SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krawat/DZIENNIK-cel zdrowe stawy by WODYN/kolejne 100 kg w serii glównej str.95

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 121116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Spanikowałem
Napisz jak byc powinno

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ok wszystko łapie oprócz tr klaty i trica.

wyciskanie sztangielek na skosnej lawe zastap lekkim
wyciskaniem sztangi na skosnej ławie szeroko, tempo 4+4


----------- Jaki zakres ruchu? Od prostych łokci do samej klaty????

pompki na poreczach - zostaw jak jest, koniecznie[komentarz dalem wyzej]
--------- troche boli od tego lokiec ale zobaczymy przy najblizszym treningu moze bedzie dobrze.

Dasz mi cos innego niz francuskie wyc jednoracz? Od tego tez ostatnio bolal prawy lokiec :(((

ps nie wiem czy mowilem ale jeszcze w czasach ogolniaka mialem powazne problemy wlasnie z prawym lokciem - pozniej lekarz sportowy stwierdzil łokiec tenisisty. Moze teraz sie odzywa on wlasnie przy niektorych cwiczeniach??
_________________________________

Co do rozpiski - dla mnie naj optymalniej by bylo cwiczyc 3 x w tyg bo jak bede jeszcze biegał badz grał w piłkę to zero czasu.

Zmieniony przez - krawat w dniu 2009-01-09 16:51:02

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Ok wszystko łapie oprócz tr klaty i trica.

wyciskanie sztangielek na skosnej lawe zastap lekkim
wyciskaniem sztangi na skosnej ławie szeroko, tempo 4+4


----------- Jaki zakres ruchu? Od prostych łokci do samej klaty????

ZROB PELEN W WOLNYM TEMPIE
NIE ZAPOMINAJ ZE CWICZENIA POWOLNE SA DLA POPRAWY MOBILNOSCI


pompki na poreczach - zostaw jak jest, koniecznie[komentarz dalem wyzej]
--------- troche boli od tego lokiec ale zobaczymy przy najblizszym treningu moze bedzie dobrze.

PISALESZE LOKIECZACZAL BOLEC NA SZTANGIELKACH NA SKOSIE
WIEC BOL W PORECZACH ZAKLADAM SIE NIE POJAWI SKORO POKAZALES TO CO POKAZALES NA FILMIKU



Dasz mi cos innego niz francuskie wyc jednoracz? Od tego tez ostatnio bolal prawy lokiec :(((


POMPKI NA PORECZACH MASZ ZAMIAST TEGO

ps nie wiem czy mowilem ale jeszcze w czasach ogolniaka mialem powazne problemy wlasnie z prawym lokciem - pozniej lekarz sportowy stwierdzil łokiec tenisisty. Moze teraz sie odzywa on wlasnie przy niektorych cwiczeniach??

ROZUMIEM
SADZE ZE WYKONUJAC CWICZENIA Z PLANU ZALECZYSZ ROWNIEZ LOKIEC

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ostatnio zrobiłem też te opuszczanie na poreczach po francuskim wyc jednoracz to tez lokiec troche bolal. Ale tak że opuszczanie odrazu po ciezkim cwiczeniu to jeszcze nie robilem. Ok sprobujemy i zobaczymy jak bedzie.

WODYN wybacz ale musze to napisac .
Po treningu klaty robie
1. wyciskanie sztangi szeroko w skosie lekko
i
2. opuszczanie na poreczach

a po treningu tricow robie tylko
1. opuszczanie na poreczach
____________________________
Jak masz chwile to napisz jeszcze rozpiske kolejnosci treningow i koncze Cie narazie meczyc
___________________________
Cwiczenia na nadgarstki:
http://pl.



http://pl.



Czy o te chodzi?

Zmieniony przez - krawat w dniu 2009-01-09 19:26:49

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
W końcu nadszedł czas na 1 trening nóg

1. Przysiad przedni
http://pl.


7p-20kg
5-22,5
3-25
3-27,5
3-30
3-32,5
3-35
3-37,5
3-40
3-42,5
Seria głowna 3 s x 7 p na 45 kg.
Poszło bardzo lekko :)
2. Hack przysiady ze sztanga

http://pl.


3s x 7p na 20 kg.
Mały ciężar ale po tym ćwiczeniu przez chwile ledwo stałem na nogach. Ale dobrze mi się robiło.
_________________________________________________________________
Troche myslalem nad tym rozpisaniem treningow.
Narazie jest 9 partii każda innego dnia treningowego.

Ale czy nie można by wyrzucic osobnego dnia na triceps?
Przeciez w takim zakresie co ja robie klate to chyba ten trening tricepsu sie praktycznie niczym nie rozni? A cwiczenie lekkie tu i tu robie takie samo - porecze?

Tak samo chyba nie ma sensu przeznaczac oddzielnego dnia na nadgarstki. Bo caly trening trwa z 20-25 min. Moze połaczyc go z jakas inna partia - np nogami??
Tylko czy wtedy robic na zmiane te 2 ciezkie cwicznia a pozniej na zmiane 2 lekkie? Czy po kolei?
(nogi ciezko, nogi lekki
i nadgarstki ciezko, pozniej lekko)

Wtedy zostaje tylko 7 dni treningowych do rozpisania?
Ma to jakis sens? Bo powaznie wiecej niz 4 x w tyg jest dla mnie nie realne.
Mam jeszcze troche innych obowiazkow ktorych nie moge zaniedbac. Cztery razy tez bedzie ciezko ale tyle jakos dam rade. Trudno najwyzej beda wolniejsze postepy.
-----------------------------------------------------------------
Czy cwiczenie:
ściąganie drążka wyciągu górnego z przodu podchwytem
moge zastapic podciaganiem na drązku podchwytem ze stania - do brody (tak jak w planie co wczesniej robilem) tylko ze w tempie 4+4?

