SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krawat/DZIENNIK-cel zdrowe stawy by WODYN/kolejne 100 kg w serii glównej str.95

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 121117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
NOWY , łatwiejszy algorytm rozgrzewek

zaczynasz od ok 20% ciezaru docelowego, wynik zaokraglasz do wielokrotnosci 10tki np 40



co serie dokładasz X kg robiac po 3 powt


na ostatnim ciezarku masz juz 3 serie ze stałym ciezarem po 7 powt



X=2,5 jesli ciezar planowany jest ponizej 50kg
X=5 jesli ciezar docelowy jest z przedziału 50-100kg
X=10 jesli ciezar docelowy jest z przedziału 100-200kg





na nastepnym takim samym treningu zwiekszasz wartosc ciezaru poczatkowego o 0,5*X , tzw przesuwanie progresji co mozesz zauwazyc w kazdym prowadzonym przeze mnie dzienniku

wyjatkiem sa cwiczenia gdzie masz ciezar docelowy ponizej 50kg

na kolejnym takim samym trenigu znow wracasz do wielokrotnosci 10tki jako ciezaru poczatkowego [progresja sie "odsuwa"]

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Postanowiłem że robie tydzien wolnego - wogóle nie przechodzi mi bol nadgarstka (boli glownie w tych dwóch miejscach co zaznaczyłem na czerwono) - bede teraz kilka dni smarował naklofen gelem i altacetem na zmiane i mam nadzieje że pomoże.

tydzien przerwy to zły pomysł, nozesz spedzic ten czas na ustalaniu jak chwytac sztange


Za tydzien mam zamiar zmienic technike wykonywania koncowki uginania na biceps siedzac - bede robic stojac i troche obnize poczatkowa wysokosc sztangi.

pisze "kombinuj z chwytem" a tymczasem kombinujesz z kregosłupem i łokciami

nadgarski sa troche blizej dłoni
_____________________________

___________________
Offtop - zastanawiam sie czy na lewą ręke w "początkowa faza wiosłowania jednorącz" nie dawać z 2,5 kg mniej w seriach glownych niz na prawa? Bo ciezej szlo, i dzis boli lewy biceps a prawy nic. A moze to z drugiej strony dobrze bo sily sie wyrownaja ?


baaardzo zły pomysł, tylko powiekszysz nierownowage


offtop2 - chyba dalej z moja technika wioslowania jest nie za bardzo bo jedyne co czulem na 2 dzien po cwiczeniu to prostowniki i bicepsy

o ja pier..


no ale weź mi napisz co jeszcze cwiczysz tego dnia

KONIECZNIE MI TO NAPISZ I WYSZCZEGOLNIJ JAKIE MIESNIE W POZOSTAŁYCH CWICZENIACH PRACUJA DOCELOWO!!!!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
NOWY , łatwiejszy algorytm rozgrzewek
--- pozniej go dokladnie przeczytam i w razie czego bede pytał.

tydzien przerwy to zły pomysł, nozesz spedzic ten czas na ustalaniu jak chwytac sztange
--- ale mnie juz tak bolal nadgarstek ze jak opieralem sie reka o luzko to reka sama mi sie uginala z bolu (z nadgarstkami nigdy nic sie nie dzialo). Albo to od noszenia mojego malucha, wazy juz 10 kg.

pisze "kombinuj z chwytem" a tymczasem kombinujesz z kregosłupem i łokciami
nadgarski sa troche blizej dłoni

--- chyba juz wyprobowalem wszystkie opcje, nicholery nie jestem wstanie zrobic tak zeby siedzac sztanga szla non stop przy ciele i zeby nadgarski sie nie wykrecaly. Naprawde bedzie bardzo zle robic to stojac??

no ale weź mi napisz co jeszcze cwiczysz tego dnia
--- albo to od wioslowania oburacz. Co Ty na to zeby robil juz szeroko nachwytem tak jak bylo wczesniej planowane?
Dawalem filmy mozesz zerknac??

