SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Program na wyskok Spudd'a Webb'a

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 241159

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1754 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12578
Mundek znowu to samo mogles to w jednym poscie napisac :) mundek kolana to podstawa nie zanidbuj ich pamientaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
troche się sytuacja zmieniła po tygodniu stwierdziłem że nie mam środków na wykonanie peco: stąd prośba jest taka pomózcie mi zrozumieć te 2 ćwiczenia :

ĆWICZENIE 2 - Wznoszenie łydek

Najlepiej jest robić wznoszenie łydek na schodach z poręczą[ ok to rozumiem]. Stań palcami na stopniu tak, żeby pięta zwisała poza krawędź (druga noga ma być uniesiona i ugięta do tyłu, potem używając siły łydek wznieś się na palcach (nie odrywaj ich od ziemi) [tego już nie ] tak wysoko jak tylko potrafisz, następnie opuszczaj piętę tak żeby zeszła poniżej krawędzi stopnia, później wróć do pierwotnej postawy. Np: masz zrobić 2 serie po 40 powtórzeń (6 tydzień), najpierw rób jedną nogą 40 razy, potem drugą 40 razy. W ten sposób zrobisz 1 serię. Po zrobieniu obydwu serii odpocznij 30 sekund. Nie siadaj. Wznoszenie łydek jest bardzo ważnym ćwiczeniem (odp. za wybicie się jedną nogą).

jakiś może łatwiejsz opis ?? rozumiem że palcamai mam dotykać krawędzi schodka a reszta co ?? mam na jednej nodze stać bo tak to wynika z opisu :D druga noga uniesiona i wygięta do tyłu czyli tka jak bym miał skakacna jednej nodze druga ma być ??

ĆWICZENIE 3 - Wstępowanie (STEP UPS)

Oprzyj lewą nogę o krzesło tak, aby udo było równoległe do ziemi. Powinieneś mieć teraz stopę lewej nogi na krześle a stopę prawej nogi na ziemi. Wybij się z całej siły, tak żeby obydwie stopy były ponad krzesłem. W powietrzu zamień pozycję tak, aby następnym razem móc wybić się z prawej nogi. Podczas wykonywania tego ćwiczenia ręce trzymaj z boku, nie możesz niczego chwytać w celu zachowania równowagi. Na pewno nauczysz się doskonale robić to ćwiczenie bez pomocy szafek czy ściany. Po wykonaniu ćwiczenia odpocznij 3-4 minuty. Możesz usiąść po zrobieniu drugiej serii, ale staraj się nie siedzieć dłużej niż 1 min. Na jeden cykl składają się odbicia obydwoma nogami. Pamiętaj, że noga na ziemi służy tylko do podpierania się.

nie rozumiem idei tego co ja mam się wybijać lewą nogą np z krzesła prawą z ziemi i jeszcze zrobić 180 stopni żeby się wybić teraz z prawej z krzesła ?? bo tak to wygląda

pomocy mi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
O jejej, to łatwe cwiczenia, są poprsotu dziwnie tłumaczone :

Wznosty łydek - stan na schodku, tak na 1/3 stopy, zeby pieta byla w powietrzu, na jednej nodze, druga poprstu jest w powietrzu i nie zginając nogi w kolanie samą siła łydek, stawaj na palcach i sie obnizaj, zrób tak ze 40 i poczujesz wysiłek łydek. ( prosciej sie juz nieda )

Krzesła - stoisz przed krzesłem i stawiasz na nim jedną noge tak zeby miedzy udem a łydkom było 90 stopni, i wybijasz sie z tej nogi na krześle do góry(odpychająć o krzesła ) i w powietrzu nie rob zadnych 180 tylko ląduj w takiej samej postawie jak na początku tylko tą nogą która stała na ziemi ląduj na krzesle i odwrotnie... no
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5219
a ja juz powtarzalem: o wiele efektywniejsze jest caly czas robic jedna noge a potem drugie mocno daje w nogi a przy tej zmianie wlasciwie nic nie czuc. moge powiedziec ze mam w tym cwiczeniu doswiadczenie bo przy gregry robilem ze zmiana i sie tylk kondycyjnie meczylem przy 140 powtorzeniach a nogi praktycznie wogole nie czulem zeby byly zmeczone a jak robilem powtorzenia dla pierwszej nogi to bardzo mocno czulem i robilem se jeszcze z hantlami w rekach

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
heheehe no dzięki pierwsze z łydkami skumałem skończe jedną noge to to samo dla drugiej tak w tym ćwiczeniu ?? a co do drugiego to bende robił jak mówi and bo nie wiem co ja w powietrzu mam zrobić zeby wylądować na innej nodze na krześle. :) ja nie skacze na 2 metry :D:D a pozatym w airalert 3 jest takie nowe ćwiczenie które rozumiem tak : nabrać pozycje od przysiadu tka żebyt kąt było 90 stopni czyli uda równolegle do podłogi ok i potem mam stanać na palach w tej pozycji i się wybijać w góre ?? z pozycją taką siedząca ?? to jak tu uskoczyć 7cm ? tak to rozumieć :) help jeszcze :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
hardcorowo andy te 140 powtorzen, ja jak bym dal rade tyle zrobic to bym sie znudzil :D
anm ja tez nie wiem jak to cwiczenie ma wygladac ale nie szukalem nigdzie bo i tak aa nie bede robic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2363
Nom wiem janu nie zaniedbuje ich robie wszystko zeby je jak najdokładniej rozgrzac i nie nabawić sie zadnej kontuzjiNawet na trawie ćwicze:p tylko nie wiem jak długo bo zima sie zbliza:P Ale pozyjemy zobaczymy:D:D
Poozdro:D

Tooooooooo wszystko:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1754 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12578
Mundek jak w zime to na jakies gumie albo dywanie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2363
ty ale gdzie:/ chyba ze se śnieg odgarne albo ubije:P bo w chacie to nie bardzo:// za mało miejsca nie chce jakiegoś mebla zmasakrować:p Chociaz w sumie nie powinno być broblemu bo w późniejszych tyg nie ma juz wsadów itp.
A na dywanie to na boso ćwiczyć??

Tooooooooo wszystko:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
kryzys...szkola bardziej meczy niz najciezszy program na wyskok,tak mi sie wstac nie chcialo ze nie bylem dzis w szkole:Pa i zaczynam miec problemy z kostką jak przestanie bolec to zaczynam cos na skoka bo te lenistwo nie moze za dlugo trwac
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

APEL O POMOC DLA WITKA !!!

Następny temat

Efekt laserowe na kołach

WHEY premium