SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Robimy mase - fakty nie mity by qaz

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1135617

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
55 kg x 24 x w zalezynosci od aktywnosci 1.1-1.5 +300-500= twoje zapotrzebowanie na kcal

jak masz 3-4 treningi w tyg to 55x24x1.2=500=2084 kcal ed
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1570
Siema!
Jestem tu nowy ale wczesniej duzo czytałem na forum. Mam prośbe. Ale po kolei: mam 16 lat, przygode z siłką dopiero zaczynam, wczesniej cwiczyłem tylko dorywkowo kilka razy, na silowni czy u kumpla. Sprzęt zakupiłem juz tj. ławka + modlitewnik, gryf, obciazenia no i cos tam sie znajdzie jeszce Mam ok 176 cm wzrostu i waze 63 kg. Probowałem cos tam ukladac diete czy cwiczenia, ale koledzy bardziej doswiadczeni Takze prosilbym zarys diety ( jestem chudy, a dieta zawsze sie przyda - wiadomo, to podstawa ) i moze cwiczen. Dosłownie kilka zdan o tych cwiczeniach, bo juz znalazłem, ze raczej nacisk na wyciskanie, martwy ciag itp. A że wyjeżdżam dzis a wracam dopiero 10.08 takze gdybym mogl prosic o jakies wskazówki, Bo chodzi mi o ta cholerna diete w miare łatwo dostepne żarcie i ew. podpowiedzenie jakichs odżywek (o ile uznacie ze potrzebne na tym etapie) w okolicach 50-60 zeta. Wiadomo, ze najpierw musze mase robic, prawda? Gdyby ktos znalazł chwilke i napisał. Mam tam jeszcze kilka pytań, ale to już jak wróce. z Góry dzieki!

Pozdrawiam, Jurazz

Zmieniony przez - Jurazz w dniu 2007-08-01 00:45:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1570
No czytałem. znalazłem gdzieś taką dietkę:

1. Placki z 2 jajek, 4 białek jaj, 30g rodzynek oraz 100g płatków owsianych (44g białka, 90g węglow. 12g tłuszczu)

2. Chleb razowy żytni 150g, 150g szynki z indyka, margaryna 80% 30g (33g białka, 77g węglow., 28g tłuszczu)

3. Makaron 125g, Ser twarogowy chudy 175g, Kefir 2% 150g (50g białka, 91g węglow., 8g tłuszczu)

4. Ryż 100g, 175g piersi kurczaka bez skóry (44g białka, 79g węglow., 3g tłuszczu)

5. Kasza gryczana 100g, 175g pieczeni z wołowiny, 20g oliwy z oliwek, 100g pomidorów (51g białka, 74g węglow., 30g tłuszczu)

i taką:

Posiłek 1:
- Mleko 2% - 400 g
- Płatki kukurydziane - 100g

Posiłek 2:
- Chleb razowy - 100g
- Tuńczyk - 70g
- Margaryna roślinna - 10g

Posiłek 3:
- Chleb razowy 100 g
- Szynka z piersi z kurczaka 50 g
- Margaryna roślinna 10 g

Posiłek 4:
- Ryż biały - 150g
- Pierś z kurczaka gotowana - 100g
- Oliwa z oliwek - 14g

Posiłek potreningowy 5:
- Carbo - 60g (odrazu po treningu)
- Tuńczyk w wodzie - 70g (30-45min po carbo)

Posiłek 6( nie jeść za późno , 20-20.30 max)
- Makaron 100g
- Ser biały 100g
- Oliwa z oliwek 10g

Białko: 133,51g
Tłuszcze: 79,68g
Węglowodany: 461,71g
Kalorie: 3017,76kcal

Moje zapotrzebowanie kcal to ok. 2500. Sprawa jest taka że czasami zastępowałbym niektóre składniki, gdyby w domu ich nie było, np. oliwa z oliwek czy coś podobnego, ale to chyba normalne? Więc którą dietę lepiej obrać? 1 czy 2? Co radzicie zmienic, udoskonalic?

Teraz odżywki. Czy to co pisałeś w 1 poście że WPC i Carbo? Pewnie jakas kreatyna by sie przydała? czy to na tym etapie niekonieczne narazie? Chodzi mi o coś w miarę niedrogiego (ok 50-60zł) żeby starczyło na ok miesiąc - góra dwa. Aha. Trenowałbym pewnie planem poniedziałek - środa - piątek, gdyby trzeba było to mogę częściej, co zaradzicie. Także proszę o porady, sugestie i poprawki. Chciałbym zacząć już od jutra, poniedziałek, akurat ciagle wakacje to by łatwiej bylo. Z góry dzięki za wszystkie posty.

Pozdrawiam, Jurazz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
SIemka mam problem :P chce naprawde ulozyc sobie diete w miare mozliwosci jakie posiadam mam 75 kg troche brzuszka 181cm i 19 lat podnosze okolo 50 kg jednorazowo :/ przygode dopiero zaczynam cwicze juz miesiac w domu mam mini silownie chce nabrac masy miesniowej i kurna msuze dobra diete dobrac a nie wiem jak sie zabrac za to czytam te cholerne artykuly i cos nie moge potrzebuje poczatkowej pomocy 2592145 to moje gg z gory dzieki ,.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11
sluchajcie jakie produkty najlepiej spozywac zeby bardziej masa szla w nogi i lapy,bo jak narazie to cala masa wchodzi w bebzol?????

timina

...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 225

MARCIN*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
timina za duzy bilans widocznie... i się odkłada w brzuch

marcin_zgr jeżeli masz problem to uważam, że jak o tym napiszesz to nei zaśmiecisz forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 225
Spoko napisze ale i tak prosiłbym qazara zeby sie ze mna skontaktował poprzez maila chcialbym trzymac sie porad jednej fachowej osoby.Tak w skrocie napisze. Mam 25 lat nie jestem wysoki i waze jakies 65kg, pracuje obecnie za granica, nie mam mozliwosci chodzenia na siłownie, pracuje przewaznie po 12h jest to praca fizyczna, ale nie cieżka, wszystkie diety opieraja sie głownie o trening, ja niestety nie moge narazie zajac sie siłownia, chcialbym aby ktos ulozyl mi diete na przytycie bo jestem masakrycznie szczupły, chciałbym równiez do tej diety jakies wspomagacze chodzi mi o odżywki, jest niedaleko sklep wiec nie ma problemu, potrzebuje narazie tylko nabrac na masie jak wroce do Polski pojde na siłownie. To wyglada tak z grubsza:)

MARCIN*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 225
aaa zapomnialem dodac, obliczylem zapotrzebowanie na kalorie ale chyba cos pokrecilem bo wyszlo mi tylko 2200. :/

MARCIN*

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

posilek potreningowy

Następny temat

Jak mam się odżywiac?

WHEY premium