Zmieniony przez - krawat w dniu 2009-01-11 22:18:11

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223


Rozpisałem ten plan na 4 dni w tygodniu (patrz na zdjeciu). Czy moze tak być? Jest tam tez orientacyjny dzien treningow.
---------
Nogi + nadgarstki
Pytanie czy robic na zmiane te 2 ciezkie cwicznia a pozniej na zmiane 2 lekkie?

Czy po kolei? Czyli: nogi ciezko, nogi lekki i nadgarstki ciezko, pozniej lekko.

Napewno szybciej by było robić na zmiane te dwa ciezkie cwiczenia a pozniej na zmiane 2 lekkie ale jak Ty uwazasz?
____________________________
Czy po ciezkim cwiczeniu na triceps - czyli dociskanie lezac na plaskiej moge zrobic najpierw jako pierwsze:
pompki w tempie 4+4 s nad podstawka 10-12 cm (jak w poprzednim planie tylko ze tu bedzie 3-4 s x 7 p?
A dopiero jako 2 cwiczenie lekkie te opuszczanie na poreczach??
Bo po tych pompkach moze beda jeszcze lepiej lokcie rozgrzane?

Zmieniony przez - krawat w dniu 2009-01-16 18:05:12

Zmieniony przez - krawat w dniu 2009-01-16 18:56:41

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Krawat nawilzaj sobie gardlo poprzez wieczorne i poranne plukanie nosa. wlewasz wode z sola i soda do dzbana z dziubkiem i nad zlewem pochylasz glowe w jedna strone i wlewasz do dziurki od nosa znajdujacej sie u gury (w tej pozycji) wode tak przekrecajac glowe by woda zaczela sie wylewac druga dziurka. Po chwili zmieniasz strone i gotowe. Nos bedziesz wycieral jeszcze jakis czas, bo woda ma tendencje splywac jeszcze przy zmianie pozycji jakis czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Hehe tego patentu nie znałem.
Ja porostu płukałem gardło wodą z solą jak mnie gardło bolało od długiego i głośnego mówienia w pracy.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1015 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
Oki, co wpływa na śluzówkę:

- witamina D, która też jest bardzo ważna dla stawów. Poczytaj tutaj: http://vegie.pl/topics80/2204.htm

- witamina A, w Twoim przypadku właściwy będzie beta-karoten (jest wegetariański)

- witamina E, słonecznik ma gigantyczne ilości, do 40 mg / 100 gram (przy dziennym zapotrzebowaniu rzędu kilkunastu mg), postaraj się przekraczać dzienne zapotrzebowanie przynajmniej kilkukrotnie

- NNKT, omega 3 i 6. W przypadku omega 3 wege źródło olej lniany, tłoczony na zimno, nie rafinowany, nie oczyszczany w żaden sposób, bezkonkurencyjny na rynku jest ten z Oleofarm. Dobry patent to maczać w nim chleb i jeść bardzo dokładnie żując, zwiększa się przyswajalność (olej się emulguje). Jakieś 30 gram dziennie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest siemię lniane, nie odtłuszczane (zwróć uwagę na zawartość tłuszczu, masz na opakowaniu, musi być jak najwyższa), mielone tuż przed zjedzeniem, koło 50 gram dziennie. Niewegetariańskie źródło to olej rybi, ten z apteki, przynajmniej 5 ml dziennie. Omega 6 - wspomniany słonecznik, wszelkiego rodzaju nasiona, orzechy (kokosowy jest tu szczególnie cenny z powodu zawartości jednego z rzadkich kwasów tłuszczowych), a rozwiązania "ekstra", ale drogie, to olej z ogórecznika bądź z wiesiołka.

Wszystkie te rzeczy mają też pośredni wpływ na stan stawów.

No i najbardziej oczywista sprawa, oddychasz ustami czy nosem gdy śpisz? Nie masz aby skrzywionej przegrody? Oddychając ustami nie masz szans nawilżyć śluzówki. Zatkaj sobie jedną dziurkę od nosa i spróbuj normalnie oddychać, zobaczysz czy jest czysty przepływ powietrza.

Nigdy nie myśl o drugim miejscu.
VEGE POWER!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
- NNKT, omega 3 i 6 - a oliwa z oliwek? Tylko jak ja najlepiej spozywac? Na surowo czy mozna tez jej troche dodac do smazenia?
Kiedys czytalem ze jest to zabronione bo wytwarza sie wiele substancji rakotworczych ale znowu w wielu przepisach pisze zeby cos tam cos tam usmazyc na oliwie z oliwek.
To jak to wkoncu jest?

Hmm jak oddycham? Bedę musiał zapytać się mojej drugiej polówki:)

Zmieniony przez - krawat w dniu 2009-01-17 20:26:27

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

co robie nie tak...

WHEY premium