SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[BLOG] Czawaj - Dare to Dream

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 763117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2295 Napisanych postów 5807 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 218361
Popuri, bardzo mi miło, zapraszam

No, trochę mnie tu nie było, a wszystko przez urlop i ogólne zabieganie z tym związane, szczególnie wyjazdy i wizyty rodzinne Trening i micha jednak wciąż pilnowane, z lekkimi odstępstwami i elastycznością związanymi z nadal występującymi przewlekłymi problemami żołądkowymi...

Teraz trochę o nich- zachodzę w głowę skąd nagłe rewolucje, skoro wciąż jem praktycznie bez zmian. Jak to wygląda? Parę dni srak i lekki ból w podbrzuszu, następnie parę dni zatwardzenia i większy ból przy mostku. Potem chwila spokoju i na nowo. Obstawiam nerwicę żołądka (tak, jestem nerwowy i niestety wieloma błahostkami potrafię się przejąć, a ostatnio było sporo większych osobistych powodów). Zwykle na drugi dzień po kryzysyowej sytuacji się zaczyna, jest zależność potwierdzona 4 przypadkami w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Mogę winić również przesadzanie z kawą/pepsi- piłem dużo i często. Może nadwrażliwość jelita (mam w rodzinie)? Dziś jeszcze naszło mnie- zakwaszenie i przesada z podażą białka, wszak przyjmuję go tyle ile przy wadze niemal 20kg większej niż teraz. Daje to aż 3,2g/kgmc! Głupota. Czekam aż mój lekarz wróci z urlopu i udaję się na wizytę. Muszę wyeliminować poważne schorzenia wykonując szereg badań. Od kilku tyg podjąłem jednak doraźne działania- eliminacja kawy, mocnej herbaty i pepsi, orzeszków. Piję rumianek, koper włoski, miętę i melisę na mniejszy stres.

A od dziś dalsze zmiany- wjeżdża nieco odmieniona dieta, zakładająca mniejszą podaż białka (3,2g->2,4g), za to z większą ilością węgli w zamian. Wyrzuciłem białko w prochu, zostaje tylko to z pożywienia. Przy okazji- może problemem była laktoza?

DT


DNT


Nie ukrywam też, że nie pilnuję podaży warzyw- nie dziwota skąd zakwaszenie. Od dziś to się zmieni. Obserwuję i zobaczymy jak będzie dalej. Na tę chwilę żołądek ok, z rana wariował.

Ostatnie treningi udane, forma się trzyma. Po wyjeździe nawet mniej w pasie Spadła nieco siła na klatce i tricepsie- zaczyna pokutować priorytet na klatkę 2x w tyg. Jednak metoda działa- obserwuję znaczną poprawę w wyglądzie mięśni piersiowych! Łapcie parę zdjęć:

Z szatni na siłowni, na urlopie, sprzed tygodnia:




Kontrola z rana i trening z przyjaciółmi sprzed 2 dni:




Jutro klatka i plecy, w końcu zapodam Wam świeżą relację.
Jeśli znacie jakieś podobne przypadki z problemami żołądkowymi to piszcie sugestie, jak sobie radzicie, co Wam pomaga itp, będę wdzięczny
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403231
Ale masz lipnych, małych i słabych przyjaciół

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
Georgu w takim towarzystwie to na kinkgkonga bym wyszedł 187 cm i prawie 100 kg wagi

