więc rzeczywiście zacząć dzis

hehe, zaczelam, ale problem w tym ze nie wiem czy wytrwam (takich poczatkow bylo juz pare). A z tusza wcale nie jest mi dobrze, inaczej bym nie probowala schudnac. Miales kiedys do zrzucenia wiecej niz 20kg? Wiesz jak to jest?

15 kg ze 107 w pół roku to wynik bardzo marny, dużo lepszy osiągnęłabyś jedząc i ćwicząc racjonalnie

Fakt, nie dodalam, ze pol roku z przerwami (robilam odstepstwa od diety, wtydy nie chudlam albo chudlam bardzo powoli). Pierwszy miesiac stosowalam sie najbardziej restrykcyjnie (ale popelnialam "bledy") - zeszlo jakies 6kg. Potem bylo slabiej.

dlatego też powinnaś jeść jak najczęściej w małuch porcjach i wyłącznie produkty o niskim indeksie glikemicznym aby zapobiegać wahaniom poziomu cukru we krwi

No jesli chodzi o wegle to wiem juz ze dla mnie tylko niski IG... Tak jak pisalam kopenhaska miala byc "na zachete"....

raz jeszcze powtórzę - częste, zbilansowane, pełne posiłki plus duuuuużo aktywności fizycznej, CKD za jakieś 2-3 lata, o ile w ogóle

Czy chodzi o to ze dieta ketogeniczna jest przy mojej wadze "be", czy ze CKD jest przeznaczona tylko dla umiesnionych osob, ktore maja mniej do zrzucenia i oczywiscie duzo cwicza? Czytalam w ktoryms z artykulow o ketozie, ze dla "endomorfow" (a wydaje mi sie ze do takich wlasnie naleze) to dieta ketogeniczna jest ok...?

Chcialabym do wrzesnia zejsc do 80kg, do pazdzienika do 75... Wychodzi prawie 6,5kg miesiecznie - nie wiem czy to nie przesadzony plan?

sadząc z postu powyżej - nierealne - ale im szybciej zaczniesz i podejdziesz do sprawy systematycznie i racjonalnie tym szybciej przyjdą efekty

Hm. Zalezy mi na tym bardzo, wiec bede sie mimo wszystko starac. Reszte pytan, jako ze sa nie na temat, pozwole sobie zadac w innym watku :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1309
Schudlam przez pierwszy tydzien te 3 kg, a teraz juz kompletnie nic nie spada (dzis dzien 11), a co gorsza strasznie mi brzuch wydęło. To normalne? Wygladam jak w 8 miesiącu ciąży (choć na wadze nic nie przybrałam). Troszke oszukiwałam pod koniec dojadając truskawki,ale nigdy nie przekroczylam dziennej dawki 40g węglowodanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak sie sklada, ze mieszkam w DK, a ta dieta ma tutaj wiecej zagorzalych przeciwnikow (wsrod lekarzy) niz zwolennikow. Podobno stosowana w formie oryginalnej moze doprowadzic do drastycznych niedoborow Mg (z zaburzeniami akcji serca wlacznie)i Ca(glownie za sprawa picia duzych ilosci kawy), no i jo-jo w terminie pozniejszym. Moze , ale nie musi. Fakt, faktem daje dobre wyniki, ale (jak na moje oko) jest za bardzo restrykcyjna i monotonna, ale to zostawiam tym ktorzy sie znaja na tym lepiej ode mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A swoja droga... Nie wydaje sie wam, ze plany south beach diet sa bardziej racjonalne i mniej wyniszczajace? Moja studentka zrzucila 6 kg w ciagu pierwszych 2 tygodni (faza I), potem jeszcze dodatkowo 5. A samopoczucie miala swietne. I zadnego jo-jo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 3633 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15525
jak mozesz to daj no jakiegos linka do tej diety albo napisz dokladnie co je ta dziewczyna:) dzis moj 9 dzien, marze o duzej ilosci truskaweczek i platków z mleczkiem :(((

i m p o s s i b l e
i s
n o t h i n g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 3633 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15525
Justi jak Twoja dieta?? czemu mnie opuscilas hm?:P

i m p o s s i b l e
i s
n o t h i n g

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta - 1. próba

Następny temat

pomooocy..potrzebuje oceny diety :)

WHEY premium