SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krawat/DZIENNIK-cel zdrowe stawy by WODYN/kolejne 100 kg w serii glównej str.95

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 121161

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Środowy trening.
1.boczne bary ciężko: HIGH PULL
- robiłem to do pempka (w nastepnym temacie dam filmiki)

Rozgrzewka
7p-10kg
5-12,5
3-15
3-17,5
3-20
3-22,5
3-25
3-27,5
Seria głowna - 30kg x 7p,7,7
(wyszly 2 s rozgrzewkowe miej gdyz na 30 kg szlo juz dosc ciezko a zalozylem sobie ze bede robil na 35)

O KURKA

MOGE ZAAKCEPTOWAC ZE MASZ NISKI POZIOM SILY CZY DYNAMIKI
ALE CIEAR 30KG NIE JEST TAKI CIEZKI

PO OBEJRENIU FILMIKU SPRAWDZILO IE TO CO PODEJRZEWALEM - ROBILESTO JAK SLIMAK

TO NIE BODYBUILDING DLA POCZATKUJACYCH, WLOZ W TO NIECO POWERA

ZROB 2 RAZY SZYBCIEJ A 50 POJDZIE, I TO WYZEJ NIZ TO "COS"


-------------------
3.grzbiet ciężko:


A GDZIE CWICZENIE NR 2 ???????


odrywanie polsztangi od ziemi jednorącz
- odrywalem sztange na ok 10-15 cm
Rozgrzewka
7p - 10kg
5-12,5
3-15
3-17,5
3-20
3-22,5

Seria glowna 25 kg x 7p,7,7



TU TEZ JESTEM W STANIE ZAAKCEPTOWAC POCZATKOWY BRAK SILY
ALE ZNOW PO OBEJRZENIU FILMU WIDZE ZE ZAMIAST ZROBICODRYWANIESZTANGI PROBOJESZ WIOSLOWAC

POZA TYM JAK JUZ PROBOJESZ WIOSLOWAC TO WIOSLUJ NAJSZERSZYMI I CZWWOROBOCZNYMI A NIE ZGINZAMI RAMION

OBEJRZALEM FILMIK I WIDZE JASNO ZE NASTEPNYM RAZEM POJDZIE LUZEM 30KG

ALE ZA KILKA TYGODNI POWIEDZMY ZE ZROWNAJ CIEZAR Z CW NR 1


WAZNE - ODRYWAJ OD POMOSTU NA 2,5-5CM A NIE NA 10-15 CM

-------------------
4. boczne bary lekko: unoszenie sztangielek bokiem
3s x 7p x 5kg


POWIEDZMY ZE MOZE BYC NIECO WYZEJ JESLI BARKI POZWALAJA
--------------------
7. grzbiet lekko: wiosłowanie sztangą szeroko nachwytem
3s x 7p x 20 kg


WIDAC NIGDY SIE WIOSLA NIE WYUCZYLES
WIOSLUJESZ BICEPSAMI - WIDAC PO ZGIETYCH LOKCIACH W UJECIU BOCZNYM
WIOSLUJESZ DO KATY ZAMIAST DO PODBRZUSZ
NIE DOTYKASZ UD W CALYM ZAKRESIE RUCHU

ZATWIEJ TYCH RZECZY SIE NAUCZYSZ JAK ZROBISZ WIOSLOWANIE PODCHWYTEM I WASKO, WIEC TU MALA ZMIANA W "KOSMETYCE" TRENINGU

W T6YM CW OCZYWISCIE POWOLI BO JEST TO CW DODATKOWE, POWER MIAL BYC UZYTY W CW NR 3
__________________________________________
WODYN taka sprawa odrazu szczerze mowie ze nie dam czasowo rady robic na jednym treningu tych wszystkich cwiczen co planowalem.

MASZ SLABA KONDYCJE CZY CO?
TAKIE CIEZARY NIE WYMAGAJA PRZERW OD CZLOWIEKA Z NORMALNA POJEMNOSCIA PLUC


Dzis zrobilem 2 cwiczenia ciezko i 2 lekko i wyszlo ok 1,5 h.
Tylko to jeszcze ok. Wiecej poprostu nie dam rady!!