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 393 Wiek 51 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 48771
Znajomi ok choc wyraznie niektorym brakuje brody U Ciebie bardzo ladnie (piekny V shape) tylko jakos chudo sie robi, a moze to tylko moje subiektywne wrazenie, jestes pewny, ze nie lecisz z masy przez te srako-zatwardzenia? No i zeby ten stres poszedl sobie w diably, eh...
...
Napisał(a)
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10155 Napisanych postów 30041 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 610320
futro zgolone i od razu sylwetka jeszcze bardziej na plus ;)
...
Napisał(a)
Banan BOSS FORUM Doradca
Ekspert
Szacuny 11215 Napisanych postów 73002 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 962403
zdecydowanie jak Marian , wyglada to naprawde super
...
Napisał(a)
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10155 Napisanych postów 30041 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 610320
dlatego teraz tylko te problewmy ze zdrowiem ogarnac i wykorzystac niski bf% do budowy masy ;)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2295 Napisanych postów 5807 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 218361
Carmen, no robi się chudo, wrażenie prawidłowe, też mam takie Nachodziłem się na urlopie sporo, niby coś tam podjadłem, ale raczej wliczyłem w bilans i przez to jeszcze zeszło. Ale spokojnie, teraz w DT sięgam już 3500kcal (nie ukrywam, że czasem wpadną lody czy 2 kostki czekolady), zaś w DNT 2700kcal (dla mnie wciąż mało i głoduję wtedy, ale zawierzam Marianowi, że tak musi być). Waga lekko spadła, ale raczej nie przez żołądek- nie było sytuacji z ostrą biegunką, prędzej odwrotnie, a tu waga powinna iść w górę.

Obecny tydzień nie robiłem aerobów- jedynie wczoraj wskoczyłem na stepmila i odbyłem mały spacer (to przez te lody ). Jak pisałem wyżej- obciąłem białko na rzecz węgli w DT i DNT, więc w poniedziałek kontrola lustro/wymiary/waga pokaże co się dzieje Jednak moje osobiste wrażenie jest na plus- najbardziej cieszy mnie ciągły progres w budowie klatki.

Banan, Marian- dziękuję za bardzo motywujące mnie słowa Przyda się kop, bo trochę straciłem zapał- przez te kichy.

Od 3,4 dni żołądek milczy i zdaje się wszystko w normie. Wyrzuciłem ryż na rzecz ziemniaków i kasz, oraz nie tykam białka w prochu. Przyda się mała odmiana. Do tego znacznie więcej warzyw i częstsza wymiana źródeł białka. Może być i tak, że pokutuje jałowa nudna dieta.

Pora na wypiski, bo są zaległości!

13.09.2016

Dieta:
Tak, jak opisałem wyżej. Przede wszystkim większa różnorodność i wjazd dużej ilości warzyw, szczególnie w DNT.

Suplementy:
Witaminy i minerały bez zmian. Białko out, mono nie biorę już 2tyg, zostaję przy beta-alaninie, 3g przed treningiem.

KLATKA(ciężko)+PLECY


Komentarz:
Ostatni ciężki trening klatki był średnio udany, na wyjeździe. Sporo siły straciłem tam na ustawienie sztangielek, przez zbyt wysoką jak dla mnie ławkę i brak oparcia na stopy (przyzwyczaiłem się wyciskać z nogami w górze, na jakiejś podstawce, ze względu na plecy). Teraz było już ok, przy czym czuć, że klatka staje się powoli coraz słabsza. Jestem jednak na to gotowy- 2 treningi w tygodniu i spory wycisk jaki dostaje musi odbić się na jej mocy. Najważniejsze, że wygląd piersiowych poprawia się z treningu na trening, a taki był cel. Plecy wciąż mocne, przywiesiłem 10kg przy podciąganiu i muszę przyznać, że odczucia i praca mięśni bardzo dobra. Na nast dzień spore zakwasy w obrębie obłych. Wiosła w normie, bardzo dobre czucie. Tu mała nowość- zaczynam ostrożną pracę nad prostownikami- wykonałem 3s po 15powt zwykłej kołyski, czyli unoszeń korpusu, leżąc na brzuchu, na ziemi z zablokowanymi nogami. Był lekki dyskomfort, ale mięśnie muszę wzmocnić. Aerobów był brak.

Jutro reszta wypisek z tego tygodnia, ale było naprawdę dobrze i owocnie


Zmieniony przez - Czawaj w dniu 2016-09-17 11:10:13
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7053 Napisanych postów 63257 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787423
Panie kolego co tam u Ciebie słychać ? Dziennik umarł czy jest forma kosa i nie chcesz się chwalić
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa mięśni brzucha - ćwiczenia

Następny temat

Trening brzucha-- problem z ksztaltem

electro
Polecane artykuły