SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska II

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 358083

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118
Dzień się praktycznie skończył, czyli jesteśmy na piątym prawie że Też się cieszę, że nie jestem sama Ta marchewka, szczególnie ze względu na cytrynę, jest całkiem niezła. Tylko kawy nie ma i to mnie niepokoi, bo jutro mam parę spraw i nie wiem czy dam radę bo jestem kawoszem (kawoszką? ). No ale jak będzie bardzo źle to wypiję małą czarną i tyle. A właśnie Angel-a, robiłaś tą dietę dwa razy, trzymałaś się co do słowa treści diety? Bo na tym forum przeczytałam, że spokojnie można dodawać przyprawy (oprócz soli i cukru)i zastępować pewne produkty innymi np. szpinak- brokułami. Robiłaś tak kiedyś? A teraz, trzymasz się sztywno planu? Dziś miał być kompot i jogurt. Zrobiłam kompot z jabłka, z odrobiną cynamonu i osobno wypiłam wodę a owoce jeszcze gorące zalałam zimnym jogurtem. No pyszności! A no i w ramach kompotu dodałam dwie małe mandarynki. Myślę, że nie przegięłam Te racje żywnościowe mają tak ograniczoną kaloryczność, że nie da się nie schudnąć, ale ta dieta zmienia przemianę materii i tu już nie wiem czy dobrze robię.
Pozdrawiam

kitty..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 69
droga Kitty za pierwszym i drugim razem robiłam tą dietę w lato. Najgorsze co może być. Ja uwielbiam owoce ale szczególnie mandarynki, pomarańcze i arbuzy oraz gruszki, banany mało. Wiadomo że w lato owoce są najtańsze i najłatwiej dostępne a więc na kolację a to jakiś owoc jadłam. A to na kolację sałatka z pomidorów z cebulką i oliwą... Za pierwszym razem schudłam 6kg a za drugim 5kg. Po diecie zaczęłam się obżerać i to był moj błą. Teraz ide po niej na dietę 1000 kalorii. Tym razem trzymam się tej diety szczegółowo. Noe podjadam, używam soli i pieprzu ponieważ tylko te przyprawy są dozwolone. Wczoraj wypiłam super słodki kompot. Teściowa mi nie powiedziała że to był koncentrat a Ona zawsze wszystko mało słodzi a więc piłam duszkiem. Byłam tak głodna że dopiero przy końcówce się zorientowałam. Postanowiłam to odpokutować i w przyszłym tygodniu wypić dosłownie szklankę wody z jedną łyżka stołową tego kompotu. Staram się wszystko robić tak jak należy bo niektórzy mówią że po diecie jedząc normalnie nie obżerając się też chudną. Może ja będąc na diecie 1000 kalorii później będę chudła troszkę więcej niż napisali i mam nadzieję że stosując się do reguł tej diety zmieni mi się smak. A mianowicie że zmniejszy mi się apetyt na słodycze. Dietę która ja posiadam mam od znajomej. Zjadała pęczek kiełbasy i bochenek chleba na raz a za godzinę była głodna. Teraz jest na kopenhaskiej 3 raz. Już po pierwszym razie dużo schudła. A teraz dużo lepiej wygląda. zamiast szpinaku jem brokuł a zamiast befsztyku smażę pierś z kurczaka na oliwie z oliwek (tylko jej można używać) obsypaną pieprzem i solą. Szóstego i siódmego dnia (zamiast grilowanego mięsa) jem pieczone udka z kurczaka. Ta znajmoa też wprowadzała zamienniki tj brokuł i pierś z kurczaka. Czy jadła siódmego dnia grilowane mięso nie wiem ale udka z kurczaka upieczone na oliwie z oliwek (trzeba posmarować jedną łyżką) myślę że mogą być. co do owoców które wczoraj zjadłaś do jogurtu to widziałam inne menu diety kopenhaskiej i tam jest sałatka owocowa. !00% bardziej najesz się sałatką owocową niż szklanką kompotu i będzie ona dużo mniej tucząca. następnym razem (następna dieta kopenhaska)czwartego dnia zjem sałatkę z owoców zamiast kompotu. Moim zdaniem to nie zaszkodzi diecie te parę owoców. ważne że zjadłaś je wtedy gdy była pora posiłku a nie jako oddzielny dodatkowy posiłek. Ja właśnie kończę jeść marchewkę. Mi osobiście wczorajsza marchew bez cytryny lepiej smakowała ale jem tak jak każą :) Zaraz piekę rybkę. Pozdrawiam. Nie jestem ekspertem ale zawsze postaram się w miarę możliwości pomóc. Tym razem trzymam się jej ostro bo chce w końcu wiedzieć czy naprawdę jest tak jak mówią. Mojej znajomej się udało. Ale Ona miała ogromną nadwagę. Skurczył jej się żołądek. Może dla tego później chudła. każdy ma inny organizm. Ja pragnę w końcu dowiedzieć się czy ja również po kopenhaskiej będąc na diecie 1000 kalorii schudnę więcej. W końcu dieta 1000 kalorii to po prostu częstsze posiłki, mniejsze nie rozpychające żołądka. Jedzenie o określonych porach. Ale możesz jeść wszystko na co masz ochotę (starając się jednak przede wszystkim unikać węglowodanów i potraw tłustych). To chyba najlepsza i najmniej niszcząca żołądek i inne organy wewnętrzne dieta pod warunkiem że codziennie weźmiesz witaminy. Cieszę się strasznie to już piąty dzień nie myślałam że wytrzymam bez podjadania a jednak. To wspaniałe uczucie. A pomyśl jak znajomi i przyjaciele zobaczą jak schudłaś. Będą podziwiać a Tobie na pewno zrobi się wtedy miło. Która kobieta nie lubi słuchać komplementów. Idę zająć się moją rybką. Jeśli jeszcze będziesz miała jakieś pytania to w miarę możliwości zawsze chętnie odpowiem. Trzymaj się Kitty DAMY RADĘ :)
Pozdrawiam all
Angel-a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 69
Przepraszam najmocniej za błędy dziecko ogląda bajkę i je śniadanie i mam mały ekranik do pisania zrobiony ponieważ z jednego monitora korzystamy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
chciałam powtórzyc,ale po trzech dniach bardzo zle sie poczułam,trzesłam się z zimna pod wełnianym kocem!odpuściłam,bo nie wiem,czy to zwiazek mialo z dieta,czy nie.
Siadła produkcja hormonów tarczycowych, i tak dobrze, że po diecie, bo często siada juz na początku. Pomaga - nie zawsze - mix Kelp+wit.E+miłorząb japoński(np. Gingkofar)