NO NIE DO WIARY

4 DNI W TYGODNIUINIE ROZWIAZA WIEC SPRAWY

JESI CWICZYSZ W ZWOLNIONYM TEMPUIE TO ZNACZY ZE POWINIENES ZA TO KROCEJ ODPOCZYWAC POMIEDZY SERIAMI

JESLI TO WINA ORGANIZACJI WSPOLCWICZACYCJ
I POD WARUNKIEM ZECWICZYSZ W PIWNICY
I POD WARUNKIEM ZE POWAZNIE PODEJDZIESZ DO ZROBIENIA POWZNYCH STOJAKOW Z REGULACJA I ZABEZPIECZENIAMI (SQUAT CAGE)

TO MOGE PRZEROBIC PLAN NA CODZIENNY

WOWCZAS BEDZIESZ MUSIAL WYROBIC SIE W 15-30 MINUT Z CW GLOWNYM I W 5-1 MIN Z CW POMOCNICZYM

BEDZIE WIEC 1 CW CIEZKIE I 1-2 LEKKIE DANEGO DNIA

ALE JESLI ODPOCZYWASZ DLUGO
NA TAKIM PLANIE TO NIE MA WIELKICH SZANS NA PRZYROSTY



Dasz rade mi to rozpisac na 4 dni treningowe.Tzn chodzi mi zeby te 3 dni rozpisac na 4 a nie pn i śrd :)
Tak zeby bylo wlasnie na jednym treningu 2 ciezkie cwiczenia i 2-3 lekko????????????????

TA, JESLI JUZ TERAZ MASZ TAKIE PRZERWY TO PRZY CIEZARACH 300KG BEDA PO 30 MINUT ??

BO POJEMNOSCI TLENOWEJ NIE ZWIEKSZYSZ SPECJALNIE

ROZGRZEWKA MA MALO POWTORZEN W KROTKIM ZAKERESIE- WLASNIE PO TO BY NIE MIEC WYMOWKI DO DLUGICH PODPOCZYNKOW

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 1451 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31117
high pull przedewszystkim to ma być DYNAMICZNIE!!!!!!!!!!!

pooglądaj filmy w necie !!!

tutaj masz akurat w wersji rwaniowej czyli max szeroki chwyt, ale technika taka sama aby nie musisz chwytać aż tak szeroko




tutaj jeszcze jeden filmik




Zmieniony przez - Jarot09 w dniu 2008-12-10 16:20:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
O KURKA

MOGE ZAAKCEPTOWAC ZE MASZ NISKI POZIOM SILY CZY DYNAMIKI
ALE CIEAR 30KG NIE JEST TAKI CIEZKI

PO OBEJRENIU FILMIKU SPRAWDZILO IE TO CO PODEJRZEWALEM - ROBILESTO JAK SLIMAK

TO NIE BODYBUILDING DLA POCZATKUJACYCH, WLOZ W TO NIECO POWERA

ZROB 2 RAZY SZYBCIEJ A 50 POJDZIE, I TO WYZEJ NIZ TO "COS"


-------- Nie mam wcale jakos strasznie niskiego poziomu siły czy dynamiki. Myslalem ze tak trzeba:)

Ok na nastepnym treningu bedzie szybciej, i sztange bede trzymal wezej.

___________________________________
A GDZIE CWICZENIE NR 2 ???????
------- ten trening odbyl sie u mnie w domu na strychu gdzie mialem dostep tylko do sztangi i hantli.

____________________________________

TU TEZ JESTEM W STANIE ZAAKCEPTOWAC POCZATKOWY BRAK SILY
ALE ZNOW PO OBEJRZENIU FILMU WIDZE ZE ZAMIAST ZROBICODRYWANIESZTANGI PROBOJESZ WIOSLOWAC

POZA TYM JAK JUZ PROBOJESZ WIOSLOWAC TO WIOSLUJ NAJSZERSZYMI I CZWWOROBOCZNYMI A NIE ZGINZAMI RAMION

OBEJRZALEM FILMIK I WIDZE JASNO ZE NASTEPNYM RAZEM POJDZIE LUZEM 30KG

ALE ZA KILKA TYGODNI POWIEDZMY ZE ZROWNAJ CIEZAR Z CW NR 1
WAZNE - ODRYWAJ OD POMOSTU NA 2,5-5CM A NIE NA 10-15 CM


--------- No dokladnie, bo ja dzis nic plecow nie czuje tylko bice :].
Juz rozumiem ze to ma byc odrywanie sztangi. Poprostu ciagne sztange bez zadnego zginania w bicepsie, caly czas reka prosta w lokciu.
_______________________________________
WIDAC NIGDY SIE WIOSLA NIE WYUCZYLES
WIOSLUJESZ BICEPSAMI - WIDAC PO ZGIETYCH LOKCIACH W UJECIU BOCZNYM
WIOSLUJESZ DO KATY ZAMIAST DO PODBRZUSZ
NIE DOTYKASZ UD W CALYM ZAKRESIE RUCHU

