SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krawat/DZIENNIK-cel zdrowe stawy by WODYN/kolejne 100 kg w serii glównej str.95

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 121119

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1015 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
Mam na myśli wszystkie tłuszcze nasycone, jednonienasycone i całą tą resztę, która nie jest wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Przy treningu lekkoatletycznym, a także przy zwykłym zdrowym odżywianiu, to wychodzi tylko na zdrowie. Pewnie trochę inaczej sprawa przedstawia się przy treningu "na masę", ale on jest niejako z definicji nienaturalny i w związku z tym rządzi się swoimi prawami.

Nigdy nie myśl o drugim miejscu.
VEGE POWER!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Tommo napisz mi jakie powinno byc dziennie spozycie tych wszystkich wimamin ktore wymieniales? Czyli C, b12, magnes, potas itd. Bo mam troche takich witaminek dla kobiet w ciąży i tam jest praktycznie wszystko w bardzo duzych dawkach.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1015 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
Witaminy B12 nie da się przedawkować, tak że wszystko powyżej 100% wchodzi. Ja na przykład wchłaniam 10 000% dziennie. Magnez - najlepiej ze zdrowego żarcia, jeśli już musisz z tabletek - mleczan magnezu + witamina B6 najlepiej się wchłania. Dobrze jest czasem łyknąć witaminę B complex, jeśli ćwiczysz dość intensywnie, ale to raczej z kwasem foliowym (nadmiar witamin z grupy B wypłukuje kwas foliowy, zresztą nadmiar jednej witaminy z tej grupy powoduje wypłukanie pozostałych). Zwróć uwagę, że we wszystkich witaminach dla sportowców masz końskie dawki witamin z grupy B.

Z cynkiem lepiej się nie bawić suplementami, jego nadmiar wypłukuje miedź - chyba, że koniecznie chcesz, wtedy załatw sobie preparat typu cynk + miedź.

Potas - absolutnie NIE z suplementów. Jego jest aż nadto w warzywach i owocach.

W zasadzie z supli to dość ważny będzie jeszcze chyba tylko jod, zwłaszcza że nie jesz ryb morskich.

No i omega 3 / 6, tutaj po prostu zjadaj orzechy włoskie, kilkanaście dziennie starczy. Jeśli ich nie lubisz albo masz alergię, ziarna roślin oleistych mają ogromniaste ilości tych kwasów.

Zwracam tu uwagę szczególnie na ziarno konopi, które ma idealne proporcje omega 3 do 6, posiada w składzie GLA - aktywną formę omega 6, bardzo cenną, a co więcej - ma wręcz doskonały skład aminokwasowy. Ziarno do kupienia w sklepach z karmą dla ptaków, chociaż nie wiem jak z czystością chemiczną pokarmu z takiego źródła.

Nigdy nie myśl o drugim miejscu.
VEGE POWER!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ja mam takie cos:
http://apteka.mediweb.pl/72359,vitrum-prevital-100-tabletek.html
Wyglada niezle.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1015 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
Niezłe dla kobiet w ciąży. Dla sportowców - za dużo żelaza, za dużo kwasu foliowego (chociaż nie powinien zaszkodzić, ale można po takiej ilości mieć np lekką bezsenność czy leciutko utrudnioną regenerację), kosmicznie wysokie wartości cynku przy kompletnym braku miedzi - miesiąc na takich tabletkach grozi lekką anemią.

W sumie gratuluję firmie która produkuje tabletki z jednorazową dawką 15 mg cynku i 0,0 mg miedzi.

Nigdy nie myśl o drugim miejscu.
VEGE POWER!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Pobiore przez 2 tygodnie i pozniej przerwa:)

Źródła miedzi w pokarmach [edytuj]

* nasiona słonecznika
* nasiona soi
* orzechy
* płatki owsiane
* wątroba
* suche nasiona roślin strączkowych,
* pieczywo ciemne
* kasza
* ryby
* podroby
* warzywa (dynia, cykoria)
* owoce (cytryny, agrest, maliny, morele)

Jem codziennie kaszke gotowane z platkami owsianymi, morelami itp takze miedzi troche dostarczam. Tak samo codzienie ciemne pieczywo, makaron.

