SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Czawaj - Dare to Dream

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 713279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217564
Hehe, przynajmniej sie ruch w dzienniku zrobil przez to moje niedoyebanie

Dzieki Panowie za sugestie, nie mowie nie, ale to jest szerszy temat. Po pierwsze musze sie ogarnac sam i znow odnalezc w tym radosc. Znalezc zloty srodek, bo zauwazylem, ze troche za duzo tej kulturystyki bylo i jest w moim zyciu. A niestety, zdrowia na poswiecenie sie temu tak, jakbym chcial, nie mam. Mam na mysli plecy.

A jak nie moge trenowac na 100% (tzn moge, co potem okupuje bolami przez tygodnie), to nie wiem czy jest sens bawic sie w bombe, nawet biorac pod uwage aspekt komfortu zycia. W zasadzie to jedynie on wchodzi tu w gre, bo nie wiem, czy finalnie chcialbym manipulowac w tym wszystkim tylko dla lepszej klatki i bicepsa na plazy

Niemniej jednak w koncu badania wypada zrobic i zrobie, po wyplacie. Zapytam Mariana, jakie dokladnie wykonac. Jesli faktycznie tesc lezy i kwiczy, bedziemy myslec, co dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Tomek ten złoty środek trzeba znaleźć bo jednak przy problemach ze zdrowiem nie da się trenować na 100%, a z drugiej strony nie da się zrezygnować z pasji tak po prostu
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Tak mnie czasami zastanawiało, macie już wieloletni czas, co w momencie gdy okaże się, że doszliście już na siłowni do takiego momentu, że nie będziecie mogli już progresować w ćwiczeniach? Taka sytuacja jest możliwa, że już dojdziecie do momentu, że już więcej nie wyciśniecie czy możecie powoli, ale w nieskończoność iść do przodu? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Progres też jest zwiazany z wiekiem wiadomo będziesz miał 50 lat to nie bedziesz dzwigał jakbyś miał 20 kilka.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 95 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7269
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Ootoris
Tak mnie czasami zastanawiało, macie już wieloletni czas, co w momencie gdy okaże się, że doszliście już na siłowni do takiego momentu, że nie będziecie mogli już progresować w ćwiczeniach? Taka sytuacja jest możliwa, że już dojdziecie do momentu, że już więcej nie wyciśniecie czy możecie powoli, ale w nieskończoność iść do przodu? :)

jeśli mówimy o rozsądnym podejściu do treningu siłowego to zawsze musi być periodyzacja, oraz umieszczone w nim okresie deloadu czyli obniżenia CM albo objętości treningowej. To jest konieczne do progresu, żeby zachodziła tzw. nadkompensacja

Czawaj mądre podejście, trzeba czerpać jak najwięcej dobrego i nic zbytnim kosztem zdrowia właśnie bo to zawsze się zemści
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217564
Ootoris, zawsze można skupić się na poprawianiu słabych punktów, pracowaniu nad jakością czy jeszcze lepszym docięciem

Anubis, na pewno pamiętasz Krzycha666- jakbym go nie znał, to pewnie zgodziłbym się z tym, co napisałeś Ale niedługo może sam Krzych zrobi tu wejście smoka

Luki, witam i zapraszam!

Krystian, dokładnie tak, choć czasem ciężko utrzymac to w ryzach

--------------------------------------------

Kurva, ile mnie tu nie było... a jakby tydzień minął Jakby coś, to żyję- ba, nawet zrobię jakąś tam wpiskę! Co się dzieje? Nic wielkiego- motywacyjna sinusoida- raz jest dobrze, innym razem zjazd. Za dużo było tego wszystkiego- filmiki na YT, rozmowy o treningach, w kółko kulturyści na osi czasu... w pewnym momencie coś pękło i zacząłem unikać tematu. No, poza najważniejszym- treningiem i dietą (choć dość luźną). Bo poza aspektem psychicznym, fizycznie trzymam się nad wyraz dobrze- mamy 2/3 okresu masowego za sobą, coś tam rośnie powoli i ubija się, plecy dość OK- więc żal mi było robić przerwy. Szczegóły poniżej:


MASA
Tydzień 9

DT 1 - 26.03.2019
W końcu wstałem w miarę zwarty i gotowy- ostatnie poranki to 30-60min zwlekanie się z łóżka, zjedzenie śniadania i o ile nie idę do pracy, to powrót na sofę i leżenie kolejną godzinę...

Pomiary:
Napiszę może jak to wygląda względem początku masy, ogólnie mówiąc idzie stopniowo i miarowo:

Najlepsze, że połowa z tego wskoczyła dopiero 2tyg temu, tak to stało w miejscu i oscylowało Bardzo poprawiłem też 2głowy uda i do tej pory, w te 2 miesiące w udzie przyszło prawie 3cm, pokaże to na jakiś zdjęciach za niedługo, póki co takie z dziś rana +filmik z treningu i kilka z ostatnich dni:












Tak wyglądają teraz kalorie i mniej więcej dieta- mniej więcej, bo znacie moje posiłki, nawet ich nie będę już wklejał bo nuda, no dobra, może ze 3

DT: 4800kcal B280 WW700 T90

DNT: 3230kcal B230 WW240 T150





Kalorie robią robotę, dodawane stopniowo, wchodzą sprawnie Cardio robię, 4x25, inaczej ciężko byłoby utrzymać metabolizm na dobrym poziomie.


Do stałego zestawu dorzuciłem z rana:
debutir x2
san probi super formula x2



Ogólnie- plan sprawdza się całkiem nieźle, to przeplatanie intensywności- raz zwykła rampa, innym razem regresy i dodatkowe powtórzenia. Ciężko mi jednak utrzymać 4dni w tygodniu z treningiem, więc niewykluczone, że wrócę do dawnych 3dni. Siła rosła sprawnie, teraz już znacznie wolniej, gdzieniegdzie musiałem się cofnąć.

Dziś była klatka, poszło nieźle, lepiej jak tydzień temu, choć inna rozpiska. Na razie jednak nie zdaję relacji bo nie mam weny- muszę wrócić na forum i się rozkręcić


Zmieniony przez - Czawaj w dniu 2019-03-26 15:11:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11397 Napisanych postów 72680 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958534
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10651 Napisanych postów 30008 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609940
i nawet się ma dobrze :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Dobrze, że się odezwałeś bo przynajmniej wiemy, że forma się trzyma i wszystko w porządku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa mięśni brzucha - ćwiczenia

Następny temat

Trening brzucha-- problem z ksztaltem

WHEY premium