ZATWIEJ TYCH RZECZY SIE NAUCZYSZ JAK ZROBISZ WIOSLOWANIE PODCHWYTEM I WASKO, WIEC TU MALA ZMIANA W "KOSMETYCE" TRENINGU

W T6YM CW OCZYWISCIE POWOLI BO JEST TO CW DODATKOWE, POWER MIAL BYC UZYTY W CW NR 3

------------- ok przyjalem, wprowadze zmiany.
_________________________________________
MASZ SLABA KONDYCJE CZY CO?
TAKIE CIEZARY NIE WYMAGAJA PRZERW OD CZLOWIEKA Z NORMALNA POJEMNOSCIA PLUC

---------- pojemnosc płuc mam ok 500-1000 ml wieksza od normy czyli chyba nie jest tak zle?
Zreszta co to ma do tego:)?
Przeciez to nie trening tlenowy.
____________________________________________

NO NIE DO WIARY

4 DNI W TYGODNIUINIE ROZWIAZA WIEC SPRAWY

JESI CWICZYSZ W ZWOLNIONYM TEMPUIE TO ZNACZY ZE POWINIENES ZA TO KROCEJ ODPOCZYWAC POMIEDZY SERIAMI

-------------------- czyli ile czasu przy treningu jak teraz powinienem wykonywac wszystkie serie rozgrzewkowe i czesc glowna dla cwiczenia ciezkiego?

JESLI TO WINA ORGANIZACJI WSPOLCWICZACYCJ
I POD WARUNKIEM ZECWICZYSZ W PIWNICY
I POD WARUNKIEM ZE POWAZNIE PODEJDZIESZ DO ZROBIENIA POWZNYCH STOJAKOW Z REGULACJA I ZABEZPIECZENIAMI (SQUAT CAGE)

TO MOGE PRZEROBIC PLAN NA CODZIENNY

WOWCZAS BEDZIESZ MUSIAL WYROBIC SIE W 15-30 MINUT Z CW GLOWNYM I W 5-1 MIN Z CW POMOCNICZYM

-------------------No ale wlasnie kazde cwiczenie glowne zajmuje mi ok 25-30 min.

Co do squat cage to jeszcze nie wiem czy mial bym gdzie to pozstawic. Bo ja juz nie mieszkam z rodzicami tylko w bloku.

Stojaki to mi by kolezka bez problemu przerobil tak ze nawet nie drgna i bez problemu zrobi dluzsze widelki. Jak pisalem pracuje zawodowo jako spawacz.

Ale w zasadzie to czy to taki duzy problem tak to poustawiac zeby ten sam trening co teraz jest w 3 dniach byl w 4?

BEDZIE WIEC 1 CW CIEZKIE I 1-2 LEKKIE DANEGO DNIA

ALE JESLI ODPOCZYWASZ DLUGO NA TAKIM PLANIE TO NIE MA WIELKICH SZANS NA PRZYROSTY

----------- hmm nie wiem czy dlugo? Ale midzy seriami czy dniami? Na strasznie wielkich przyrostach mi nie zalezy!! Chodzi mi glownie o sprawnosc stawow i sciegien.
_________________________________________
TA, JESLI JUZ TERAZ MASZ TAKIE PRZERWY TO PRZY CIEZARACH 300KG BEDA PO 30 MINUT ??

BO POJEMNOSCI TLENOWEJ NIE ZWIEKSZYSZ SPECJALNIE

ROZGRZEWKA MA MALO POWTORZEN W KROTKIM ZAKERESIE- WLASNIE PO TO BY NIE MIEC WYMOWKI DO DLUGICH PODPOCZYNKOW

------------------ ok ile czasu ma trwać w sumie 1 ciezki cwiczenie wraz z cala rozgrzewka??

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-10 19:01:23

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-10 22:17:19

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-12-10 22:17:55

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
WODYN kilka szybkich pytan.
1. Ile czasu wg Ciebie powinno mi sie schodzic na jedno ciezkie cwiczenie wraz z ze wszystkimi seriami rozgrzewkowymi?
Mi wychodzi ok 20-30 min?

2. Czy to naprawde ciezko bedzie rozpisac te 3 dni treningowe na 4?

3. Sluchaj a moze jeszcze inny patent.
Moze bym robil tak ze jednego dnia robie tylko i wylacznie jedno ciezkie cwiczenie (oczywiscie z cala rozgrzewka) i do tego tylko lekkie cwiczenia ktore sa z tej samej grupy miesniowej co ciezkie.

czyli danego dnia robie np tylko high pull i unoszenie bokiem hantli?

Oczywiscie wtedy nie bylo by zadnego rozpisywania na tygodniowke tylko po kolei bym lecial z treningami.

W ten sposob mogl bym cwiczyc nawet 4-5 x w tyg. Moj problem z czasem nie bierze sie z lenistwa tylko z braku czasu na wyjscia na 2-3 h na silownie. A tyle mi potrzeba teraz w sumie od wyjscia z domu do powrotu.