Kurde chyba mam braki wit b od gdzies z miesiac albo i dluzej mam mega zajady i w ogole nie przechodza. A zawsze jak mialem to tydzien i mijalo :/

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-15 22:45:17

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-15 22:49:37

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1015 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
No, braki witamin z grupy B. Ich jest bardzo dużo, ale działają synergiczne, tzn muszą być wszystkie razem żeby to miało sens, jedna wspomaga działanie drugiej. Jeśli masz jednej zbyt wiele w diecie a za mało innych (najczęściej dieta zbyt jednostronna, gdy ciągle jesz jedno i to samo), pojawiają się problemy. Jedna z witamin z grupy B jest stosunkowo rzadko spotykana w oczyszczonej żywności wegetariańskiej, już nie pamiętam teraz która.

Radą jest jak mówiłem zastąpienie tłuszcz i kalorii które z niego otrzymujesz, zróżnicowaną żywnością - zboża z pełnego przemiału, ryż brązowy, a przede wszystkim świeże warzywa i owoce. A doraźnie kup sobie witaminę B complex, za 3 zł masz tabletek na miesiąc. Na początek 2-3 dziennie, potem po jednej - jak na ulotce.

Nigdy nie myśl o drugim miejscu.
VEGE POWER!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
WODYN jak mozesz to zajzyj na 7 strone, wypowiedzi nr 5 i 6 patrzac od samego dołu strony. Dalem tam kilka pytan i filmiki z treningu klatki.

Teraz jeszcze daje filmik jak dzis robilem HIGH PULL:
http://pl.



Najpierw w czasie rozgrzewki robilem tak ze ciagnelem sztange do mostka, a ruch powrotny szedl juz swobodnie od razu w doł. troche zaczal mnie bolec lewy bark i kregoslup.
Tak jak tu na filmiku:
http://pl.



I postanowilem troche zmienic wykonanie tego cwiczenia bo widzialem ze mozna je wykonywac na dwa sposoby.

Cwiczenie glowne juz robilem tak ze w czasie powrotu zwalnialem ruch sztangi i zatrzymywalem na chwilke na udach i pozniej dalej powolutku szla na podloge. Tak jak widac na pierwszym filmiku.

Ciezar w serii glownej byl o 5 kg wiekszy niz na okstatnim treningu czyli wynosil 35 kg.
Pewnie poszlo by wiecej ale narazie wole nie szalec jak nie do konca dobrze jest z technika.

Nie wiem czy dalej nie robie tego cwiczenia za wolno?

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-16 18:30:12

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-16 18:30:28

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-16 18:46:41

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-16 18:47:15

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-16 18:50:18

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1696
Technika w high pull koszmarna! Po co się odchylasz tak na końcu chcesz kręgosłup połamać?? Za wolno przede wszystkim to ma być szarpnięcie. Wstajesz jak do martwego ciągu tylko szybciej potem ciągniesz jak przy szrugusie do tego robisz wspięcie na palce sztanga nabiera rozpędu i dociągasz rękoma tak jak na filmiku np. przyjrzyj sie po koleji każdej fazie i zrozumiesz.
W sumie nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem jeśli nie niech mnie ktoś poprawi ale tak czy inaczej zdecydowanie za wolno.
Pozdrawiam i życze powodzenia w walce z bólem w stawach wiem jak to jest bo też mi dokuczają ale w mniejszym stopniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
No widze te błędy, ale sam nie wiem czy to dla mnie najlepsze cwiczenie.
Jednak lepiej sie czuje po tych ciezkich krotko zakresowych. Moge tam caly czas kontrolowac ruch. Ruch jest wmiare wolny i krotki i barki po nich nic nie bola.
A te jest takie dynamiczne i wlasnie jeszcze do teraz czuje lewy bark.
Zobaczymy co WODYN odpowie.
Moze trzeba bedzie zmienic to cwiczenie:/?

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-16 19:40:14

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

co robie nie tak...

WHEY premium