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118
Ja właśnie zaraz zabieram się za rybkę :) Kurcze, a mi się wydaje że właśnie pieprz a przede wszystkim sól jest na kopenhaskiej zabroniona Dziś pierwszy raz poczułam głód, ale to dla tego,że załatwiałam cały dzień sprawy na mieście i dopiero na obiadek wróciłam. Jest mi ciągle ciepło,więc wszystko idzie zgodnie z planem. Ja mam do mojej idealnej wagi tylko 5-6kg do zrzucenia, więc niewiele. Dziś się zważyłam,ale dużego ubytku wagi nie widzę, ok 1kg. To pewnie dlatego,że nie mam nadwagi, tylko tu i ówdzie za dużo. Ale widzę dużą poprawę w wyglądzie sylwetki i skóry. Rano jak wstaj brzuch wygląda super, wszystko się pięknie wciąga i spadło mi bmi to mnie bardzo cieszy, ale nie ominie mnie po diecie ostry trening bo mam 26,1% tłuszczu a to stanowczo za dużo. Już teraz staram się ćwiczyć, wykupiłam karnet na basen. W lipcu lece do Włoch i chcę wyglądać pięknie w szortach
Pozdrawiam serdecznie
kitty..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Akurat sól zatrzymuje wodę, więc lepiej nie przesadzać, ale wszelkie przyprawy ziołowe są OK, zwłaszcza ostre, gdyż działają termogenicznie.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118
Dzięki za sprostowanie Mam jeszcze pytanie o parę żeczy czy mogę używać: czosnku świerzego, odrobiny musztardy do sałaty? Mam nadzieję,że to nie zaburzy skutków diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118
Aha i jeszcze jedno. Wiem,że szpinak mogę zastąpić brokułami, a czy mogę zjeść zamiast niego sałatę?
Na koniec żaliłam się bratu,że nie widzę takiej utraty wagi, jakiej bym chciała. Powiedział,że może to być wina tych 2 litrów wody, które staram się wypijać, prawda to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 290
zaglądam tu poczytać,a poniewaz jogger sie odezwał i to z odpowiedzia na moje watpliwości-to jeszcze raz zapytam.to dygotanie z zimna trzymało mnie cały wieczór,troche stracha napedzilo,ale minęło bez sladu...no własnie,czy faktycznie bez sladu?co znaczy,ze siadła produkcja hormonów tarczycy?czy to chwilowa była sytuacja,czy powinnam sie udac do lekarza?jogger,dobry człowieku,odpisz prosze,bo sie martwię.

dziewczyny,trzymajcie się.co do zamienników,to wołowinke bym zostawiła,czerwone miesko jest wazne w tej diecie.marchew zamienic mozna na czerwona papryke,a szpinak na brokuł,brukselkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118
Według mojej wagi po tygodniu diety mam 3kg mniej Jeszcze raz tyle i dopnę swego! Powodzenia wszystkim na diecie Damy radę!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta - 1. próba

Następny temat

pomooocy..potrzebuje oceny diety :)

WHEY premium