Mi by o wiele bardziej pasowalo zajechac od razu po pracy na godzine na silke niz wychodzic wieczorem i tracic jak juz pisalem 2-3 h.

4.boczne bary ciężko: HIGH PULL - rozumiem ze ja sztange trzymalem za szeroko, powinno byc na szerokosc ramion lub nawet wezej??

5. odrywanie polsztangi od ziemi jednorącz - rozumiem ze odrywanie polega na oderwaniu sztangi reka prosta w lokciu na te 2,5-5 cm?

6. wiosłowanie sztangą szeroko nachwytem - czy zmiana na wasko podchwytem nie wplynie negatywnie na moje stawy?? rozumiem ze w calym zakresie ruchu sztanga chodzi po udach, sztanga konczy ruch podbrzuszu a nie na klacie.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Dzisiejszy trening.
1. klatka ciezko dociskanie na skosie
7p x 25kg
5x27,5
3x30
3x32,5
3x35
3x37,5
3x40
3x42,5
3x45
3x47,5
i serie glowne 50 kg x 7p,7,7
Poszlo bardzo lekko.

http://pl.



2. wyciskanie hantli w skosie mlotkowo
3s x 7p x 6-7 kg
Przy tym cwiczeniu zaczal mnie ostro bolec prawy lokiec po zewn stronie. Mozliwe ze troche za nisko lezalem na lawce. Pozniej jak sie w 3 serii posunelem do gory to troche mniej bolal. Ale to i tak troche dziwne. Film z 3 serii.
http://pl.




3. opuszczanie sie na lawce
3sx7p
Dosc lekko mi to szlo. Lokiec dalej troche bolal ale boli i do teraz takze ciezko powiedziec jak wrazenia po tym cwiczeniu.

http://pl.


Przypuszczam ze za nisko sie opuszczalem:)

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1015 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
Zostałem zaproszony w temacie Wodyna odnośnie problemów ze stawami na diecie wegetariańskiej, więc jestem :D

Trzy pytania

Po pierwsze, czy stawy "strzelają"

Druga rzecz, czy stosujesz jakieś suple diety wegetariańskiej - wiadomo, że np jest dość uboga w witaminę B12 (chyba, że jesz
w sposób naturalny)

Trzecia sprawa - masz wyniki krwi i moczu? Chodzi zwłaszcza o kreatynę, kwas moczowy, próby wątrobowe, badanie ogólne moczu.

Ogólnie problemy mogą być wywołane 2 sprawami.

Pierwsza, to zniszczenie stawów wywołane np złą dietą w przeszłości, złymi ćwiczeniami etc. Tu jest problem, bo uszkodzeń tego typu raczej nie da się cofnąć. Można co prawda kupić "szlifowanie" stawów, zabieg chirurgiczny, dość drogi ale w miarę skuteczny, tyle że to jest raczej zalecane zawodowym sportowcom.

Druga ewentualna przyczyna, to błędy w diecie - tu może być odpowiedzialny brak np magnezu, witaminy D, nadmiar białka i co za tym idzie zakwaszenie organizmu i wiele, wiele innych czynników.

Pomijam tutaj takie ewentualne przyczyny, jak np schorzenia bakteryjne czy autoimmunologiczne stawów, typu borelioza, chlamydioza, bartonelloza czy RZS - to jest problem dla lekarza, nie dla znajomych z forum :D

Póki się nie ustali CO jest przyczyną problemów, nie ma co kombinować z "dobrymi radami".

Nigdy nie myśl o drugim miejscu.
VEGE POWER!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
1. strzelaja :) Glownie lokcie.

2. suple? zadnych:)
b12? hmm jem srednio 2 jajka dziennie.

3. no jakis czas temu badalem. Wszystko zawsze bylo idealnie.

No wlasnie stawy "zniszczone" glownie bledyn treningiem, chyba za duza iloscia rozciagania. ogolnie studiami na wychowaniu fizycznym. Byl moment ze rano wstawalem i wszystkie stawy byly sztywne i bardzo boloce.

Jestem juz troche czasu po zakoczniu studiow i jest lepiej.
Ale czasami cos jeszcze dokucza.

Zadnych chorob nie mam:)

Mi nie chodzi tyle o rady co jest przyczyna bo to sie sam domyslam:)

Chodzi mi o rady co i jak jesc przy diecie wegetarianskiej, zeby byc zdrowym, sprawnym i nie miec problemow ze stawami:)

Ogolnie to licze ze pomoze mi trening od WOdyna po dostosowaniu go do moich potrzeb.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8043
kiedy przysiady i martwy?

nie ma to jak dobry zgon

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Po niedzieli:).

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

co robie nie tak...

WHEY premium