TRENING 8.
-ODRYWANIE POLSZTANGI OD ZIEMI JEDNORĄCZ 3x7p --- gora grzbietu
- początkowa faza wiosłowania jednorącz(2,5-5 cm)
- dłonie pomiędzy kostkami

-[4+4]wiosłowanie wąsko podchwytem 5x5 - najszersze grzbietu?
- w całym zakresie ruchu sztanga chodzi po udach, od kolan do podbrzusza

-[4+4]unoszenie sztangielek bokiem 4x8p - boczne bary
- unoszenie do 45-60 STOPNI

Zmieniony przez - krawat w dniu 2009-04-07 20:24:58

Zmieniony przez - krawat w dniu 2009-04-07 20:26:02

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
co pisałem nadal aktualne

zrobie dzis zdjecie jak trzymac sztange zeby za cholere nie było opcji wykrecania nadgarstkow

polowiczne uginanie nadgarstkow podchw jakie masz w planie jest bardzo wazne

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
ALGORYTM
1. dociskanie na klatke szeroko - ciezar glowny 55kg
7p-20% ciezaru docelowego rowna sie 11 kg - zaokraglam do 10 czy 20 kg??
5-
3-
3-
3-
3-
3-
3-
3-
3-
3sx7p - 55kg

Jak zaliczylem serie glowne, to serie początkową zwiekszam o 0,5 razy X czyli w tym wypadku o 2,5 kg, i znowu do kazdej kolejnej serii dodaje po 5 kg. Dobrze rozumiem??


Tylko tego za bardzo nie rozumiem:

wyjatkiem sa cwiczenia gdzie masz ciezar docelowy ponizej 50kg

na kolejnym takim samym trenigu znow wracasz do wielokrotnosci 10tki jako ciezaru poczatkowego [progresja sie "odsuwa"]


A nie moge w przypadku ciezaru do 50 kg zostac ze starym sposobem - czyli poprostu odejmuje po 2,5 kg od ciezaru z serii glownej?

np
1. wyciskanie wasko koncowka
7p - 20kg
5-22,5
3-25
3-27,5
3-30
3-32,5
3-35
3-37,5
3-40
3-42,5
3sx7p 45 kg.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
co pisałem nadal aktualne

zrobie dzis zdjecie jak trzymac sztange zeby za cholere nie było opcji wykrecania nadgarstkow

polowiczne uginanie nadgarstkow podchw jakie masz w planie jest bardzo wazne


Ok zrob i wklej na forum:)
polowiczne uginanie nadgarstkow podchw - ale ja sie od tego nie wymiguje!!!
Mnie nadgarstki najgorzej bolą od koncowek uginania na biceps siedzac!!! A jak sobie siedzialem i kombinowalem z sama sztanga to stojac bylo lux!!

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Jak zaliczylem serie glowne, to serie początkową zwiekszam o 0,5 razy X czyli w tym wypadku o 2,5 kg, i znowu do kazdej kolejnej serii dodaje po 5 kg. Dobrze rozumiem??

jak nie zaliczysz to tez

poszukaj w moich podopiecznych, kazdy z nich wie o co chodzi z przesuwaniem progresji , po to prowadze te blogi zebys np ty mogł zapytac tam, a najlepiej samodzielnie znalesc

najwyrazniej towidac w wypiskach Rion10

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Od podpytam go.
Ale jak z tym zaokrągleniem ???

Uginanie na nadgarstki robie tak:



Dlonie wezej niz szer ramion.

Chyba zaszlo nieporozumienie i Ty pomyslalem ze przy tym mi nadgarstki wykreca???
Mi ciagle chodzi o koncowki uginania na biceps siedzac.

Zmieniony przez - krawat w dniu 2009-04-07 20:53:29

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 433 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6319
z tego co wiem kciuk ma byc pod sztanga, a lokcie masz sciskac udami zeby mialy wezszy rozstaw niz dlonie. pomiedzy dlonmi ma byc miejsce na jeszcze jedna dlon
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
kurde byłem zbyt zajety czym innym na silce i zapomniałem

kurcze ale chyba pamietasz opis, sztanga wspiera sie jakby tuz przy nadgarstku, wskazujacy i srokowy palec musza byc otwarte bo sztanga lezy na nich - przebiega pod skosem ok40* do osi dłoni

wez "na sucho" polacz kciuk z palcami małym i serdecznym, przycisnij łokiec do zebra a ramie rotuj na zewnatrz jakbys podtrzymywał sztange

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

co robie nie tak...

WHEY premium